ترخیص موتورسیکلت های پارکینگی با 100هزار تومان

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خراسان رضوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی با بیان اینکه در خراسان رضوی تعداد زیادی موتورسیکلت در پارکینگ ها رسوب نموده اند، گفت: جلسه ای به مناسبت دهه فجر تشکیل شد و به این توافق رسیدیم که رقم 100 هزار تومان را به صورت ثابت برای موتورهایی که بالای یک سال است در پارکینگ خوابیده است، اخذ کنیم و در قبال دریافت اسناد، موتورسیکلت را به متقاضیان بازگردانیم.

ترخیص موتورسیکلت های پارکینگی با 100هزار تومان

محمدکاظم تقوی صبح امروز در مراسم آغاز طرح ترافیکی زمستانی پلیس راه استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرح ترافیکی زمستانی پلیس راه استان از امروز آغاز خواهد شد، اظهار کرد: این طرح به مدت 91 روز کاری است و بلافاصله بعد از این طرح، اجرای طرح ویژه تشریف فرمایی مهمانان نوروزی را در پیش خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه طرح ویژه مهمان نوازی ما ویژگی های خاص به خود را دارد، مطرح نمود: تشدید ماموریت های ما از 20 اسفند به بعد خواهد بود. به لطف مناسبت های مختلف، همواره استان خراسان رضوی شاهد حضور عشاقان زیادی است. آخرین ماموریت سخت، حساس و سنگین ما مراسم 28 و 29 صفر بود که نیروهای ما انصافاً خوش درخشیدند. در این مراسم 5 میلیون زائر به شهر مشهد آمدند. همکاران من همواره در صحنه حاضر شده اند و سخت ترین شرایط را با تدبیر حل کردند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اعلام کرد: بر اساس پیش بینی هایی که اجرا شده است، سال جاری بارش های زیاد و سنگینی خواهیم داشت. این مسئله می طلبد که ما از مدت ها قبل در نیروی انتظامی و سایر واحدها تمهیداتی را بیندیشیم. تجهیز ناوگان پلیس راه و پلیس راهور یکی از دغدغه های ما بود.

تقوی ادامه داد: ما توانسته ایم بخشی از این ناوگان را تقویت نموده و بخش دیگر این ناوگان را نوسازی کنیم. براساس وظایف خود و تجربیات ما، در مناطقی به اتفاق مجموعه راهداری مستقر می شویم و به صورت شبانه روز نیز در هر نقطه حساس مستقر خواهیم شد.

وی اظهار داشت: هفت نقطه مشترک توسط سازمان های امدادی، راهداری و نیروی انتظامی در بخش پلیس راه انتخاب شده است که با پشتیبانی 10 فروند انتظامی در این نقاط مستقر خواهیم شد و 120 واحد گشت پلیس راه نیز ما را حمایت خواهند کرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تاکید نمود: در داخل شهر نیز قطعاً این تمهیدات را با یاری همه دستگاه ها و مجموعه شهرداری خواهیم داشت.

تقوی گفت: باتوجه به تجربیاتی که ما در گذشته داشتیم، همه مجموعه ها در کنار هم قرار گرفتند تا خدمت رسانی بهتر و راحت تری به مردم داشته باشیم. نیروی انتظامی با همه وظایف سنگینی که دارد، یکی دیگر از ماموریت هایش، کنترل ترافیک شهری و بیرون شهری است.

از امروز شاهد حضور نیروهای پلیس در مناطق برفی و صعب العبور خواهیم بود

تقوی همچنین در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان خراسان رضوی از کلیدی ترین محورهای کشور به حساب می آید. احتیاج است که پلیس در کنار سایر نیروهای خدماتی، برنامه ویژه ای داشته باشد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: از امروز شاهد حضور نیروهای پلیس در مناطق برفی و صعب العبور خواهیم بود. امیدوارم با هماهنگی و همکاری، خدمت بهتر و مضاعفی را به مردم داشته باشیم.

وی مطرح نمود: بعد از این 91 روز کاری، تشدید طرح در انتها سال و ابتدای سال جدید را خواهیم داشت. در این طرح، توجه ویژه ای به ناوگان در ماموریت ما شده است و بخشی از خودروهای ناوگان ما نوسازی شده است. نیروهای ما آموزش های لازم را دیده اند و هماهنگی های لازم با مسئولان استانی اجرا شده است.

تقوی اعلام کرد: ما در نقطه های برفی به صورت شبانه روزی حضور خواهیم داشت. در کنار این عزیزان، روزانه 120 واحد در پشتیبانی ماموریت حضور دارند. در داخل شهرها نیز برنامه ریزی ویژه ای شده است. نیروهای ما آمادگی لازم را دارند تا در زمان یخ زدگی معابر، به صورت گسترده خدمت رسانی نمایند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ضلع اصلی ما مردم هستند، اظهار داشت: قطعاً مردم در سفرهای زمستانی باید آمادگی لازم را داشته باشند. در هر شرایطی تا رسیدن ما به محل حادثه دیده، زمان ضروری است، به همین خاطر مردم باید حداقل امکانات لازم را با خود به همراه داشته باشند. خودروها باید زنجیرچرخ، چراغ سالم و مه شکن را به همراه داشته باشند. اخبار محدودیت ها و شرایط جاده ای را رصد نمایند. از رسانه ها درخواست دارم در پوشش اخبار جاده ما را همراهی نمایند.

وی تاکید نمود: ما در ابتدای سال در بخش درون شهری موفقیت هایی داشته ایم. کاهش حوادث و کاهش جان باختان درون شهری را داشته ایم، اما در برون شهری متاسفانه با افزایش جانباختگان روبه رو بودیم. کوشش داریم با یاری رسانه و نیروهای خود این آمار را کاهش دهیم و آمار و عملکرد خود را به مردم ارائه بدهیم.

تقوی اظهار کرد: 185 دستگاه خودرو از طرف ناجا در این مجموعه به کارگیری شده است اما با برنامه ریزی های اجرا شده، 1275 دستگاه خودرو در سطح شهرها حضور خواهند داشت. امیدوارم زمان ماموریت ها کاهش پیدا کند. تجدید ساختار در ماموریت نیروی انتظامی برای روان شدن ترافیک در دستور کار قرار گرفته شده است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: نیروی انتظامی در طی وظایف خود همواره اعمال قانون و مقرراتی دارد و از کسانی که رعایت مقررات نمی نمایند، شرح خواسته و دستگاه آن ها را متوقف می نماید.

وی اظهار کرد: در خراسان رضوی تعداد زیادی موتورسیکلت در پارکینگ ها رسوب نموده است. افراد به دلایل مختلفی مراجعه ننموده و موتورسیکلت آن ها در پارکینگ مانده است. پس از آنالیز کارشناسی هزینه های مرتبط با پارکینگ، با کسانی که مسئول پارکینگ هستند جلسه ای به مناسبت دهه فجر تشکیل شد و به این توافق رسیدیم که رقم 100 هزار تومان را به صورت ثابت برای موتورهایی که بالای یک سال است در پارکینگ خوابیده است، اخذ گردد و در قبال دریافت اسناد، موتورسیکلت به متقاضیان بازگردانده گردد.

تقوی اضافه کرد: به نظر من تسهیلات بسیار خوبی در نظر گرفته شده است که این کار از دوشنبه هفته آینده آغاز خواهد شد. با توجه به اختیارات ما و اذن دادستان استان، طرح شکل گرفت که با توجه به این کار، خودرو و موتورسیکلت متوقف شده به مالکان آن ها بازگردانده می گردد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6977

به "ترخیص موتورسیکلت های پارکینگی با 100هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترخیص موتورسیکلت های پارکینگی با 100هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید