جهنمی که بهشت است!

به گزارش راه ساری، جهنم دره که یک اصطلاح عامیانه است، واقعیت دارد! این بار این جهنم مکان بسیار زیبا و دل انگیزی است و می توان به جای جهنم نام بهشت را برای آن برگزید!

جهنمی که بهشت است!

منطقه ای که جهنم دره در آن قرار گرفته در گذشته در محدوده جاده ابریشم قرار داشته است. طول این دره 13 کیلومتر و عمق آن بین 1700 تا 2800 متر متغیر است.

یکی از استان های غربی کشورمان با نام آذربایجان غربی شناخته می گردد. این استان از 17 شهرستان، 36 بخش، 36 شهر، 109 دهستان و 3728 آبادی تشکیل شده که البته ما تصمیم نداریم که در این گزارش به تمام نقاط این استان سر بزنیم اما به سراغ یکی از جذابیت های گردشگری آن که در راستا خوی به چالدران قرار گرفته، خواهیم رفت. این جاذبه گردشگری جایی جز جهنم دره سی یا جهنم دره نیست.بعضی از صاحب نظران اعتقاد دارند که صعب العبور بودن راستا این دره باعث نامگذاری آن شده، اما ممکن است که این نامگذاری دلیل دیگری نیز داشته باشد و آن دلیل احتمالی چیزی جز این نیست که عده زیادی قصد نموده اند به ته جهنم دره برسند، ولی ناکام مانده اند. بنابراین، امروزه به جز کوهنوردان افراد کمی به جهنم دره می روند. البته بخشی از این امر به دلیل صعب العبور بودن منطقه است، اما بخش دیگر آن شاید به دلیل نفرتی است که به مرور از این منطقه در ذهن اهالی محل شکل گرفته، زیرا از گذشته تا سال های اخیر افرادی که با حکومت های مختلف وقت خود مشکل داشته اند برای دوری شدن از مردم به جهنم دره می رفتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: همگردی
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3528

به "جهنمی که بهشت است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهنمی که بهشت است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید