اندازه گیری قند خون در خواب با سیستم هوشمند

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، پی بردن به میزان قند خون بدون سوراخ کردن سطح پوست هنوز به سادگی ممکن نیست ولی محققان دانشگاه وارویک انگلیس برای اولین بار یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را ابداع نموده اند که قادر به برآورد دقیق قند خون با استفاده از علائم و سیگنال های الکتروکاردیوگرافی است.

اندازه گیری قند خون در خواب با سیستم هوشمند

سوراخ کردن مداوم نوک انگشت برای اندازه گیری میزان قند خون کار دشواری است، اما روش جدید تنها بر مبنای آنالیز نوار الکتروکاردیوگرافی با استفاده از یک سیستم هوش مصنوعی عمل می نماید. مزیت این سیستم امکان استفاده از آن برای اندازه گیری قند خون حتی در شرایطی است که فرد به خواب رفته است.

سیستم یادشده با آنالیز ریتم علائم الکتروکاردیوگرافی خاص هر فرد و با بهره گیری از سوابق جمع آوری شده توسط تک تک اشخاص می تواند الگوهایی را در این زمینه بیابد و در نهایت اندازه گیری خود را انجام دهد. این سیستم حتی می تواند میزان پایین قند خون را هم شناسایی کند و در این زمینه به بیمار هشدار دهد. دقت سیستم یادشده فعلاً در حدود 82 درصد است که امید می رود در آینده باز هم افزایش یابد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7540

به "اندازه گیری قند خون در خواب با سیستم هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندازه گیری قند خون در خواب با سیستم هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید