انتخابات در دوران کرونا ، کره ای ها با ماسک و دستکش پای صندوق رفتند

به گزارش راه ساری، رئیس جمهوری کره جنوبی که با ماسک به یک شعبه رای گیری رفته بود، پیش از اندازه دریافت دمای بدن، ضدعفونی کردن دست ها و پوشیدن دستکش اجازه نیافت رای خود را به صندوق بیندازد.

انتخابات در دوران کرونا ، کره ای ها با ماسک و دستکش پای صندوق رفتند

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، نخستین انتخابات سراسری در کره جنوبی در دوران شیوع کرونا از روز آدینه گذشته با حضور پنج میلیون شهروند تحت شدیدترین تدابیر بهداشتی شروع شد. نامزدها در این دوره به جای سخنرانی کردن در گردهمایی های شلوغ ناچار شدند در جمع های کوچک حاضر شوند، دست دادن را کنار بگذارند و برای نشان دادن اوج احترام خود به بچه ها، دور بوسیدن را یک خط قرمز پررنگ بکشند.

دور اصلی انتخابات چهارشنبه 15 آوریل برگزار می گردد و تکیه نامزدها سال جاری بیشتر بر موضوع های حیاتی چون کارآفرینی، افزایش دستمزد و البته ارائه برنامه و راه چاره برای برنامه هسته ای کره شمالی است. آنچه همه این موارد مهم را تحت تاثیر قرار داده، شیوه مدیریت رئیس جمهوری برای مهار ویروس مرگبار کروناست. کارشناسان معتقدند مون جه-این چنان استادانه کشورش را از گردنه کرونا گذرانده که حزب او در مجلس کره دست بالا را خواهد داشت.

پیش بینی ها حاکی از آن است که حتی شیوع کرونا هم نتوانسته مردم را از صندوق های رای گریزان کند. از عصر چهارشنبه مردم باید برای انتخاب 300 نماینده پای صندوق بروند و به نظر می رسد رکورد درصد شرکت نمایندگان را بشنمایند. شیوه پیش انتخابات مجلس کره که نخستین بار هفت سال پیش معرفی و آزمایش شده بود، آدینه با حضور بیش از پنج میلیون رای دهنده برگزار گردید و رئیس جمهوری کره جنوبی هم رای خود را به صندوق انداخت.

بیش از 60 درصد از شرکت نمایندگان در یک نظرسنجی از شیوه مدیریت مون جه-این در مهار کرونا حمایت کردند و سازمان بهداشت جهانی هم بر عملکرد دولت این کشور در شیوه قرنطینه و جلوگیری از گسترده تر شدن شیوع ویروس مهر تایید زده است. از این رو، بسیاری از کشورها خواهان بهره بردن از تجربه مردان کلیدی سئول در مبارزه با کرونا شده و کیت های آزمایش کووید-19 را از کره وارد می نمایند.

کره جنوبی که دو ماه پیش روزانه بیش از 900 بیمار مبتلا به کرونا داشت، این رقم را به 50 یا کمتر رسانده است. هر چند خبرها حاکی است نتیجه آزمایش دوباره بیش از 100 نفر از بیماران بهبودیافته کووید-19 مثبت شده و این زنگ هشدار را برای مدیران ارشد نظام بهداشت و سلامت کره به صدا درآورده است. 10537 بیمار، 217 مرگ و بیش از 7000 بهبودیافته آمار کره جنوبی در دوران شیوع کرونا بوده است.

بیش از 3500 شعبه رای گیری ضدعفونی و آماده و از همه رای دهنده ها خواسته شده مایع ضدعفونی نماینده، ماسک و دستکش همراه داشته باشند. کسانی که دمای بدنشان بالا باشد، به یک باجه ویژه هدایت می شوند و برای بیش از سه هزار بیمار مبتلا به کووید-19 و 900 پزشک و پرستار درگیر با بیماران در شهرهای سئول و دئگو (مرکز فراگیری کرونا) شعبه های خاص در نظر گرفته شده است. کسانی که در قرنطینه هستند، اینترنتی رای می دهند.

تصویر این گزارش رئیس جمهوری کره جنوبی و همسرش را در یک شعبه رای گیری در شهر سئول در روز آدینه نشان می دهد.

visaro.ir: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

sloblag.com: محفلی برای هم اندیشی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8580

به "انتخابات در دوران کرونا ، کره ای ها با ماسک و دستکش پای صندوق رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات در دوران کرونا ، کره ای ها با ماسک و دستکش پای صندوق رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید