اکران آنلاین می تواند به راحتی مانع از فیلمسوزی گردد، ارشاد نباید تا اتمام اکران فیلم های قبلی به کسی پروانه ساخت دهد

به گزارش راه ساری، تهیه کننده سینما گفت: امیدوارم وزارت ارشاد و سازمان سینمایی فعلا به کسی پروانه ساخت ندهد تا اینکه فیلم های فعلی بتوانند به مرور اکران شوند و از بین نروند.

اکران آنلاین می تواند به راحتی مانع از فیلمسوزی گردد، ارشاد نباید تا اتمام اکران فیلم های قبلی به کسی پروانه ساخت دهد

به گزارش خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، با شروع طرح جدید سینمای آنلاین که از چند روز پیش و با فیلم خروج شروع به کار نموده است، فیلمسازان دیگری هم ابراز تمایل کردند که آثارشان را وارد این چرخه تازه از توزیع نمایند.

گرچه فعلا تصمیمی برای پخش دیگر آثار سینمایی گرفته نشده است اما استقبال صاحبان سینما و فیلم ها حکایت از این دارد که می توان چنین ایده ای را همچنان در دستور اجرا گذاشت.

داریوش بابائیان، تهیه نماینده سینمای ایران در مصاحبه با خبرگزاری خبرنگاران درباره سینمای آنلاین اعلام کرد: اکران اینترنتی لااقل در شرایط فعلی طرح خوبی است. وقتی مردم را تشویق به ماندن در خانه می کنیم باید خوراک تفریحی و سرگرمی هم برایشان داشته باشیم که یک مورد آن می تواند اکران آنلاین فیلم های تازه باشد.

همین قاچاق سرمایه صاحبان فیلم را نابود می نماید

وی اضافه نمود: اجرای چنین طرح های در سینمای ما ارزشمند است ولی متأسفانه ما چون حق انتشار جهانی را نپذیرفته ایم، دچار مشکل می شویم. به شکلی که تا فیلمی سر از اکران درمی آورد و مخاطب از آن استقبال می نماید، یکباره دانلود و وارد شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی و غیره می گردد.

کرونا به هرحال سینمای ایران را یک سال عقب می اندازد. حتی اگر سینما باز گردد، مردم خصوصا خانواده ها و بچه ها به راحتی وارد سالن ها نمی شوند چون نگرانند. حتی فیلمسازی هم خیلی سخت می گردد.

تهیه نماینده چهار اصفهانی در بغداد اعتقاد داشت: همین قاچاق فیلم های سینمایی است که حقوق و سرمایه صاحب فیلم را از بین می برد. شاید این طرح نتواند با اکران عمومی روی پرده قیاس گردد اما اگر منطبق با برنامه و زمینه سازی باشد، در شرایط خاص امروز اثرگذاری خواهد داشت.

بابائیان تأکید داشت: ما می توانیم اکران آنلاین را همزمان با اکران عمومی فیلم ها نیز به موازات پی بگیریم. بالاخره برای کسانی که وقت سینما رفتن ندارند، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

می توانیم همواره فیلم نو در اختیار مخاطبان سینما قرار دهیم

این سینمادار اضافه نمود: هر دوی این نوع اکران مخاطبانش را دارد. حتی سود حاصله از اجرای هر دو نیز برای صاحب فیلم بهتر است. در عین اینکه فیلم های بیشتری با تاریخ های زمانی کوتاه تری به پخش می رسند و بدین شکل همواره فیلم نو روی پرده خواهیم داشت.

همین قاچاق فیلم های سینمایی حقوق و سرمایه صاحب فیلم را از بین می برد. شاید این طرح نتواند با اکران روی پرده قیاس گردد اما اگر منطبق با برنامه و زمینه سازی باشد، در شرایط خاص امروز اثرگذاری خواهد داشت.

تهیه نماینده یک فراری از بگبو سینمای آنلاین را طرحی مناسب برای جلوگیری از فیلم سوزی آثار پشت خط مانده اکران دانست و گفت: کرونا به هرحال سینمای ایران را یک سال عقب می اندازد. حتی اگر سینما باز گردد، مردم خصوصا خانواده ها و بچه ها به راحتی وارد سالن ها نمی شوند چون نگرانند. حتی فیلمسازی هم خیلی سخت می گردد.

بابائیان بر این اساس پیشنهاد داد: امیدوارم وزارت ارشاد و سازمان سینمایی فعلا به کسی پروانه ساخت ندهد تا اینکه فیلم های فعلی بتوانند به مرور اکران شوند. باید از تهیه نماینده و سرمایه گذار سینما حمایت گردد تا فیلم هایشان در این شرایط از بین نرود.

انتهای پیغام /4143/

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8864

به "اکران آنلاین می تواند به راحتی مانع از فیلمسوزی گردد، ارشاد نباید تا اتمام اکران فیلم های قبلی به کسی پروانه ساخت دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران آنلاین می تواند به راحتی مانع از فیلمسوزی گردد، ارشاد نباید تا اتمام اکران فیلم های قبلی به کسی پروانه ساخت دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید