سازمان غذا و دارو: هر محصولی که در زمین بدون سم و کود، کشت گردد ارگانیک نیست

به گزارش راه ساری، مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: هر محصولی که در زمین بدون سم و کود، کشت می گردد، لزوما ارگانیک نیست.

سازمان غذا و دارو: هر محصولی که در زمین بدون سم و کود، کشت گردد ارگانیک نیست
  • مجله ارگانیک

به گزارش وبدا، دکتر وحید مفید اضافه نمود: برای اینکه یک محصول، ارگانیک قلمداد گردد، زمین کشاورزی باید حداقل 5 سال دارای شرایط خاص باشد.

وی اظهار کرد: برداشت غلطی در این مورد وجود دارد که مردم تصور می نمایند هر محصولی که یک کشاروز برای کشت آن از سم یا کود شیمیایی برای یک سال زراعی استفاده نکرده باشد، ارگانیک است.

وی اضافه نمود: براساس استانداردهای جهانی، بعضی مواد نباید در محصولات ارگانیک وجود داشته باشد، همچنین برای عدم استفاده از این مواد در محصولات کشاورزی، فرآیندهای حداقل 5 تا 7 ساله تعریف شده است، بنابراین زمین های کشاورزی که ادعا می گردد محصولات ارگانیک دارند باید در طول بازه های زمانی معین از کود و سموم استفاده نکرده باشند.

مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه برای ایجاد شرایط فراوری محصولات ارگانیک واقعی به برنامه هدفدار احتیاج است، عنوان نمود: در محصول ارگانیک باید باقی مانده موادی که برای سلامت مضر است در حداقل باشد و این مورد در یک دوره معین شده تکرار گردد.

دکتر مفید اعلام کرد: توانایی ما در بازرسی محدود است، بنابراین احتیاج به حمایت بین بخشی و همکاری مردم در این زمینه بوده و اطلاع رسانی در زمینه محصولات ارگانیک و تغذیه سالم نقش آموزش و پروش، صدا و سیما و دانشگاه ها بسیار حائز اهمیت است.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2518

به "سازمان غذا و دارو: هر محصولی که در زمین بدون سم و کود، کشت گردد ارگانیک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان غذا و دارو: هر محصولی که در زمین بدون سم و کود، کشت گردد ارگانیک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید