با خانواده شوهر چگونه باید رفتار کنیم؟

به گزارش راه ساری، ازدواج، پیوند دو نفر نیست. پیوند دو خانواده است. شما علاوه بر اینکه تصمیم به ازدواج می گیرید، باید خود را با رفتارهای خانواده شوهرتان هم تطبیق دهید.

با خانواده شوهر چگونه باید رفتار کنیم؟

عادات و رفتارها و رسم و رسومات هر خانواده، با دیگری فرق دارد و راضی نگه داشتن همه، کار آسانی نیست. از طرفی خانم ها نسبت به آقایان در این زمینه استرس بیشتری دارند و دوست دارند بهترین عروس برای خانواده همسرشان باشند. در این مطلب از خبرنگاران به بررسی رفتار مناسب با خانواده شوهر می پردازیم.

رفتار مناسب با خانواده شوهر

مهم است بدانید که رفتار با خانواده شوهر، مهارت و شناخت خوبی را می خواهد که با کمی مطالعه و تحقیق و مشاوره خانواده می توانید به آسانی از پس آن بر بیایید.

شناخت شوهر و خانواده او

اولین مرحله برای داشتن شروع رابطه ای خوب با خانواده شوهر، این است که شناخت خود را از آن ها بالا ببرید. در گام اول بهتر است کمی محتاط باشید و رفتارها و اخلاق آن ها زیر نظر بگیرید. اینکه مادر شوهرتان چه رفتاری را می پسندد یا پدرشوهرتان به چه چیزهایی علاقه دارد، شناخت شما را می طلبد. برای اینهک ارتباط بهرتی با مادرشوهر خود داشته باشید به مطلب خود را در قلب مادرشوهر جای دهید سر بزنید.

کنترل هیجانات از رفتار مناسب با خانواده شوهر

سعی کنید در برخورد با هیجانات زندگی، احساسات خود را مدیریت کنید. خصوصا در برخورد با خانواده شوهر احساسات خود را کنترل کنید. در غیر این صورت ممکن است از رفتارهای شما سوء برداشت شود. تمام رفتار و حرکات شما در جلسات اول مهمانی ها زیر نظر است پس در جلسات اول متانت و وقار خود را بیش از هر زمان دیگری حفظ کنید و آهسته و شمرده صحبت کنید.

از خانواده شوهر خود نترسید

یکی از استرس هایی که دختران بعد از ازدواج دارند، نوع برخورد با خانواده شوهر است. اگر این موضوع را درک کنیم که همه ما در کنار صفات مثبت یک سری صفات منفی هم داریم، دیگر شرایط را برای خودمان و دیگران بدتر وپیچیده تر نمی کنیم. شاید مادر شوهر یا خواهر شوهرتان جمله ای بگویند که دلتان بشکند. با خود فکر کنید که آیا در این مدت به شما محبت نکرده اند؟ اگر کمی منصف باشیم قطعا در زمان سختی ها و اختلافات می توانید قضاوت بهتری در این رابطه داشته باشید. ازخانواده همسر نترسید و آن ها را مانند خانواده خودتان بدانید. برخورد محبت آمیز شما با خانواده شوهر، بازخورد مثبتی خواهد داشت.

فرصت دفاع به خود بدهید

اگر احساس می کنید که واقعا به خاطر این شرایط به تنگ آمده اید و به قول معروف هرچه خوبی می کنید جوابش را به بدی می گیرید، در فرصت مناسب با همسر خود صحبت کنید و به همسرتان بگویید که به خاطر این موضوع خسته هستید. بعضی اوقات همسرتان احساس می کند که اگر با خانواده اش صحبت کند می تواند مسائل را حل نماید. برای اینکه ارتباط بهتری با همسر خود داشته باشید به مطلب مردان عاشق و شیفته چه زنانی می شوند؟ سر بزنید.

رفت و آمد با خانواده شوهر

در رفت و آمد با خانواده شوهر اعتدال را رعایت کنید. مهم ترین اشتباه در رفت و آمد با خانواده شوهر، افراط و تفریط است. بعضی از دختر خانم ها فکر می کنند که اگر رفت و آمد خود را با خانواده شوهر بیشتر کنند، بهتر در دل آن ها جای می گیرند. در صورتی که این طور نیست. افراط در مهمانی دادن ها و مهمانی رفتن ها باعث می شود که حرمت ها در جاهایی شکسته شود یا در میان صحبت ها حرف هایی زده شود که دو طرف به نوعی آن کنایه تلقی کنند.

نکات مهم در مدیریت روابط با خانواده شوهر

  1. دیدارهای مکرر و غیرضروری را با خانواده شوهر را کم کنید. این اصل مهمی در برقراری رابطه سالم با خانواده شوهر است.
  2. در زمان دعوا و اختلاف، خانواده شوهر را وارد ماجرا نکنید یا آن ها را دخالت ندهید و به آن ها توهین نکنید.
  3. سعی کنید وابستگی بیش از حد خود را به خانواده کمتر کنید. شما اکنون مستقل شده اید و باید بتوانید مسائل خود را به تنهایی حل کنید.
  4. تفاوت های فرهنگی و اختلاف سلیقه همیشه وجود دارد. باید راهی پیدا کرد که در اوج این تفاوت ها، ارتباطات خود را به بهترین شکل حفظ کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این کارها هرگز از زندگی پشیمان نمی شوید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14621

به "با خانواده شوهر چگونه باید رفتار کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خانواده شوهر چگونه باید رفتار کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید