خبرنگاران بایدن در انتخابات سه شنبه بزرگ از رقبا پیش افتاد

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا نشان دهنده پیروزی جو بایدن است.

خبرنگاران بایدن در انتخابات سه شنبه بزرگ از رقبا پیش افتاد

به گزارش تارنمای هیل، در حالیکه انتخابات درون حزبی نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در 14 ایالت در حال برگزاری است، آمار اولیه نشان دهنده پیروزی بایدن در برخی ایالت ها و پیشی دریافت وی از دیگر رقبای دموکرات از جمله برنی سندرز و مایک بلومبرگ است.

به دنبال پیروزی بایدن در کارولینا جنوبی برخی نامزدهای دموکرات با کناره گیری از ادامه کارزار انتخاباتی از پیروزی وی در انتخابات ماه نوامبر (آبان-آذر) 2020 حمایت کردند.

طبق پیش بینی نهایی مرکز (FiveThirtyEight)، احتمالاً بایدن و رقیبش سندرز در هفت ایالت برنده خواهند شد.

شبکه بی سی نیوز گفت که سندرز توانسته در ایالت ورمونت در انتخابات پیروز شود و بایدن نیز در انتخابات ایالت ویرجینیا به پیروزی رسیده است.

بایدن در گفت وگو با خبرنگاران در لس آنجلس شرح داد، این احتمال است که بتواند در ایالت تگزاس نیز دومین پیروزی خود را کسب کند.

در حالی که معاون پیشین رییس جمهوری آمریکا گفت که نمی خواهد درباره شانس خود حدس بزند، تاکید کرد که آرای وی در تگزاس، ویرجینیا، کارولینای شمالی بسیار خوب است.

انتخابات ایالتی در سه شنبه بزرگ بخشی از رقابت های درون حزبی در آمریکاست. رقابت هایی که از یک ماه پیش آغاز شده و تا به امروز در چهار ایالت آیووا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی برگزار شده است.

رقابت های درون حزبی با هدف برگزیدن نامزد ریاست جمهوری دو حزب دموکرات و جمهوری خواه برگزار می شود.

با این که نامزدی دونالد ترامپ برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری از طرف جمهوری خواهان قطعی است اما رقابت درون حزبی میان دموکرات ها به شدت در جریان است.

انتخابات سه شنبه سوم مارس به خاطر برگزاری همزمان در 14 ایالت و تنوع جمعیتی این ایالت ها می تواند در معین نامزد حزب دموکرات ها نقش کلیدی داشته باشد. برای همین سه شنبه بزرگ پس از انتخابات ریاست جمهوری مهم ترین روز در تقویم انتخاباتی آمریکاست.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8438

به "خبرنگاران بایدن در انتخابات سه شنبه بزرگ از رقبا پیش افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن در انتخابات سه شنبه بزرگ از رقبا پیش افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید