راز مرگ مشکوک دختر جوان هنگام اهدای عضو

به گزارش راه ساری، کادر درمان بیمارستان هنگام آنالیز جسد دختر 17 ساله ای که قرار بود اهدای عضو گردد با مشاهده آثار کبودی روی گردنش موضوع را به بازپرس جنایی تهران اطلاع دادند.

راز مرگ مشکوک دختر جوان هنگام اهدای عضو

به گزارش ایران، شامگاه سه شنبه 4 آبان، مسئولان بخش اهدای عضو بیمارستان مسیح دانشوری در تماس با بازپرس محمد تقی شعبانی اعلام کردند پیکر دختر 17 ساله ای را که دچار مرگ مغزی شده، برای اهدای عضو از بیمارستان الغدیر به این بیمارستان منتقل نموده اند، اما آثار کبودی روی گردنش دیده می گردد و همین موضوع مرگ وی را مشکوک نموده است.

در پی این تماس و با توجه به حساس بودن ماجرا، بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی مرکز و تیم جنایی شبانه راهی بیمارستان شدند.

با معاینه جسد و در آنالیز های اولیه آن ها با آثاری روی گردن دختر نوجوان روبرو شدند که نشان می داد آثار کبودی به خاطر فشرده شدن گردن با طناب است.

این آثار دو احتمال را برای بازپرس جنایی عنوان کرد. نخست اینکه دخترک با طناب خفه شده و به قتل رسیده است و فرضیه دوم خودکشی دختر جوان بود.

بنابراین در تحقیقات انجام شده معین شد 27 مهر گزارش خودکشی دختر نوجوان به مأموران کلانتری 136 فرجام اعلام شده است. زمانی که مأموران راهی محل شدند که خانه ای قدیمی در محله شمیران نو بود جسد دختر نوجوان را در حالی که با طناب خود را حلق آویز نموده بود، پیدا کردند.

دختر نوجوان بلافاصله به بیمارستان منتقل شد، اما معاینات پزشکی قانونی حکایت از آن داشت که او دچار مرگ مغزی شده است.

با انجام کار های پزشکی و ضمن توافق خانواده قربانی در رابطه با اهدای عضو، دختر نوجوان به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل شد تا اعضای بدن او اهدا گردد.

در پی این اطلاعات، بازپرس جنایی و تیم تحقیق راهی خانه دختر نوجوان به نام مینا شدند. پدر مینا در تحقیقات گفت: 7 فرزند دارم و روز حادثه مینا و دو برادر و چهار خواهرش در خانه بودند.

آن روز به همراه چند نفر از اقوام برای خرید گوسفند راهی لواسان شدیم. گوسفند را که خریدیم به خانه برگشتیم، اما از مینا خبری نبود. هر چه دنبال او گشتم او را پیدا نکردم تا اینکه جسد حلق آویز او را در زیرزمین خانه پیدا کردیم.

در ادامه تحقیقات برادر مینا گفت: خواهرم دختر شادی بود و امید زیادی به زندگی داشت. امکان ندارد خواهرم خودکشی نموده باشد، چون او حتی برای روز بعدش هم کلی برنامه داشت.

در حالی که اعضای بدن دختر 17 ساله روز گذشته اهدا شد، تحقیقات برای رازگشایی از دلیل اصلی مرگ از سوی بازپرس جنایی ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14391

به "راز مرگ مشکوک دختر جوان هنگام اهدای عضو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز مرگ مشکوک دختر جوان هنگام اهدای عضو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید