آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 5 میلیون و900هزار نزدیک شد

به گزارش راه ساری، با ادامه شیوع ویروس کرونا بعضی از کشورها شاهد افزایش مبتلایان و بعضی دیگر شاهد روندی کاهشی بوده اند.

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 5 میلیون و900هزار نزدیک شد

به گزارش خبرنگاران، تا لحظه ثبت این گزارش شمار مبتلایان در دنیا به عدد 5,854,930 رسیده است. 359,903 تن هم جان باخته اند و 2,540,105 نفر بهبود یافته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

کشورهای قاره آمریکا

همزمان با افزایش نقدها نسبت به عملکرد ترامپ سوزان رایسمشاور امنیت ملی اسبق آمریکا نیز در مطلبی در نیویورک تایمز سیاست های رئیس جمهوری آمریکا را مورد نقد قرار داده است. وی می نویسد: در سال سرنوشت ساز انتخاباتی 2020 توسل به این ابزار شکل دیگری به خود گرفته، زیرا دونالد ترامپ تصمیم به سرمایه گذاری ویژه ای بر روی این مسئله گرفته و سعی دارد از نشات دریافت شیوع ویروس کووید-19 از ووهان چین و تنش های دو جانبه با پکن بر سر این ویروس به نفع خود برای تضمین پیروزیتش در انتخابات بهره گیرد.جمهوری خواستار که با واقعیت غیر قابل اغماض بیش از 98 هزار جانباخته در اثر ابتلا به ویروس کرونا و 36 میلیون بیکار به دلیل سوء مدیریت و بی کفایتی فاحش رئیس جمهور هم حزبی خود دست به گریبان هستند، راهبرد بهتری از توسل به کارت چین برای فرافکنی مسائل به سوی این کشور و مقصر جلوه دادن آن با هدف جلوگیری از واگذاری کلید کاخ سفید به دموکرات ها ندارند.

وی می افزاید: ترامپ از حمله به مواضع جو بایدن، رقیب دموکرات خود درانتخابات نوامبر، در قبال چین چندین هدف،از جمله تضعیف مشارکت درمیان دموکرات های پوپولیست و مقصر جلوه دادن دیگران برای مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا، را دنبال می نماید. بازی با استراتژی کاملا از کار افتاده کارت چینی، اما این بار به شیوه ترامپ می توانند عواقب خطرناکی برای دولت او به همراه داشته باشد و چشم انداز هزینه بارتری از دوران جنگ سرد و حتی بدتر از آن را برای آمریکا رقم بزند.

با ابتلای 11,313 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد1,757,116 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته686 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 102,793 برسد

برزیل نیز این روزها شرایط فجیعی را سپری می نماید این در حالیست که دولت برزیل تصمیم به بازگشایی بخش های مختلف مالی و کاهش محدودیت های قرنطینه در کشور گرفته است. دانشگاه واشنگتن در یک آنالیز پیش بینی نموده که شمار قربانیان ناشی از کرونا در برزیل، در اواسط مرداد ماه به 120 هزار تن برسد که 5 برابر رقم فعلی تلفات در این کشور است. سازمان بهداشت دنیای ماه گذشته گفته بود آمریکا و برزیل در توجه به هشدارها در مراحل ابتدایی همه گیری کرونا پیروز عمل نکردند.

ژائیر بولسانورو رئیس جمهور برزیل بارها خطر ویروس کرونا را کم اهمیت شمرده و آن را در حد آنفلونزا دانسته است. او بعد از بازگشت از آمریکا در ماه مارس و بعد از آن که معین شد 20 عضو هیأت اعزامی به کرونا مبتلا شده اند، همچنان به ملاقاتهای عمومی خود ادامه داد.

با ابتلای3,947 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد418,608 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته238 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 25,935 برسد

همزمان با اوج دریافت شیوع کرونا در مکزیک از میانه ماه جاری میلادی(می) فعالیت تنها کوره جسدسوزی فوتی های کرونایی در شهر مکزیکوسیتی (پایتخت) هم زیاد شده است. دود سیاه ناشی از فعالیت شبانه روزی کوره جسدسوزی پایتخت مکزیک، توجه رسانه ها و افکار عمومی را به خود جلب نموده است. خبرگزاری رویترز آلبومی تصویری از فعالیت این مرکز طی روزها و هفته های اخیر منتشر نموده است.

با ابتلای3,463 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد78,023 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته463 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 8,597 برسد.

اوضاع در شیلی بهتر نیست و رئیس جمهوری شیلی چندی پیش گفت این کشور با بدترین مقطع شیوع کرونا در هفته های آینده روبرو خواهد شد. افزایش شمار مبتلایان در شیلی هشت میلیون نفری شرایط سختی را برای بخش بهداشت و خدمات درمانی این کشور به ویژه در پایتخت ایجاد نموده است. شیلی یکی از کشورهای ثروتمند آمریکای لاتین پیشتر مجبور شده بود طرح اعطای گواهینامه مصونیت برای بهبودیافتگان کرونا را لغو کند.با این حال سباستین پینرا از مردم این کشور خواست آرامش خود را حفظ نمایند و گفت که به رغم سیر صعودی مبتلایان، شیلی همچنان در میان کشورهای با شمار مبتلایان یاری در آمریکای لاتین قرار گرفته است.

با ابتلای 4,654 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد 86,943 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 49 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 890 برسد.

اروپا

در شبانه روز اخیر در روسیه 174 نفر بر اثر بیماری کرونا جان سپردند که بیشترین آمار مرگ کرونایی از شروع شیوع آن در این کشور است. به گزارش خبرگزاری تاس، به این ترتیب تا به امروز آمار مجموع فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در روسیه به 4 هزار و 142 نفر رسید که 1.09 درصد کل بیماران کرونایی در این کشور است. مقام ستاد مقابله با کرونا در روسیه گفت که روز گذشته نیز 161 نفر در روسیه بر اثر بیماری کرونا جان سپردند. بیشترین مرگ و میر بر اثر کرونا در روسیه، در مسکو ثبت شده است و در شبانه روز اخیر 71 نفر در پایتخت روسیه به دلیل ابتلا به این بیماری درگذشتند و در مکان های بعدی استان مسکو با 21 نفر و جمهوری داغستان با 9 نفر قرار گرفته است.

شمار افراد بهبود یافته از بیماری کرونا نیز به 150 هزار و 993 نفر رسید که 40 درصد کل افراد مبتلا به این بیماری یا آلوده به ویروس کرونا را تشکیل می دهد. در شبانه روز اخیر 8 هزار و 785 نفر در روسیه بهبود یافته اند. در زمان حاضر در روسیه 379 هزار و 51 نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند.

در آن سو انگلیس با تعداد کاهش در میزان ابتلا که 1,887 عدد بود تعداد کشته هایش به 377 تن رسیده است.

آسیا

بی بی سی در گزارشی می نویسد از زمان ابتدای شیوع ویروس کرونا در هند از ماه ژانویه بیش از 150 هزار مورد ابتلا و بیش از 4 هزار کشته گزارش شده است. از 22 ماه می میزان ابتلای تایید شده 4% بود و میزان مرگ و میر نیز 3% درصد بود. بازه زمانی که طی 13 روز میزان ابتلا دوبرابر شد. گزارش می افزاید که بیش از 80% از موارد ابتلای فعال در 5 ایالت هند یعنی مهاراشترا، تمیل نادو،دهلی، گجرات و مومبای هستند.

طبق این گزارش بیش از نیمی از مردم هند که بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند بالای 60 سال سن داشته اند.

با ابتلای 7,276 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد165,362 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته177 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم4,711 برسد

اما در پاکستان دولت این کشور بکارگیری سامانه های نهادهای اطلاعاتی - امنیتی این کشور برای شناسایی موارد ابتلا به کرونا و ردیابی افرادی که با این بیماران در تماس بوده اند را کلید زد. به گزارش تایمز آو ایندیا، عمران خان نخست وزیر پاکستان یک ماه پیش از فناوری سازمان اطلاعات و امنیت این کشور موسوم به آی اس آی برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کووید-19 اطلاع داد، سامانه های هوشمندی که به منظور ردیابی تروریست ها و افراد مظنون به انجام اقدامات خرابکارانه در پاکستان مورد استفاده قرار می گیرد. گزارش روز پنجشنبه رسانه های پاکستانی حاکی است که دولت همچنین عملیات نصب این سامانه ها و راه اندازی فرایند شناسایی بیماران کرونایی و یا مشکوک به آلوده بودن به این ویروس را در مناطق مختلف این کشور شروع کرد.

بر اساس این گزارش، سرویس های اطلاعاتی پاکستان با یاری فناوری یاد شده عناصر تروریستی را به صورت سامانه های جغرافیایی و ردیابی تلفن همراه شناسایی و افرادی که با آنان در ارتباط بودند را نیز ردیابی می نمایند. بعضی منابع اطلاعاتی پاکستان به رسانه ها گفتند، استفاده از سامانه امنیتی برای ردیابی و شناسایی مبتلایان به کرونا بسیار پیروزیت آمیز بوده تا جایی که با کنترل تماس های تلفنی بیمار کرونایی از صحبت های آنان وقتی که درباره علائم به خصوص مربوط به ویروس کرونا سخن می گویند، در شناسایی این افراد یاری فراوانی می گردد.

با ابتلای2,076 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد61,227 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته35 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم1,260 برسد.

در بنگلادش نیز آمارها رو به افزایش است؛ با ابتلای2,029 تن دیگر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان در این کشور به عدد40,321 رسیده است. همچنین در 24 ساعات گذشته 15 تن دیگر جان باختند شمار کلی فوتی ها به رقم 559 برسد.

ایران

اما در ایران کیانوش دنیاپور سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز 8 خرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 258 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد.وی با اشاره به این که از بین مبتلایان جدید، 419 مورد بستری و یک هزار و 839 مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند، افزود: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 143 هزار و 849 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 63 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 7 هزار و 627 نفر رسید.دنیاپور در بخش دیگری از سخنان خود از بهبود و ترخیص 112 هزار و 988 نفر از بیماران اطلاع داد و افزود: 2543 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی در خاتمه گفت: تا کنون 876 هزار و 492 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

23311

زرین گراف: زرین گراف: عصر طلایی گرافیک

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9555

به "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 5 میلیون و900هزار نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 5 میلیون و900هزار نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید