راهنمای اسباب کشی؛ از نحوه بسته بندی وسایل تا ترفندهای جالب

به گزارش راه ساری، شاید همگی ما دست کم یک بار در زندگی، اسباب کشی منزل را تجربه نموده باشیم و به احتمال زیاد آن را کاری طاقت فرسا بدانیم. بسیاری از افراد مستأجر هستند و شاید سالی یک بار با این جابجایی استرس زا و سخت روبرو شوند. بعضی دیگر نیز علی رغم مالک بودن، گاه تصمیم می گیرند که محل زندگی خود را تغییر دهند و مکانی جدید را تجربه نمایند، اما در هر دوی این شرایط اسباب کشی هنوز کاری طاقت فرسا به نظر می رسد. اما آیا این عمل طاقت فرسا را می توان به نحوی مدیریت کرد که تبدیل به یک عمل ساده گردد؟ بی شک این پرسشی است که بسیاری از افراد امروزه به دنبال پاسخ آن هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید با ما همراه باشید تا در این مطلب هدایت های ارزشمندی را پیش روی شما قرار دهیم.

راهنمای اسباب کشی؛ از نحوه بسته بندی وسایل تا ترفندهای جالب

مدیریت اسباب کشی

اسباب کشی یک عمل کوچک نیست که بخواهیم همچون جابجایی کوچک وسایل یک اتاق یا چیدن وسایل غیر ضروری در انبار به آن نگاه کنیم. در اسباب کشی ما قرار است کل وسایل یک منزل را جمع نموده و به منزلی جدید منتقل کنیم آن هم با کمترین صرف زمان، کمترین صرف انرژی، کمترین میزان خسارت به وسایل و حتی افراد و البته با بهترین نظم. همه این فاکتور ها اهمیت بسزایی در انجام یک اسباب کشی پیروز و راحت را دارد و به همین ترتیب فقدان هر یک از آن ها به معنای داشتن یک اسباب کشی سخت و طاقت فرسا خواهد بود؛ بنابراین انجام یک اسباب کشی راحت احتیاج به مدیریت درست و دقیق دارد و این مدیریت نیز باید تابع یک برنامه ریزی دقیق باشد.

برای برنامه ریزی درست یک اسباب کشی احتیاج به این داریم تا همه ابعاد این عمل را از قبل شناسایی و برای هریک از آن ها پیش بینی های لازم را در نظر بگیریم. این حرف بدان معناست که باید اسباب کشی را یک فرآیند تصور کنید که این فرآیند باید به مرحله هایی تقسیم گردد. سپس برای هر یک از مرحله ها نیز برنامه ریزی و پیش بینی لازم صورت گیرد تا شما به راحتی بتوانید این فرآیند را مدیریت کنید. فرض کنید که شما منزل جدید خود را نتخاب نموده اید و قرار است طی یک هفته به این مکان جدید اسباب کشی کنید. خوب به سادگی می توان فهمید که شما اول باید مقدمات بسته بندی وسایل خود را فراهیم کنید (مثلا کارتن تهیه کنید)، سپس وسایل خود را بسته بندی کنید و در نهایت وسایل خود را در یک وسیله قرار داده و عمل جابجایی را انجام دهید.

همین الگوی ساده می تواند شما را برای مدیریت درست اسباب کشی راحت هدایت کند. بدان معنا که شما می تواند فرآیند اسباب کشی خود را به سه مرحله تقسیم کنید و برای هریک از این مراحل پیش بینی ها و اقدامات لازم را ترتیب دهید. این سه مرحله عبارتند از: 1) مرحله پیش از بسته بندی وسایل 2) مرحله بسته بندی وسایل و 3) مرحله جابجایی وسایل. البته کار بدین جا ختم نمی گردد و شما باید برای هریک از این مراحل نیز تقسیم بندی هایی انجام بدهید تا اسباب کشی شما به راحتی صورت گیرد. برای مثال شما باید برای مرحله اول باید وسایل مورد احتیاج اسباب کشی خود (همچون کارتن و چسب) و الویت بندی وسایل خود (مثلا وسایل ضروری و غیر ضروری) را معین کنید. به همین ترتیب در مرحله دوم نیز شما باید برای شیوه بسته بندی وسایل خود برنامه داشته باشید (مثلا از کدام اتاق یا کدام وسایل شروع کنید).

با انجام چنین برنامه ریزی دقیقی می توانید به راحتی یک فرآیند اسباب کشی طاقت فرسا و سخت را تبدیل به یک کار راحت و ساده بکنید. اما هنوز هم ترفند هایی وجود دارند که می تواند این برنامه ریزی شما را کامل کند. در اینجا ما این ترفند ها را در قالب این برنامه ریزی معرفی شده، به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از آن بتوانید یک مدیریت ساده و پیروز را در یک اسباب کشی منزل تجربه کنید.

مراحل و ترفند های یک اسباب کشی راحت

پیش از این اشاره نمودیم که شما برای یک اسباب کشی راحت احتیاج به یک برنامه ریزی دقیق دارید تا بتوانید فرآیند اسباب کشی را به خوبی و راحتی مدیریت کنید. همچنین اشاره نمودیم که شما می توانید از یک الگوی سه مرحله ای برای این برنامه ریزی بهره بگیرید که هریک از این مرحله خود می تواند با ترفند هایی تکمیل و تقویت گردد. این سه مرحله و ترفند های مربوط به هریک از آن ها عبارتند از:

مرحله اول: اقدامات اولیه پیش از بسته بندی وسایل

1. آنالیز کنید

قبل از هر کاری شما در گام اول باید آنالیز کنید که وسایل منزلتان دارای چه ارزشی در منزل شما هستند. برای این کار یک لیست تهیه کنید و فهرست وسایل خود را در آن درج کنید. سپس بنا به تشخیص خود و براساس منزل جدیدتان، هر یک از این وسایل را در چهار گروه ذیل دسته بندی کنید.

الف) وسایل مورد احتیاج و لازم: وسایلی که شما به هر ترتیب برای زندگی خود به آن ها احتیاج دارید و باید به همراه خود به منزل جدید ببرید.

ب) وسایل اضافی و دور ریختنی: گاه برخی از وسایل بسیار کهنه شده اند و یا هیچ استفاده ای در زندگی شما ندارند. بهتر است چنین وسایلی را دور بریزید هرچند که ممکن است برای شما خاطره انگیز باشند. به یاد داشته باشید رفتن به منزل جدید به معنای شروع یک فصل جدید در زندگی است پس چندان نگران از دست دادن چنین وسایلی نباشید.

پ) وسایل فروختنی و یا بخشیدنی: گاه برخی از وسایل شما هنوز قابل استفاده هستند، اما بنا به دلایلی همچون شرایط منزل جدید، شما نمی توانید آن ها را با خود ببرید. بهترین کار برای این وسایل فروش یا بخشیدن به دیگران است.

ت) وسایلی که باید در انبار نگه داشت: برخی از وسایل نیز اگر چه غیر ضروری هستند، اما در زمان های خاصی لازم می شوند. این وسایل را می توان در انبار نگهداری کرد و برای همین آن ها را لیست وسایل انبار قرار می دهیم.

در نگاه اول این کار شاید سخت و وقت گیر به نظر برسد، اما باور کنید اگر بخواهید ارزش وسایل خود را در هنگام بسته بندی بسنجید ممکن است بسیاری از وسایل را به اشتباه دور بیندازید و یا متوجه می شوید که برخی از وسایل را می توانستید به راحتی بفروسبد یا به دیگران بخشید، اما اکنون دیگر وقت چنین کاری را ندارید. پس حوصله به خرج دهید و وسایل خود را طبق الگوی بالا دسته بندی کنید و خواهید دید که این کار چقدر در هنگام بسته بندی وسایل به شما یاری خواهد نمود و کار شما را سرعت می بخشد.

ایده هایی جذاب و کم هزینه برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک

2. تهیه وسایل مورد احتیاج اسباب کشی

طبیعی است که برای اسباب کشی و بسته بندی وسایل منزل احتیاج به ابزار و وسایل مورد احتیاج این کار است. برخی از ابزار و وسایلی که در فرآیند بسته بندی و اسباب کشی بسیار مورد احتیاج است، می توان به توضیح ذیل اشاره نمود:

جعبه های ضخیم مقوایی در اندازه های مختلف: شما می توانید این قبیل جعبه ها را از فروشگاه هایی مانند سوپرمارکت ها به مبلغ اندک خریداری کنید.

طناب: برای بستن برخی از جعبه های و وسایل (در صورت احتیاج)

چسب نواری پهن: برای چسب زدن کارتن های بسته بندی.

نایلون های حباب دار: این نایلون ها برای قرار دریافت در میان وسایل شکستی در کارتن ها بسیار کارآیی دارند چرا که در هنگام اسباب کشی می تواند به خوبی از آن ها در برابر ضربه محافظت کند. نایلون های حباب دار را می توان از فروشگاه های خرازی تهیه کرد.

ماژیک: شما باستفاده از ماژیک می توانید محتوای موجود در جعبه را هم برای خود و هم برای کسانی که آن ها را جابجا می نمایند معین کنید. برای این کار می توانید از ماژیک هایی با رنگ های مختلف نیز بهره ببرید (در ادامه مجدداً با این موضوع اشاره خواهیم کرد).

ملحفه: گاه احتیاج است برخی از وسایل همچون مبلمان یا تشک ها را به جهت کثیف نشدن در فرآیند اسباب کشی با ملحفه ها پوشاند. به همین دلیل تهیه چنین ملحفه هایی می تواند مفید باشد.

روزنامه های باطله: روزنامه های باطله نیز می تواند همچون نایلون های حباب دار، در بسته بندی وسایل شکستنی مفید باشد.

نایلون های ضخیم یا گونی های پلاستیکی عظیم: این ها بهترین ابزار برای بسته بندی وسایل پلاستیکی و غیر شکستی همچون سبد های عظیم لباس و وسایل یا ظروف پلاستیکی آشپزخانه هستند، زیرا می توانند تعداد زیادی از این وسایل را در خود جای دهند.

مرحله دوم: بسته بندی وسایل

حال که شما وسایل منزل خود را دسته بندی کردید و ابزار مورد احتیاج اسباب کشی را تهیه کردید، حالا نوبت فرآیند بسیار مهم بسته بندی منزل است. این کار اگر فیزیکی و سخت به نظر می رسد، اما چون شما فرهست دقیقی از وسایل مورد احتیاج خود تهیه کردید، به خوبی می دانید که با کدام وسایل سروکار خواهید داشت و این امر سرعت شما را زیادتر می نماید. برای شروع بسته بندی باید به ترفند های ذیل دقت کنید؛

1. اسباب کشی را از کجا شروع کنیم؟

از سخت ترین اتاق ها شروع کنید، برخی اتاق ها، کار جمع آوری اسباب و اثاثیه آن ها قدری سخت و سخت است. به این منظور تا خسته نشده اید و انرژی شما در مراحل اسباب کشی تلف نشده، سعی کنید از اتاق هایی که کار سخت تری در آن ها پیشرو دارید، شروع کنید. سعی کنید مرحله به مرحله به طرف راحت ترین اتاق ها بروید تا هر چه در زمان بسته بندی، بیشتر جلو می روید کار شما ساده تر گردد. به این ترتیب فشار کمتری هم به اعضای خانواده وارد شده و کار در هر مرحله دلپذیرتر و آسان تر می گردد.

برای مثال بسته بندی لوستر، یکی از کار هایی است که چندان راحت نیست و کار هر کسی هم نیست؛ بنابراین در اوایل کار سعی کنید چنین کار های سخت و زمان بری را که احتیاج به دقت و مراقبت بیشتری دارند را انجام دهید. همچنین جمع آوری شکستنی ها از جمله بشقاب ها، ظروف و لیوان ها کار سخت تر و زمان رجحان است نسبت به جمع آوری کتاب و یا بالش و متکای اتاق خواب.

ایده شروع کار از اتاقی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد نیز می تواند کارآمد باشد. در چنین اتاقی اگر بسته بندی وسایل درون آن را انجام دهید، مسلما خللی در زندگی روزمره شما بوجود نخواهد آمد. زمانی که با چنین دیدگاهی آرام آرام شروع به جمع آوری و سپس بسته بندی بار و وسایل خود کنید، براحتی می توانید از پس این کار برآیید. در این صورت به هیچ وجه، بسته بندی اثاثیه و لوازم کاری سخت و طاقت فرسا نخواهد بود.

در ضمن این را به یاد داشته باشید که آخرین چیزی که جمع آوری می کنید، تخت خواب ها باشند. خوابیدن روی زمین در کنار وسایل در هنگام اسباب و اثاث کشی، خستگی و زحمت شما را دوچندان می نماید و در روز موعود که باید با انرژی تمام هنگام رسیدن کارگران شرکت باربری تهران به منزل تان، آماده باشید در عوض ممکن است خسته و کم انرژی ظاهر شوید که این مسئله اصلا خوب نیست.

ایده هایی خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک

2. وسایل را چگونه بسته بندی کنیم؟

وسایل خانه تنوع بسیاری زیادی دارند و از بزگ و کوچک گرفته تا سخت و شکستنی را در بر می گیرند که هریک از آن ها احتیاجمند بسته بندی خاص خود است. برای آشنایی با ترفند های بسته بندی این وسایل گوناگون به مطالب ذیل دقت کنید.

بسته بندی ظروف شکستنی: اگر جعبه های هر یک از لوازم شکستنی را هنوز نگه داشته اید، در مرحله بسته بندی، ابتدا آن ها را در لا به لای پارچه، روزنامه یا پلاستیک پیچیده سپس در داخل جعبه مخصوص شان قرار دهید. می توانید برای بسته بندی این ظروف از روزنامه های باطله، نایلون های حباب دار و یا حتی لباس های تان بهره ببرید، این کار از ضربه خوردن به ظروف شکستنی جلوگیری می نماید. برای اینکه کارتان صد در صد بهتر گردد و به صورت کامل از شکستن ظروف جلوگیری کنید بهتر است حوله یا پارچه هایی را در کنار کف و دیواره های جعبه قرار دهید. به یاد داشته باشید پیش از قرار دادن لوازم در جعبه های مقوایی، از محکم بودن اتصالات آنها، اطمینان حاصل کنید. می توانید به منظور محکم تر کردن اتصالات جعبه مقوایی می توانید از چسب های نواری پهن بهره ببرید. در روی هر جعبه پس از اتمام کار بسته بندی، برچسبی حاوی لیست وسایل و لوازم داخل آن چسبانده و در صورتی که اجناس داخل آن شکستنی است، با ماژیک قرمز این کلمه و همچنین محلی را که این لوازم به آن تعلق دارند، به صورت درشت بر روی جعبه یا برچسب بنویسید. به این ترتیب هر یک از جعبه ها به محض انتقال به مکان جدید، در آن فضای اشاره شده قرار گیرد. با این روش، نظم بیشتر و سریعتر در محیط حاکم می گردد.

وسایل صوتی و تصویری: برای حمل لوازم صوتی و تصویری از جعبه های مخصوص آن ها و یا یک جعبه دیگر با بسته بندی محکم در محل های حساس مانند شیشه تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر بهره ببرید. به عبارتی، بهترین بسته بندی برای این وسایل جعبه های مخصوص آن هاست که دارای اسفنج های مخصوص حفاضتی است. اگر جعبه های آن ها را دور انداخته اید، از جعبه هایی مشابه بهره ببرید و در صورتی که جعبه های مشابه هم چندان مناسب نبودند بهتر است این وسایل را با وسیله شخصی جابجا کنید.

کمدها: یک روش فوق العاده برای جابجایی کمد لباس ها در اسباب کشی خالی نکردن کشو ها و کمد از لباس است. داخل هر یک از کشو های پاتختی و میز آرایش را تمیز نموده و لوازم داخل آن را به طور مرتب بچینید. سپس کشوی حاوی وسایل را در داخل کیسه زباله عظیم و ضخیمی قرار دهید. به منظور جلوگیری از ریختن لوازم به بیرون، در پلاستیک را با چسب محکم کنید و خود کیسه را نیز می توانید به داخل کشو بچسبانید. درب کشو ها را اگر قفل نداشته باشند می توانید با چسب به بدنه کمد بچسبانید تا در هنگام جابجایی باز نشوند. به هنگام اسباب کشی، وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار مانند میزها، بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرند؛ لذا برای مراقبت و نگهداری از این قبیل لوازم چوبی، ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این منظور از چسب های محکم نواری بهره ببرید. توجه داشته باشید هنگامی که برای محکم کردن پوشش های حفاظتی برای لوازم، چسب های نواری را به کار می برید، مراقب باشید که چسب به طور مستقیم با سطح لوازم چوبی تماس پیدا نکند.

اسباب بازی ها: برای سالم ماندن اسباب بازی های کودکتان در اسباب کشی آن ها را درون جعبه قراردهید و در کمد بگذارید تا از شکستن آن ها جلو گیری کنید. شما می توانید برای انجام این کار از فرزندتان نیز یاری بگیرید و از او بخواهید وسایلش را درون جعبه بگذارد. این کار سبب می گردد که شما در خانه جدید سردرگم نشوید وعلاوه بر تمام اینها، بیرون آوردن تک تک اسباب بازی ها از جعبه برای فرزندانتان کار جذابی خواهد بود.

تابلو ها و دکوری ها: بهترین شیوه برای جمع آوری دکوری ها و تابلو های هنری استفاده از حوله یا مقوای محکم برای بسته بندی است. شما می توانید تابلو های تان را بر روی حوله یا مقوا قرار داده و آن ها را درون یک جعبه قرار دهید و اینگونه از ایمنی آن ها اطمینان یابید. البته برخی از تابلو ها به اندازه نیست که بتوان آن ها را درون جعبه قرار داد این تابلو ها را به د یواره داخلی کامیون تکیه دهید و مقوایی را بین آن ها قرار دهید. شما می توانید دکوری های کوچک را روزنامه پیچ کنید و درون یک جعبه قرار دهید.

مبلمان و سرویس خواب: مبلمان خود را به جهت کثیف نشدن می توان با ملحفه ها پوشاند و آن ها را با بند به بدنه مبل بست. اگر مبلمان شما دارای روکش پارچه ای است، به هنگام اسباب کشی همه مبل ها را با روکش مخصوص شان پوشانده و سپس حمل کنید. برای سرویس خواب از همه مهمتر تشک شماست که همواره بر روی آن می خوابید. بهتر است تشک خود را با یک ملحفه و یا نایلون های حباب دار به خوبی بپوشانید و چسب بزنید. به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه صدمه ای برای رنگ و روکش چوب و پایه جایگاه ها و به طور کلی مبلمان نیز از روزنامه های باطله، پارچه یا پلاستیک بهره ببرید. به این ترتیب که آن ها را به صورت چند لایه به دور محل مورد نظر بپیچید.

وسایل عظیم آشپزخانه: این وسایل همچون یخچال، لباس شویی و ... معمولاً بسیار عظیم و سنگین وزن و البته گران قیمت هستند به همین دلیل جابجایی آن ها احتیاج به حساسیت بالا دارد. معمولاً برای جابجایی این وسایل آن ها را در کارتن های مخصوص خود قرار نمی دهند، ولی شما می توانید قسمت هایی از این وسایل را با دو یا سه لایه نایلون های حباب دار بپوشانید. البته دقت کنید که این کار نباید باعث گردد که در جابجای این وسایل توسط افراد، خلل ایجاد کند و آن را سخت سازد.

وسایل با ارزش: جواهرات ووسایل با ارزش قیمتی خود را در اسباب کشی در جای خاصی قرار دهید و آن ها را با سایر وسایلتان جابه جا نکنید و بهتر اسن آن ها را با وسیله نقلیه خود جابه جا کنید. برای بسته بندی طلا و جواهراتتان می توانید از کیسه های میان وعده بهره ببرید. این کار باعث می گردد که شما از وسایل باارزشتان غافل نشوید وآن ها را گم نکنید.

فرش ها: به منظور جلوگیری از کثیف شدن فرش و به خصوص ریشه های آن به هنگام جا به جایی، ابتدا پارچه ای را در قسمت ریشه ها به صورت دولا به گونه ای قرار دهید که ریشه در بین دو لایه پارچه واقع گردد، سپس فرش را با پارچه لوله کنید. در نهایت اگر پارچه عظیم دیگری در دسترس دارید، به دور فرش لوله شده نیز بپیچید.

گلدان ها و گیاهان: برای حمل گیاهان به خصوص گلدان های عظیم و سنگین، چاره ای به جز جا به جایی به همان صورت موجود نیست، ولی در مورد گلدان های کوچک، می توانید مجموعه ای از آن ها را در یک جعبه محکم مقوایی، چوبی یا پلاستیکی قرار داده و در داخل هریک از گلدان ها، چوبی به بلندی ارتفاع بلندترین گیاه مجموعه فرو کنید. سپس کیسه زباله ای عظیم و یا پلاستیکی نازک را بر روی سطح دهانه و طرفین جعبه و همچنین پایه های چوبی فرو رفته در گلدان ها قرار داده و با چسب محکم کنید (منافذی را برای تنفس گیاه باقی بگذارید).

3. بسته بندی خود را چک کنید

بعد از تمام شدن کارتان، کمی استراحت کنید. بعد از آن گشت دیگری در خانه بزنید تا اطمینان خاطر پیدا کنید که چیزی جانمانده باشد. گاهی مرور و نگاهی دوباره، نکات مهمی را به یادتان خواهد آورد. اگر چیزی را پیدا کردید آن را درون یک جعبه قرار داده و بسته بندی کنید. توجه داشته باشید که بر روی تمام جعبه های خود محتوای جعبه، شکستنی و یا غیر شکستنی بودن و تعلق آن را به مکان مورد نظر، را درج کنید. برای این کار و ساده تر شدن امور می توانید از ماژیک هایی با رنگ های مختلف بهره ببرید. مثلا رنگ قرمز برای وسایل آشپزخانه، آبی برای اتاق خواب و یا هر ترتیب دیگری که شما با آن راحت هستید. این کار شناسایی جعبه ها را ساده تر می نماید. کار دیگری که بهتر است انجام دهید این است که تعداد کل جعبه های خود را شمارش کنید و یا حتی بر روی جعبه ها شماره بزنید. با این کار به راحتی به هنگام جابجایی متوجه خواهید شد که تمام جعبه های شما هستند یا خیر.

مرحله سوم: جابجایی اسباب منزل

حالا که وسایل خود را بسته بندی کردید و همه چیز آماده است، شما می توانید وسیله ای را برای جابجایی و اسباب کشی اتخاب کنید. برای این کار می توانید از یک فرد باتجربه یاری بگیرید که چه خودرویی برای وسایل شما مناسب است و یا اینکه خودتان تشخیص دهید. حتما یک روز قبل از جابجایی، هماهنگی های لازم را برای ارسال خودرو را با باربری ها انجام دهید. هیچ وقت ریسک نکنید و در همان روز جابجایی به دنبال ماشین نگردید چرا که ممکن است ماشین مورد نظر پیدا نگردد و شما دچار دردسر شوید.

بیش از هر چیز باید دقت داشته باشید که برای اسباب کشی حتماً به باربری های مجاز و حرفته ای مراجعه کنید چرا که ایم باربری ها هم در این کار تجربه و مهارت لازم را دارند و هم نسب به آسیب دیدگی وسایل شما تعهد لازم را می دهند. همچنین این باربری ها از افرادی ماهر در جابجایی وسایل استفاده می نمایند که هم سرعت بالایی در کار خود دارند و هم با نحوه جابجایی هر وسیله ای آشنا هستند. به عبارت بهتر این افراد مهارت لازم در جابجایی اسباب منزل را دارند و می دانند چگونه بدون هیچ آسیبی و با سرعت اسباب منزل شما را جابجا نمایند.

پیش از اسباب کشی به محل جدید، آنجا را به طور کامل تمیز نموده، سپس سمپاشی کنید. به این ترتیب با وجود هر نوع حشره احتمالی مبارزه می گردد. همچنین اگر کف خانه جدیدتان با موکت پوشیده شده است، روی سطح موکت را پلاستیکی ضخیم و عظیم پهن کنید تا به هنگام اسباب کشی و جابه جایی کثیف نگردد.

در نهایت به هنگام جابجایی وسایل توسط باربری از آن ها بخواهید که بر اساس نوشته های روی جعبه ها، هر جعبه را دقیقا در چه جایی از خانه جدید قرار دهند تا شما درگیر صرف انرژی برای جابجایی آن ها در خانه جدید نشوید. در مورد وسایل عظیم خودتان شخصاً می توانید به این افراد بگویید که چه وسیله ای را در کجا قرار دهند. با چنین کاری شما به راحتی می توانید چیدمان مجدد وسایل در خانه جدید را شروع کنید.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10436

به "راهنمای اسباب کشی؛ از نحوه بسته بندی وسایل تا ترفندهای جالب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای اسباب کشی؛ از نحوه بسته بندی وسایل تا ترفندهای جالب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید