ترامپ: بعضی نمیخواهند منصفانه با ما کنار بیایند؛ باید تعرفه بدهند

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، به دنبال توافق کانادا و آمریکا درباره توافقی تجاری جدیدی که قرار است جایگزین قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به توافق نفتا گردد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی گفت: برای چین، ژاپن و اروپا امتیاز است که با ما کار نمایند. ژاپنی که به دولت آمریکا گفته بود حاضر به مذاکره با واشنگتن نیست؛ اکنون آماده مذاکره با ما است.

ترامپ: بعضی نمیخواهند منصفانه با ما کنار بیایند؛ باید تعرفه بدهند

وی اضافه نمود: اتحادیه اروپا خیلی سرسختی می کرد؛ ژان کلود یونکر رئیس وقت کمیسیون اروپا می گفت که مذاکره نمی کند و گفت: من خوشحالم. من به وی گفتم که تعرفه وضع می کنم. سپس گفتند که با مصاحبه با ما موافقند. ستون امنیت ملی را می توان امنیت مالی مطرح کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: 800 میلیارد دلار در سال های اخیر در تجارت با چین، کانادا، مکزیک و اتحادیه روپا در این راستا ضرر کردیم. دیگر بس است. به دلیل سونامی و طوفان اخیر در اندونزی به این کشور تسلیت می گویم.

وی اظهار داشت: ما چین را بازسازی کردیم؛ آن ها از پولی که از تجارت با ما استفاده کردند، برای ساختن هواپیما، پُل و سایر زیرساخت های استفاده کردند. من آن ها را مقصر این موضوع نمی دانم، رهبری پیشین آمریکا در این خطا مقصر بودند. چین پیشتر هرکاری می خواست در تجارت با ما انجام می داد. می توانیم با اتحادیه اروپا به توافق جدیدی برسیم. بعضی کشورها نمی خواهند منصفانه با ما کنار بیایند؛ پس باید تعرفه بدهند.

ترامپ گفت: توافق جدید با نفتا تفاوت زیادی دارد. از کنگره در تأئید این توافق جدید مطمئن نیستم. ممکن است آن ها به دلیل مقاصد سیاسی این کار را ننمایند؛ ولی می دانم که آن ها در این راستا مقاومت، مانع تراشی و تأخیر می نمایند. ما در کاخ سفید همان کاری را می کنیم که سناتورها می خواهند؛ من هم به دنبال خشنودی سنا هستم.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4455

به "ترامپ: بعضی نمیخواهند منصفانه با ما کنار بیایند؛ باید تعرفه بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: بعضی نمیخواهند منصفانه با ما کنار بیایند؛ باید تعرفه بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید