اضافه وزن در نوجوانی؛ حمله قلبی در میانسالی

به گزارش راه ساری، از آنجا که شیوع اضافه وزن و چاقی در بین جوانان همچنان رو به افزایش است، در آینده ممکن است شاهد میزان بالاتری از حملات قلبی و سکته مغزی باشیم.

اضافه وزن در نوجوانی؛ حمله قلبی در میانسالی

نتایج تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که اضافه وزن آقایان در سنین نوجوانی، احتمال حمله قلبی قبل از 65 سالگی را افزابش می دهد.

انجمن قلب و عروق اروپا، دانشمند دانشگاه یوتبری سوئد اعلام کردند: به عنوان مثال، افزایش شاخص توده بدنی (BMI) از 27.5 به 29.9 کیلوگرم در هر متر مربع با افزایش 2.64 برابری و افزایش BMI از 30 به 34.9 کیلوگرم در هر متر مربع با افزایش 3.05 برابری احتمال حمله قلبی همراه است.

بر اساس تحقات اجرا شده، تقریبا 1.7 میلیون نوجوان متولد بین سال های 1950 و 1987، که با گذراندن معاینه پزشکی در 18 سالگی در خدمت سربازی اجباری ثبت نام کرده اند، در مطالعه حاضر شرکت کردند. پس از آن، این مردان از سال 1969 تا 2016 مورد بررسی قرار گرفتند که در طی آن 22.4 هزار حمله قلبی ثبت شد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که به طور متوسط، حمله قلب در سن 50 سالگی رخ داده است.

به گفته این دانشمند: نتیجه گیری ما در مورد رابطه BMI در نوجوانان و حمله قلبی در بزرگسالی، یافته های قبلی ما در مورد نارسایی قلبی را تأیید می کند. از آنجا که شیوع اضافه وزن و چاقی در بین جوانان همچنان رو به افزایش است، در آینده ممکن است شاهد میزان بالاتری از حملات قلبی و سکته مغزی باشیم. به همین دلیل، والدین، مدارس و سیاستمداران برای متوقف کردن بیماری همه گیر چاقی در بین بچه ها و جوانان باید به اقدامات فوری دست بزنند.

منبع: اسپوتنیک

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: فرادید
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5202

به "اضافه وزن در نوجوانی؛ حمله قلبی در میانسالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه وزن در نوجوانی؛ حمله قلبی در میانسالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید