برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت صنایع دستی در گرگان با همکاری جهاد دانشگاهی

به گزارش راه ساری، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان در نشست با رئیس جهاد دانشگاهی گرگان از بهره مندی از توان و ظرفیت این مرکز برای برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت صنایع دستی اطلاع داد.

برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت صنایع دستی در گرگان با همکاری جهاد دانشگاهی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مریم حاجی ابراهیمی در نشست با رئیس مرکز جهاد دانشگاهی گرگان با اعلام این خبر بر اهمیت اهمیت آموزش صنایع دستی و همچنین توسعه و ترویج این هنرصنعت تاکید نمود.

او بیان نمود: سعی می کنیم با استفاده از ظرفیت آکادمی ها و دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، زمینه برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت صنایع دستی را فراهم کنیم.

حاجی ابراهیمی یادآور شد: تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه صنایع دستی و بهره مندی از ظرفیت های دو طرف را از اهداف اصلی این همکاری عنوان نمود.

در ادامه این نشست حسن زاده رئیس مرکز جهاد دانشگاهی گرگان گفت : این واحد استانی همانند سایر واحدهای جهاددانشگاهی در سراسر کشور در حوزه های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و اشتغال فعالیت می کند.

او ضمن شرح در خصوص حوزه فعالیت دانشگاه و ارتباط این فعالیت با صنایع دستی، بیان کرد: در حال حاضر فعالیت این مرکز در دو رشته چرم دوزی و قالی بافی با هدف تجاری سازی و ایجاد اشتغال و همچنین افزایش درآمد خانوار شروع شده است.

حسن زاده آمادگی این مجموعه را جهت گسترش فعالیت در سایر رشته های صنایع دستی از آموزش تا فراوری، بازاریابی و فروش بیان کرد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4995

به "برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت صنایع دستی در گرگان با همکاری جهاد دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت صنایع دستی در گرگان با همکاری جهاد دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید