انتقال مالکیت گوشی دست دوم را نباید فراموش کنید

به گزارش راه ساری، هنگام خرید دستگاه دست دوم، حتماً فرآیند انتقال مالکیت را انجام دهید، در غیر این صورت، مالک اصلی دستگاه، مالک قبلی شناخته می گردد و کلیه حقوق قانونی از جمله حق استفاده از دستگاه، برای مالک قبلی در نظر گرفته خواهد شد.

انتقال مالکیت گوشی دست دوم را نباید فراموش کنید

اگر می خواهید دستگاه کارنموده (دست دوم) خریداری کنید حتماً باید از فروشنده انتقال مالکیت گرفته و در حضور ایشان، دستگاه را برای سیم کارت خود، با پیروزیت فعال سازی کنید. در غیر این صورت، معامله بدون سند صورت گرفته و در صورت ایجاد مسائل احتمالی و سوءاستفاده از شناسه (IMEI) دستگاه، مالک اصلی دستگاه، مالک قبلی شناخته شده و کلیه حقوق قانونی از جمله حق استفاده از دستگاه، برای ایشان در نظر گرفته خواهد شد.

در این صورت، شما که دستگاه را خریداری نموده اما انتقال مالکیت نگرفته اید، متضرر اصلی خواهید بود. با وجود تاکیدها و توصیه های متعدد سامانه همتا در زمینه ضرورت انتقال مالکیت در زمان خرید و فروش دستگاه، شکایت های زیادی در این زمینه به سامانه همتا، شده است. این شکایت ها می تواند شامل این باشد که دستگاه را بدون انتقال مالکیت خریده باشید و به شماره همراه فروشنده دسترسی نداشته باشید که از ایشان درخواست انتقال مالکیت کنید. یا اینکه به شماره همراه فروشنده دسترسی داشته باشید اما این شماره خاموش باشد و یا اینکه از شناسه (IMEI) دستگاه توسط فروشنده، سوءاستفاده شده و دستگاهتان قطع شده باشد.

حالت های مختلف نمایش شماره مالک

اما در صورتی که دستگاه دارای مالک باشد و از شناسه دستگاه سوءاستفاده نشده باشد، در پیغام هشدار انتقال مالکیت ارسالی از همتا، شماره مالک با چند رقم پنهان نمایش داده می گردد. در صورتی که دستگاه دارای مالک نباشد و در پیغام هشدار انتقال مالکیت ارسالی از همتا، شماره مالک ذکر نشده باشد و از شناسه دستگاه نیز سوء استفاده نشده باشد، می توانید شماره ای که امکان دریافت مالکیت دارد را مشاهده کنید. اگر این شماره منقضی یا واگذار شده باشد، شماره با چند رقم پنهان نمایش داده می گردد.

در ابتدا باید از تمام اسلات های دستگاه، با شماره همراه خودتان بهره ببرید تا تاریخچه فعالیت این زوج در شبکه اپراتوری رویت گردد. سپس با همان سیم کارت استفاده کننده از دستگاه، وارد کارتابل شماره همراه خود در سامانه همتا به نشانی www.hamta.ntsw.ir شوید. پس از وارد کردن شماره سیم کارت خودتان، رمز عبور موقت برای آن شماره ارسال می گردد. با استفاده از رمز عبور ارسال شده و وارد کردن کد امنیتی، می توان وارد سامانه شد. در ادامه وارد قسمت شرایط شناسه دستگاه (IMEI) شوید.

در مرحله بعد باید یکی از شناسه های دستگاه مربوطه را وارد کنید. دقت داشته باشید حتما باید از دستگاه با سیم کارت خود بهره ببرید تا پیروز به مشاهده نتیجه شوید. درصورتیکه این شناسه (IMEI) تحت مالکیت قطعی هیچ سیم کارتی نباشد (یعنی قبلاً توسط هیچ فردی وارد کارتابل نشده باشد) و از آن، سوءاستفاده هم نشده باشد، پیغامی مبنی بر پیروزیت آمیز بودن فرآیند نمایش داده می گردد. با کلیک روی گزینه OK اطلاعات نمایش داده می گردد. شما می توانید با سیم کارت درج شده در نتیجه تماس گرفته و از ایشان درخواست کنید مالکیت دستگاه را به شما منتقل کند.

همچنین در صورتی که شماره مالک را می شناسید ولی سیم کارت مالک منقضی و یا واگذار شده است، می توانید اطلاعات سیم کارت را بازیابی کنید. اما اگر از شناسه های دستگاه سوءاستفاده شده باشد، شماره مالک در هیچ کدام از حالت ها نمایش داده نمی گردد. به همین دلیل ضروری است در زمان خرید و فروش و در حضور فروشنده، فرآیند انتقال مالکیت و فعال سازی دستگاه برای سیم کارت خریدار را انجام دهید.،ایسنا

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9518

به "انتقال مالکیت گوشی دست دوم را نباید فراموش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال مالکیت گوشی دست دوم را نباید فراموش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید