اعلام جرم آمریکا علیه دو شهروند و یک شرکت ایرانی

به گزارش راه ساری، دادگاهی در آمریکا علیه یک شرکت ایرانی ارائه کننده خدمات اقتصادی اینترنتی و دو مدیر ارشد ایرانی این شرکت به اتهام نقض تحریم ها اعلام جرم کرد.

اعلام جرم آمریکا علیه دو شهروند و یک شرکت ایرانی

به رغم درخواست های بین المللی برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران در دوره مقابله با شیوع جهانی ویروس کرونا، آمریکایی ها در تازه ترین بی توجهی به این درخواست ها علیه دو شخص حقیقی و یک شخص حقوقی ایرانی به خاطر نقش تحریم اعلام جرم کرد.

به گزارش روزنامه وا استریت ژورنال، در اعلام جرم دادگاه فدرال مینه سوتا علیه شرکت Payment24 و دو مدیر ارشد آن به نام های سید سجاد شهیدیان و وحید ولی آنها به ارتکاب جرایم مرتبط با پولشویی، سرقت هویت و فعالیت های متقلبانه الکترونیکی متهم شدند.

این روزنامه اطلاع داد، دادستان های آمریکایی روز دوشنبه (دیروز) شهیدیان 33 ساله، موسس و مدیر این شرکت را به دادگاه احضار کردند اما او در دادگاه بیان کرد که هیچ جرمی مرتکب نشده و بیگناه است.طبق گزارش این رسانه آمریکایی، شهیدیان پیشتر با درخواست آمریکایی ها در کشور انگلیس بازداشت و به آمریکا مسترد شده بود.

دادستان های آمریکایی همچنین بیان کرد که وحید ولی 33 ساله که مدیر ارشد این شرکت بوده، همچنان آزاد است و کوشش های آمریکا برای یافتن اطلاعات دقیق از او ناموفق بوده است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، دادستان های آمریکایی این شرکت را که در ایران دفاتر و 40 کارمند داشته متهم نموده اند به شهروندان ایران برای دور زدن تحریم های آمریکا در سال های 2009 تا 2018 یاری کرد و برای آنها نرم افزارهای رایانه ای، مجوزهای نرم افزاری و سرورهای رایانه ای خریده بود.

گفته می گردد که این شرکت به وسیله وبسایت خود بسته ای شامل یک حساب کاربری پرداخت اینترنتی پِی پَل (PayPal)، یک آدرس اینترنتی از امارات متحده عربی، کارت هدیه ویزا و یک کارت هویت جعلی و قبض اعلام وصول فروخته بود تا به مشتریان ایرانی برای خرید آنلاین خدمات و کالاها از آمریکا یاری کند.

طبق ادعای دادستان های آمریکایی، این دو شهروند ایرانی به شرکت های آمریکایی درباره مقصد کالاها و خدمات خریداری شده، اطلاعات غلط دادند و از گذرنامه های جعلی استفاده کردند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9375

به "اعلام جرم آمریکا علیه دو شهروند و یک شرکت ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جرم آمریکا علیه دو شهروند و یک شرکت ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید