تکواندو قهرمانی دنیا، انتها 20 سال سکونشینی ایران با کسب عنوان دوازدهمی

به گزارش راه ساری، مسابقات قهرمانی دنیا 2019 منچستر با ایستادن ایران در رده دوازدهم به سرانجام رسید.

تکواندو قهرمانی دنیا، انتها 20 سال سکونشینی ایران با کسب عنوان دوازدهمی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی دنیا 2019 منچستر با حضور 975 تکواندوکار از 150 کشور از روز چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه به مدت 5 روز در سالن آرنا منچستر برگزار گردید.

جوانان تکواندوی کشورمان در بخش مردان که از 5 ماه پیش خود را برای حضور در این رویداد بزرگ آماده نموده بودند قبل از اعزام دچار شوک بزرگی شدند.

سفارت کشور میزبان با کارشکنی در صدور ویزای تکواندوکاران کشورمان باعث شد تا تیم ملی به صورت ناقص و طی چهار مرحله به این رویداد اعزام شده و میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی نیز شرکت در این رقابت مهم را از دست دادند.

ملی پوشان تکواندوی کشورمان که برای فتح سکوی قهرمانی و دفاع از عنوان 18ساله خود راهی این رقابت ها شده بودند به دلیل کارشکنی و بازی کثیف و تلخ انگلیس پیروز به کسب سکو نشدند.

در انتها این دوره از رقابت ها، کره جنوبی در مجموع (مردان و زنان) با 4 مدال طلا، یک نقره و دو برنز قهرمان شد، انگلستان با 3 مدال طلا و یک برنز نایب قهرمان شد و چین با 2 مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز عنوان سوم را کسب کرد.

تیم های تایلند، روسیه، ترکیه، آذربایجان، ایتالیا، کوبا، مکزیک، برزیل و ایران در مجموع (مردان و زنان) رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در بخش مردان آرمین هادی پور نماینده شایسته تکواندوی کشورمان با توجه به دیرصادر شدن ویزا روز قبل از مسابقات به منچستر رسید و پیروز شد بر سکوی سوم دنیا بایستد، سروش احمدی نیز به فینال رقابت های دنیای راه پیدا و عنوان نایب قهرمانی دنیا را کسب کرد.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با راهنمایی فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد.

همچنین در بخش زنان مهلا مؤمن زاده دومین مدال نقره تاریخ تکواندوی بانوان در مسابقات دنیای را کسب کرد.

مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان راهنمایی تیم بانوان را به عهده داشتند.

به گزارش خبرنگاران ایران در حالی در رده دوازدهم ایستاد که در 20 سال گذشته همیشه در رده های اول تا سوم قرار می گرفت و روی سکو می رفت. تیم کشورمان 2 عنوان قهرمانی، 6 نایب قهرمانی و 2 عنوان سومی را در 20 سال گذشته در این مسابقات تجربه نموده است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2911

به "تکواندو قهرمانی دنیا، انتها 20 سال سکونشینی ایران با کسب عنوان دوازدهمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو قهرمانی دنیا، انتها 20 سال سکونشینی ایران با کسب عنوان دوازدهمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید