جریمه 2 میلیون دلاری ترامپ به خاطر سوءاستفاده از وجوه خیریه

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور آمریکا به خاطر مصرف وجوه خیریه دریافتی در کمپین انتخاباتی اش، مجبور شد 2 میلیون دلار به 8 مؤسسه خیریه کمک کند.

جریمه 2 میلیون دلاری ترامپ به خاطر سوءاستفاده از وجوه خیریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل استفاده از وجوه خیریه دریافتی در کمپین انتخاباتی اش 2 میلیون دلار جریمه شد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، لتیشیا جیمز دادستان کل شهر نیویورک روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: وجوه بالأخره به جایی رسیدند که به آن تعلق داشتند- به 8 خیریه معتبر. دفتر من به مبارزه جهت جواب گو بودن ادامه خواهد داد، زیرا هیچ کس فراتر از قانون نیست نه یک فرد تاجر، نه یک کاندید ریاست جمهوری و نه حتی رئیس جمهور آمریکا.

ترامپ هفتم نوامبر (16 آبان) اتهام نقض قوانین فدرال و ایالتی تأمین مالی کمپین ها را پذیرفت. این در حالی است که سال گذشته در پیامی توئیتری نوشته بود این اتهامات را قبول ندارد و طرح آن ها را به دموکرات های نیویورک منتسب کرده بود.

ترامپ بر اساس این حکم، مبلغ 2 میلیون دلار به 8 مؤسسه و بنیاد مردمی پرداخت کرد. همچنین بنیاد خیریه او به طور کامل تعطیل شده است.

در ماه ژوئن 2018 (خرداد 1397)، تحقیقات باربارا آندروود دادستان کل وقت آمریکا، ترامپ و فرزندانش را به سوءاستفاده از وجوه دریافتی بنیاد دونالد ترامپ و مصرف آن ها در کمپین انتخاباتی و فعالیت های تجاری متهم کرد.

ترامپ اعتراف کرده است که بخشی از وجوه خیریه را در شرکت های تحت اختیارش هزینه کرده و همچنین 10 هزار دلار بابت کشیدن تصویر پرتره اش پرداخت کرده است.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6981

به "جریمه 2 میلیون دلاری ترامپ به خاطر سوءاستفاده از وجوه خیریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 2 میلیون دلاری ترامپ به خاطر سوءاستفاده از وجوه خیریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید