تشکیل شورای حاکمیتی سودان 48 ساعت به تعویق افتاد

به گزارش راه ساری، سخنگوی شورای نظامی سودان اعلام نمود که تشکیل شورای حاکمیتی به مدت 48 ساعت بنا به درخواست گروه های آزادی و تغییر به تعویق افتاد.

تشکیل شورای حاکمیتی سودان 48 ساعت به تعویق افتاد

شمس الدین الکباشی، سخنگوی شورای نظامی سودان عنوان داشت که بنا به درخواست گروه های آزادی و تغییر برای آنکه به توافقی در مورد فهرست نامزهایشان برای شورای حاکمیتی دست یابند، تشکیل این شورا به مدت 48 ساعت به تعویق افتاد.

پیشتر اعلام شده بود که ائتلاف مخالف در سودان موسوم به گروه های آزادی و تغییر شامگاه یکشنبه عائشة موسی، صدیق تاور، حسن شیخ إدریس، طه عثمان ومحمد الفکی سلیمان را به عنوان پنج عضو غیرنظامی شورای حاکمیتی این کشور انتخاب کرد.

در مقابل، شورای نظامی انتقالی سودان نیز محمد حمدان دقلو، معاون رئیس شورای نظامی، شمس الدین الکباشی، سخنگوی این شورا، یاسر العطا و ابراهیم الجابر به ریاست عبدالفتاح البرهان، رئیس کنونی شورای نظامی را که همه شخصیت نظامی هستند به عنوان پنج عضو نظامی شورای حاکمیتی این کشور معرفی کرد.

طبق توافقنامه تقسیم قدرت که روز شنبه به امضا رسید، شورای حاکمیتی 11 عضو دارد که پنج عضو توسط مخالفان و پنج عضو توسط شورای نظامی و یک عضو نیز با توافق دو طرف انتخاب می گردد.

همچنین دوره انتقالی شامل مراحلی است که دوره اول آن که یک مقطع 21 ماهه بوده که توسط شورای نظامی انتقالی اداره خواهد شد و عبدالفتاح البرهان ریاست آن را بر عهده خواهد داشت. پس از این دوره غیرنظامیان به مدت 39 ماه سودان را اداره خواهند کرد.

پس از مدت ها درگیری در سودان، شنبه توافق سیاسی میان شورای نظامی انتقالی و گروه های ائتلاف آزادی و تغییر در خارطوم با حضور مقاماتی از سایر کشورها امضا شد. ، ایسنا

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4452

به "تشکیل شورای حاکمیتی سودان 48 ساعت به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل شورای حاکمیتی سودان 48 ساعت به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید