تعمیر 15 هزار واحدمسکونی سیل زده لرستان به اتمام رسیده است

به گزارش راه ساری، رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: تعمیر 15 هزار واحدمسکونی سیل زده به اتمام رسیده است.

تعمیر 15 هزار واحدمسکونی سیل زده لرستان به اتمام رسیده است

به گزارش خبرنگاران، علیرضا تابش در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: روند بازسازی در لرستان بسیار مطلوب انجام می شود.

وی گفت: تاکنون تعمیر 15 هزار واحدمسکونی سیل زده به اتمام رسیده و 6 هزار و 500 واحد از 7 هزار و 800 واحد احداثی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و عقد قرارداد شده اند.

رئیس بنیاد مسکن کشور از پرداخت 400 میلیارد تومان تسهیلات به سیل زدگان خبر و ادامه داد: علاوه بر این 25 هزار تن سیمان رایگان به دست مردم داده شده و همچنان ادامه دارد.

تابش بیان نمود: در حال حاضر 36 درصد عملیات احداث 5 هزار و 600 واحد اجرا شده، ضمن اینکه برای مرحله دوم اعتبار قابل ملاحظه ای جهت تعمیر و احداث منازل سیل زده جاماندگان پیش بینی شده است، به نحوی که 325 میلیارد تومان علاوه بر 800 میلیارد تومان مرحله نخست برای 4 هزار و 500 واحد تعمیری و 5 هزار و 500 واحد احداثی تأمین شده است.

وی با اشاره به پیش بینی 126 میلیارد تومان برای کمک بلاعوض علاوه بر 120 میلیارد بلاعوض پرداخت شده مرحله اول، افزود: این حجم کار گسترده و تأمین پشتیبانی در کشور بی سابقه بوده است.

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: در شرایط سخت اقتصادی کشور اما از 2 هزار و 500 میلیارد تومان تخصیص داده شده برای سیل زدگان، تاکنون هزار و 300 میلیارد تومان آن پرداخت و عقد قرار شده است.

تابش از اختصاص 220 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی به لرستان، بیان نمود: 80 درصد این تخصیص نقدی بوده و به استان ابلاغ شده است.

وی کار در مناطق سیل زده را بر اساس طرح مشاورین و نه داشتن معارض در هر دو بخش غربی و شرقی پلدختر عنوان و شرح داد: با این وجود بخشی از کار مربوط به دیگر دستگاه های اجرایی بوده که بایستی حل شود.

رئیس بنیاد مسکن کشور اظهار کرد: سعی داریم تا قبل از شروع بارندگی ها نقاط بحرانی و در معرض سیل را پوشش دهیم که همکاری مردم در تسریع کار بسیار حائز اهمیت است.

تابش با تأکید بر اینکه تا لحظه آخر بازسازی در کنار مردم هستیم، افزود: درروستای ملاوی پلدختر مشکل زمین وجود دارد که در نهایت به اهالی پیشنهاد تعیین رقم برای تملک زمین در دیگر روستاها داده شده است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4702

به "تعمیر 15 هزار واحدمسکونی سیل زده لرستان به اتمام رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعمیر 15 هزار واحدمسکونی سیل زده لرستان به اتمام رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید