بازارهای محلی استانبول(شنبه بازار تا آدینه بازار)

به گزارش راه ساری، آشنایی با بازار های محلی استانبول

بازارهای محلی استانبول برای آن دسته از افرادی که علاقه زیادی به خرید کردن دارند یک بهشت رویایی محسوب می شوند. در استانبول انواع مختلف مراکز خرید وجود دارد که می توانید بهترین برندهای جهان را از آن ها خریداری کنید. علاوه بر مراکز خرید دست فروش های زیادی در استانبول وجود دارند که برای خرید و یا گشت و گذار می توانید از آن ها دیدن کنید.

بازارهای محلی استانبول(شنبه بازار تا آدینه بازار)

معرفی بازارهای محلی استانبول(شنبه بازار تا آدینه بازار)

در اینجا قصد داریم بازارهای محلی استانبول را که در روزهای خاصی برگزار می شوند به شما معرفی کنیم.

شنبه بازارهای استانبول

شنبه بازار باکیرکوری: از بزرگترین و معروف ترین بازارهای محلی استانبول شنبه بازار باکیرکوری می باشد. در این بازار انواع لباس، جواهرات، لوازم خانگی و بسیاری از چیزهای دیگر را با قیمت مناسب می توانید خریداری کنید. علاوه بر اینها غذاهای محلی به عبارتی غذاهای خیابانی لذیذی در این بازار به فروش می رسد. این بازار در نزدیکی فرودگاه آتاتورک برگزار می گردد.

شنبه بازار بشیکتاش: یکی از بازارهای محلی استانبول که در روز شنبه برگزار می گردد شنبه بازار بشیکتاش می باشد. این بازار بین عمارت باشکوه ایهلامور و دفتر رسمی ازدواج بشیکتاش برگزار می گردد. بهتر است بدانید که محله بشیکتاش نزدیکی بسفر واقع شده است.

در اینجا علاوه بر خرید و گشت و گذار در بازار می توانید از کاخ دولمه باغچه هم دیدن کنید. این بازار محلی در قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته است. در این بازار می توانید فروشنده های مختلفی از قبیل مواد غذایی، لباس های رنگارنگ و جواهر فروشان را مشاهده کنید. مواد موجود در این بازار به حدی متنوع و زیبا هستند که شما را برای خرید وسوسه خواهند کرد. انتهای جهت این بازار به یک کافه ختم می گردد که می توانید خستگی خود را در آن در کنید.

بازار ارگانیک فریکوی: یکی دیگر از بازارهای استانبول که در روز شنبه برگزار می گردد بازار ارگانیک فریکوی است. در صورتی که قصد خرید لبنیات، شوینده ها و لوازم آرایشی دارید بهتر است از این بازار دیدن کنید.

شنبه بازار باغچه شهیر: بهتر است بدانید که باغچه شهیر از محله های اروپایی استانبول است. همچنین یکی از بازارهای محلی استانبول به همین نام وجود دارد. شنبه بازار باغچه شهیر به بازار ترک ها شهرت دارد.

شنبه بازار پندیک: یکی دیگر از بازارهای استانبول شنبه بازار پندیک می باشد که نزدیک هتل گرین پارک واقع شده است.

شنبه بازار چکمه کوی: این شنبه بازار در محله حمیدیه استانبول که نزدیک مدرسه اوزل سزین قرار گرفته است برگزار می گردد.

شنبه بازار شیشلی: از بازارهای محلی استانبول شنبه بازار شیشلی است که در منطقه شیشلی استانبول برپا می گردد.

یکشنبه بازارهای استانبول

یکشنبه بازار کوشویولو: یکی از بازارهای محلی استانبول که در روز یکشنبه برپا می گردد یکشنبه بازار کوشویولو است. این بازار در کوچه کاتب صالح برگزار می گردد.

یکشنبه بازار بیلیک دوزو: یکشنبه بازار بیلیک دوزو کنار مرکز فرهنگی آداکنت برگزار می گردد.

یکشنبه بازار مجیدیه: از دیگر بازارهای محلی استانبول که در منطقه شیشلی برگزار می گردد.

یکشنبه بازار فریکوی: از دیگر بازارهای استانبول بازار عتیقه فوشی فریکوی می باشد. این بازار محلی در نزدیکی مسجد شیشلی برپا می گردد. می توان گفت این بازار محلی جزء بازارهای واقعا دیدنی است. قدم زدن در این بازار بسیار هیجان انگیز می باشد.

به راحتی می توانید به این بازار بروید. اگر میدان تکسیم هستید با پیاده روی به مدت زمان 30 دقیقه می توانید به این بازار بروید. درصورتی که قصد داشته باشید با مترو به این بازار بروید بهتر است ایستگاه عثمان را انتخاب کنید. زیرا نزدیک ترین ایستگاه به بازار ایستگاه عثمان می باشد.

یکشنبه بازار قاسم پاشا: از دیگر بازارهای محلی استانبول یکشنبه بازار قاسم پاشا است. این بازار در نزدیکی ایستگاه پیاله پاشا برگزار می گردد.

یکشنبه بازار فاتح: یکی دیگر از بازارهای محلی استانبول یکشنبه بازار فاتح است. این بازار در منطقه فاتح، خیابان آغاچ کاکان و خیابان حاجی پیری برپا می گردد.

دوشنبه بازارهای استانبول

دوشنبه بازار باغچلی اولر: از دیگر بازارهای استانبول دوشنبه بازار باغچلی اولر می باشد که نزدیک محل اهدا عضو ترک واقع شده است.

دوشنبه بازار گوستپه: گوستپه از دیگر بازارهای استانبول می باشد. این بازار در کنار پارک الامچشمه برگزار می گردد.

دوشنبه بازار کاییت هانه: از دیگر بازارهای محلی استانبول که هواداران زیادی دارد دوشنبه بازار کاییت هانه می باشد.

دوشنبه بازار شیشلی: از دیگر بازارهای محلی استانبول که در منطقه شیشلی برگزار می گردد دوشنبه بازار شیشلی است. بهتر است بدانید که در روزهای مختلف و محله های مختلف منطقه شیشلی بازارهای محلی برقرار می باشد.

دوشنبه بازار زیتین بورنو: در روزهای دوشنبه محله تلسیز منطقه زیتین بورنو یکی دیگر از بازارهای محلی استانبول به نام دوشنبه بازار زیتین بورنو برگزار می گردد.

سه شنبه بازارهای استانبول

سه شنبه بازار کادیکوی: از دیگر بازارهای محلی استانبول که در روزهای سه شنبه و آدینه برپا می گردد بازار کادیکوی است. این بازار محلی در محله حسن پاشا برگزار می گردد. این بازار در قسمت آسیایی استانبول قرار گرفته است. فروشنده های آواز خوان این بازار نظر شما را جهت خرید اجناس رنگی و جذاب خود جلب خواهند کرد. در این سه شنبه بازار همه چیز پیدا می گردد.

سه شنبه بازار باکرکوی: سه شنبه بازار باکرکوی از دیگر بازارهای استانبول است که در محله کارابال و زهورات بابا برپا می گردد.

سه شنبه بازار لونت چهارم: سه شنبه بازار لونت چهارم نزدیک ایستگاه اتوبوس لونت به ساریر برگزار می گردد.

سه شنبه بازار آرنابوت: یکی دیگر از بازارهای محلی استانبول سه شنبه بازار آرنابوت می باشد. نزدیک ترین ایستگاه به این بازار محلی ایستگاه آرنابوت است.

سه شنبه بازار باغچه شهیر: این بازار محلی بین باغچه شهیر و اسنکنت برگزار می گردد.

سه شنبه بازار فیندیک زاده: این بازار محلی بین مغازه تادیم و حمام علی پاشا برپا می گردد.

سه شنبه بازار زیتین بورنو: در روز سه شنبه محله گوکالپ بازار محلی به نام زیتین بورنو برپا می گردد.

چهارشنبه بازارهای استانبول

چهارشنبه بازار یشیلکوی: یکی از معروف ترین بازارهای محلی استانبول بازار یشیلکوی می باشد. این بازار در نزدیکی زمین فوتبال چیروز برگزار می گردد. معروف بودن این بازار بیشتر بخاطر فضای سبز و کیفیت اجناس مشهورش می باشد.

منظم چیده شدن اجناس و کیفیت آن ها باعث افزایش محبوبیت این بازار محلی شده است. می توانید جهت خرید از غرفه های این بازار از کارت اعتباری خود بهره ببرید. گفتنی است به دلیل کیفیت بالای محصولات قیمت اجناس این بازار کمی بالاتر از سایر بازارهای محلی استانبول می باشد.

چهارشنبه بازار فاتح: از بزرگترین و ارزان ترین بازارهای استانبول چهارشنبه بازار فاتح می باشد. این بازار در نزدیکی آتشنشان فاتح واقع شده است. در این بازار می توانید هر چیزی از خوراکی تا اجناس گرفته را خریداری کنید. در این بازار یک ردیف از دست فروش ها وجود دارند که محصولات تازه غذایی خود را ارائه می نمایند. همچنین قیمت پایین محصولات این بازار زبان زد خاص و عام است.

چهارشنبه بازار شیشلی: در محله های آیاز آقا، جین درسی یالا و محله فولیا چهارشنبه بازار شیشلی برگزار می گردد.

پنجشنبه بازارهای استانبول

پنجشنبه بازار سوسایتی: نام دیگر بازار سوسایتی بازار اولوس است. این بازار محلی در خیابان دروبویو واقع شده است.

پنجشنبه بازار ارنکوی: در محله فخرالدین و نزدیکی ایستگاه ارنکوی بازار ارنکوی در روز پنجشنبه برپا می گردد.

پنجشنبه بازار بیکوز: از زیباترین پنجشنبه بازارهای استانبول بازار بیکوز می باشد. این بازار در محله چبوکلو قرار گرفته است.

آدینه بازارهای استانبول

آدینه بازار کادیکوی: یکی از معروف ترین بازارهای محلی استانبول که روز آدینه برپا می گردد آدینه بازار کادیکوی است. این بازار در قسمت آسیایی استانبول قرار گرفته است. محل دقیق این بازار حسن پاشا و خیابان ماندیرا می باشد.

آدینه بازار کوزیاتای: از بازارهای محلی که نباید دیدن آن را از دست بدهید آدینه بازار کوزیاتای می باشد. این بازار در کنار مدرسه آتاجان واقع شده است.

آدینه بازار فیندیک زاده: همانطور که در بالا اشاره کردیم بازار فیندیک زاده هم در روز سه شنبه و هم در روز آدینه برپا می گردد. این بازار محلی در کوچه های باریک و شیب دار محله اکسارای قرار گرفته است. به دلیل شیب دار بودن این بازار بهتر است لوازم سنگین به همراه خود نبرید.

آدینه بازار زیتین بورنو: این بازار محلی در منطقه زیتین بورنو و محله سیت نیظام برگزار می گردد.

خبرنگاران ارائه دهنده تور استانبول آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: دلتابان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4342

به "بازارهای محلی استانبول(شنبه بازار تا آدینه بازار)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارهای محلی استانبول(شنبه بازار تا آدینه بازار)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید