حمایت مالی ایلان ماسک از افرادی که به علت فعالیت در X دچار مشکل شده اند

به گزارش راه ساری، ایلان ماسک در صفحه شخصی خود اعلام نموده است که اگر فردی به خاطر پست ها یا لایک هایش در شبکه اجتماعی X با برخورد غیرمنصفانه کارفرمایش روبرو گردد، این شرکت حاضر است هزینه دعوای حقوقی برای شکایت از شرکت ها را به این افراد بپردازد.

حمایت مالی ایلان ماسک از افرادی که به علت فعالیت در X دچار مشکل شده اند

به گزارش دیجیاتو، ایلان ماسک در اظهارنظری عجیب در صفحه شخصی خود نوشت: اگر به خاطر انتشار محتوا یا لایک کردن چیزی در این پلتفرم با برخورد غیرمنصفانه کارفرمای خود روبرو شدید، ما هزینه امور حقوقی شما را می پردازیم. هیچ محدودیتی وجود ندارد. لطفاً ما را در جریان بگذارید.

مالک ایکس بعلاوه در پاسخ به کاربری که نوشته بود: ایلان می داند که در آمریکا هیچ چیز به میزان تهدید به اقدام حقوقی باعث تغییر رفتارها نمی گردد، شرح داد: و ما تنها به شکایت بسنده نمی کنیم. صدای این اتفاق بسیار بلند خواهد شد و ما به سراغ هیئت مدیره آن شرکت ها هم خواهیم رفت.

ایلان ماسک برای حمایت آزادی بیان تا کجا پیش می رود؟

اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم ایلان ماسک تا چه میزان به این وعده تازه پایبند خواهد ماند. با توجه به شرایط مالی توییتر و اینکه او حتی از پرداخت اجاره ساختمان مرکزی این شرکت سر باز زده بود، آیا ماسک حاضر می گردد هزینه دعوای حقوقی کارمندان با کارفرمایان آن ها را بپردازد؟ این ادعا بسیار بعید به نظر می رسد.

ماسک پیش از خرید توییتر بارها از عدم پایبندی این شرکت به آزادی بیان انتقاد نموده بود. او از زمان خرید این شبکه اجتماعی بسیاری از محدودیت ها را کم کرد تا طیف های مختلف جامعه بتوانند نظرات خود را در این پلتفرم بیان نمایند.

ولی این تغییر به مذاق بسیاری از کاربران خوش نیامد و بعضی منتقدان ادعا کردند که توییتر به محلی برای نفرت پراکنی تبدیل شده است. این قضیه حتی تا جایی ادامه پیدا کرد که ایلان ماسک هفته گذشته از مرکز مقابله با نفرت پراکنی دیجیتال (CCDH) به خاطر نشر اطلاعات دروغ درباره توییتر شکایت کرد. این مرکز مدعی بود که پلتفرم ایلان ماسک اقدامات کافی برای مقابله با نفرت پراکنی را انجام نداده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14802

به "حمایت مالی ایلان ماسک از افرادی که به علت فعالیت در X دچار مشکل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت مالی ایلان ماسک از افرادی که به علت فعالیت در X دچار مشکل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید