درمان اوتیسم، وزوز گوش و اضطراب با ثبت دیجیتالی سیگنال های امواج مغز

به گزارش راه ساری، دبیر اجرایی ششمین همایش نقشه برداری مغز با اشاره به امکان درمان پیروز تر بیماری هایی همچون اتیسم، وزوز گوش و اضطراب با ثبت دیجیتالی سیگنال های امواج مغز (EEG-INFO) گفت: کارگاهی در حاشیه همایش امسال برای نخستین بار توسط مرکز تحقیقاتی تربیتی EEG-INFO اروپا خواهیم داشت.

درمان اوتیسم، وزوز گوش و اضطراب با ثبت دیجیتالی سیگنال های امواج مغز

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بهروز سلامت، دبیر اجرایی ششمین همایش نقشه برداری مغز گفت: این همایش 17 تا 19 مهرماه سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج از کشوردر دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود و جدیدترین دستاورد های علمی در حوزه نقشه برداری مغز در آن ارائه خواهد شد.

وی افزود: نقشه برداری مغز یک موضوع تحقیقاتی بوده و کمک می کند تا بتوانیم مغز را بهتر بشناسیم تا بر اساس آن تاثیر بیماری ها بر عملکرد مغز را دقیق متوجه شویم و بر همین اساس پیشگیری یا درمان موفقیت آمیز را داشته باشیم.

دبیر اجرایی ششمین همایش نقشه برداری مغز با اشاره به اینکه فعالیت های تحقیقاتی زیادی در این زمینه از طریق پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی دانشگاه شهید بهشتی انجام گرفته است، گفت: در این همایش مهمانانی است که کشور های سوئیس، آلمان و انگلیس و یا محققین ایرانی خارج از کشور حضور دارند.

سلامت عنوان کرد: گروه های هدف ششمین همایش نقشه برداری مغز روانپزشکان، روانشناسان، رادیولوژیست ها، متخصصین مغز و اعصاب و پزشکی هسته ای است که برای نخستین بار مرکز تحقیقاتی تربیتی EEG-INFO از اروپا به ایران سفر خواهد کرد و کارگاه یک هفته ای در زمینه نوروفیدبک با فرکانس پایین برگزار می کنند.

وی گفت: EEG-INFO یک موضوع تحقیقاتی برای نقشه برداری مغز به شمار می رود که البته هرچند به اندازه ام آر آی دقیق نیست، ولی کمک می کند که ناهنجاری هایی نوار مغزی با فرکانس پایین دوباره به هنجار تبدیل شود و بر همین اساس می توانیم بیماری هایی همچون وزوز گوش، اتیسم و اضطراب را بهتر درمان کرده و موفقیت درمانی بیشتری داشته باشیم.

سلامت گفت: EEG-INFO، ثبت دیجیتالی یا کاغذی سیگنال های امواج مغز است و یک روش غیر تهاجمی به شمار می رود همچنین نتایج حاصل از EEG-INFO می توانند برای شناسایی ناهنجاری های فعالیت الکتریکی مغز که ممکن است با اختلالات مغزی مشخصی مانند صرع، تومور مغزی، آلزایمر، سکته و مرتبط باشند بکار گرفته شوند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5516

به "درمان اوتیسم، وزوز گوش و اضطراب با ثبت دیجیتالی سیگنال های امواج مغز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان اوتیسم، وزوز گوش و اضطراب با ثبت دیجیتالی سیگنال های امواج مغز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید