خبر خوش برای سرخپوشان؛ شکایت النصر از سوی AFC رد شد

به گزارش راه ساری، خبرگزاری خبرنگاران- پرسپولیس بدون مسئله ای در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد یافت.

خبر خوش برای سرخپوشان؛ شکایت النصر از سوی AFC رد شد

به گزارش خبرنگاران، اعتراض النصر رسما توسط AFC رد شد تا پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور یابد. سایت رسمی AFC نوشت: کمیته انضباطی و اخلاقی AFC امروز اعتراض النصر عربستان را در رابطه با مسابقه نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا طبق ماده 59 آیین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 رد کرد.

باشگاه النصر عربستان بعد از شکست مقابل پرسپولیس با ادعای مشکل در نقل و انتقال این باشگاه و سود بردن از بازیکنان غیرقانونی، شکایت خود را به کنفدراسیون ارایه داده بود که اکنون با اعلام ای اف سی این موضوع رد شد. پرسپولیس با عبور از النصر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیروز به صعود به فینال این رقابت ها شده بود. با این حال ساعاتی بعد از این اتفاق، باشگاه النصر اقدام به شکایت از پرسپولیس بابت سود بردن از بازیکنان غیرمجاز با توجه به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی اش را به کنفدراسیون تسلیم کرد.

موضوعی که با توجه به شکایت برانکو ایوانکوویچ بابت مطالباتش و نامه ای که به باشگاه پرسپولیس در خصوص رای این موضوع ارسال شده بود، نگرانی بزرگی را شکل داده بود. باشگاه پرسپولیس بعد از شکایت النصر و درخواست کنفدراسیون برای ارائه مستندات، این موضوع را در دستور کار قرار داد و اکنون هم با رای قطعی در خصوص این شکایت روبرو شد.

صفحه توئیتر AFC در خبری فوری در این باره نوشته است: کمیته انضباطی AFC اعتراض ارائه شده از سوی باشگاه النصر را رد می کند. این کنفدراسیون در سایت خود هم در توضیح کامل این پرونده آورده است: کمیته انضباطی و اخلاقی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز اعتراضی که توسط النصر عربستان سعودی، در رابطه با بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا(منطقه غرب) مطرح شده بود را طبق ماده 59 AFC رد می کند. آیین نامه مسابقات لیگ قهرمانان 2020. اکنون شاگردان یحیی گل محمدی با اعلام رسمی رای کنفدراسیون، خود را مهیای حضور در فینال 29 آذر و مشخص شدن رقیب شرقی خود در این رقابت خواهد کرد.

وکیل باشگاه پرسپولیس در خوصص دفاعیه باشگاه و همچنین شکایت النصر توضیحاتی ارائه کرد. غدیر، وکیل پرسپولیس در ابتدا گفت: لایحه دفاعی ما شامل 75 صفحه شامل مستندات و دفاعیات در ساعت 2:30 بامداد پنجشنبه ارسال شد. ادله ای که نشان می دهد بازیکنان پرسپولیس در زمان مقرر قرارداد خود را ثبت کرده اند و این قراردادها قبل از اعمال محرومیت فیفا در خصوص پرونده آقای برانکو ثبت شده است. همچنین این که پنجره نقل و انتقالاتی در داخل ایران در آن زمان باز بوده و این که خود AFC هم یک هفته قبل از اولین بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا یک پنجره اختصاصی را برای جذب بازیکن باز کرده بود. همه این ها نشان می دهد که قرارداد پرسپولیس با بازیکنانش در محدوده قانونی مقرر و قبل از اعمال محرومیت کمیته انضباطی فیفا در خصوص پرونده برانکو ثبت شده و به همین دلیل من امیدوارم که نتیجه این رسیدگی به سود ما باشد.

وکیل پرسپولیس ادامه داد: طبق مقررات النصر تا 2 روز بعد از بازی فرصت داشت که اعتراض مکتوب خود را ای اف سی ارسال کند. پس از آن هم ما 2 روز فرصت داشتیم که دفاع کنیم که با توجه به این که مدتی طول کشید تا تیم حقوقی دور هم جمع شوند، فرصت ما کمتر از 2 روز بود.

سعد السبیعی، خبرنگار نشریه الیوم عربستان خبر داد: فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) به استعلام دوباره کنفدراسیون فوتبال آسیا در زمینه شکایت النصر علیه باشگاه پرسپولیس پاسخ داد. فیفا که بار اول تصمیم گیری را به کنفدراسیون فوتبال آسیا سپرده بود، در پاسخ به استعلام دوم، به AFC اظهار داشت محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن جدید از تاریخ 12 سپتامبر(22 شهریور) آغاز شده است و قبل از این تاریخ اگر باشگاه ایرانی بازیکنی جذب کرده باشد، مسئله ای ندارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11929

به "خبر خوش برای سرخپوشان؛ شکایت النصر از سوی AFC رد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای سرخپوشان؛ شکایت النصر از سوی AFC رد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید