خانه استیجاری با پرینتر 3 بعدی ساخته می گردد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، یک خانه که با پرینتر سه بعدی ساخته می گردد تجربه اقامت در مریخ را روی زمین برای ساکنان خود فراهم می نماید.

خانه استیجاری با پرینتر 3 بعدی ساخته می گردد

این خانه نوآورانه که Tera نام دارد در مناطق جنگی نیویورک و در کنار رودخانه هادسون ساخته و اجاره داده می گردد.

Teraدر حقیقت حاصل فعالیت های یک آژانس طراحی نیویورکی به نام AI SpaceFactory است.

این شرکت قبلاً برای ارائه طرح Marsha habitat در چالش اقامتگاه سه بعدی ناسا برنده جایزه 500 هزار دلاری شده بود. طرح اقامتگاهMarsha در ماه می چالش ناسا برای ساخت نخستین اقامتگاه در مریخ برنده شد.

به هر حال هزینه اجاره بهای خانه Tera برای تحقیق و توسعه فناوری های تجدیدپذیر و ماندگار آینده به کار می رود. چنین فناوری روی زمین و مریخ کارآمد خواهد بود و در آینده مبنایی برای شهرک سازی در مریخ را فراهم می نماید.

جالب آنکه می توان خانه مذکور را پس از انتها عمر به کامپوست تبدیل کرد. Teraبه وسیله مواد اولیه و فناوری های پرینت 3 بعدی ساخته می گردد که برای اقامتگاه Marsha طراحی شده بود.

این خانه از کامپوزیت بیوپلیمر بازالت ساخته می گردد که از موادی مانند ذرت و نیشکر به دست می آید. ناسا این ماده را آزمایش نموده است. همچنین این سازمان تایید نموده بیوپلیمر بازالت حداقل 40 درصد قدرتمندتر از سیمان است.

به هرحال این اقامتگاه سیلندری شکل را می توان از مواد طبیعی و تجدیدپذیری ساخت که در مریخ وجود دارد. سازه مذکور می تواند در برابر بادهای شدید و اشعه های خورشید از فضانوردان محافظت کند.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3525

به "خانه استیجاری با پرینتر 3 بعدی ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه استیجاری با پرینتر 3 بعدی ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید