افزایش سهم زنان در پست های مدیریتی صنعت کتاب بریتانیا

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، گزارش سالیانه اتحادیه ناشران بریتانیا اطلاعات جالبی درباره نیروی کار حال حاضر انتشاراتی های این کشور منتشر نموده است که نشان می دهد زنان در سال های اخیر فعالیت بیشتری نسبت به مردان در چاپ کتاب داشتند.

افزایش سهم زنان در پست های مدیریتی صنعت کتاب بریتانیا

طبق آمارهای سال 2019 اتحادیه ناشران بریتانیا معلوم شده است که از بین 12702 نفر کارمند در صنعت چاپ بریتانیا حدود 55درصد از مدیران و کارمندان ارشد در این صنعت را زنان تشکیل می دهند. اتحادیه ناشران بریتانیا پیش از این تحقیقاتی منتشر نموده بود که نشان می داد زنان فعالیت بیشتری نسبت به مردان در صنعت چاپ این کشور دارند.

طبق آمارهای موجود بین سال های 2018 تا 2019 زنان در حال تصدی پست های مدیریتی در انتشارات و فروشگاه های کتاب هستند که گفته می گردد این رقم در بین صنایع دیگر نیز تا حدودی قابل تعمیم است. گفته می گردد در سال 2018 زنان 56درصد پست های مدیریتی را داشتند که این رقم در سال 2019 یک درصد بیشتر شده است.

اطلاعات به دست آمده توسط اتحادیه ناشران حاصل تحقیق میدانی و نظرسنجی از 57 سازمان انتشاراتی در این کشور است. گفته می گردد فرایند صعودی اشغال پست های مدیریتی در انتشارات و فروشگاه های کتاب بین زنان همچنان ادامه دارد و انتظار می رود تا سرانجام سال 2020 به مراتب بیشتر گردد.

استفن لاتینگا رئیس اتحادیه ناشران درباره این آمار گفته است: این جای خوشحالی دارد که زنان فعالیت خوبی در عرصه نشر و چاپ کتاب در این کشور دارند. وی گفت: اعتقاد بر این است که ورود زنان به عرصه کتاب موجب تنوع عناوین و موضوعات کتاب ها خواهد شد.

به گفته لاتینگا در سال های گذشته ورود نژادهای متنوع و مهاجران رنگین پوست به عرصه کتاب و صنعت چاپ در بریتانیا تاثیر خوبی روی عناوین کتاب ها گذاشته است به طوری که در اعطای جوایز کتاب نیز تنوع نژادی فرهنگی مشاهده می گردد.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10381

به "افزایش سهم زنان در پست های مدیریتی صنعت کتاب بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سهم زنان در پست های مدیریتی صنعت کتاب بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید