سنگ تمام جامانده خان طومان

به گزارش راه ساری، مصیب معصومیان یار دیرینه و همرزم شهدای خان طومان، 1000 متر از ملک شخصی خود را به یاد رفقای شهیدش(شهدای خان طومان) وقف کرد.

سنگ تمام جامانده خان طومان

گروه فرهنگ و هنر خبرنگاران: مصیب معصومیان که خود از یادگاران دفاع مقدس و برادر شهید نیز است یکی از مدافعان حرم در دفاع از حریم اهل بیت (ع) در سوریه بود که از قافله شهدا جاماند. شاید حکمتش این باشد که دست به قلم بگیرید و بنویسد هر آنچه را با چشم خود به نظاره ایستاده.

معصومیان قبل از اینکه اسمش در لیست مدافعان حرم قرار بگیرید 8 اثر مکتوب از خاطرات شهدای جنگ تحمیلی را به رشته تحریر در آورده اما بعد از اینکه توفیق سربازی در جمع مدافعان حرم را پیدا کرد دست از نوشتن بر نداشت و همه کوشش خود را بکار بست که خاطرات این شهدای مظلوم را هم نیز به کتاب تبدیل کند. اولین کتابش را از خاطرات همرزمان شهید خودش از جمله محمد شالیکار، سیدرضا طاهر، محمود رادمهر، حسن رجایی فر آغاز کرد که همه از شهدای خانطومان در حلب سوریه می باشند تا سند افتخار حماسه آفرینی این سربازان مکتب اهل بیت(ع) در تاریخ بماند و به دست فراموشی سپره نشود.

حالا پس از سالها چشم انتظاری. در این روزها که پیکر تعدادی از شهدای را از خانطومان باز آوردند. سعادتی نصیب این همرزم و رفیق شهیدان شد تا گل سر سبد آنها که شهید مدافع حرم حسن رجایی فر بود پیکر مقدسش را به نیابت از شهدای خانطومان برای تبرک و تیمن و وداع به باغ شخصی مصیب معصومیان واقع در روستای بیشه بیاورند. نورانیت و افتخار این تشرف آنقدر زیاد بود که معصومیان نیت کرد و به یمن قدوم مبارک شهید رجایی فر هزارمتر از این زمین را با ارزش مادی حدودا 2 میلیارد تومان، وقف شهدای خان طومان نموده و در آمد حاصل از آن را صرف این راه و شهدایش گردانند.

تعدای از آثار مصیب معصومیان که به رشته تحریر در آمده است:

از ام الرصاص تا خان طومان؛ روایتی مستند و متقن از خاطرات سوریه که با خاطرات جنگ به رشته تحریر در آمده کتابی که در سال 1398 در بین 400 اثر با موضوع مدافعان حرم لوح زرین و دیپلم افتخار. بهترین اثر را در جشنواره شهید همدانی در حوزه هنری تهران به خود اختصاص داد.

طاهر خان طومان خاطرات شهید سید رضا طاهر هریکندی که در خان طومان سوریه به شهادت رسیده است.

کتاب شهید عزیز و دیده بان 25 که خاطرات فرمانده دلاور لشکر 25 کربلا شهید مدافع حرم محمود رادمهر میباشد و به تازگی پیکرش به میهن اسلامی بازگشته است

کتاب هفت روز دیگر خاطرات شهید مدافع حرم محمد تقی سا لخورده

کتاب تعزیه دریا خاطرات شهید مدافع حرم سید جواد اسدی.

کتاب حبیب لشکر خاطرات شهید مدافع حرم سید جلال حبیب الله پور.

تخریبچی 25 خاطرات شهید کریم رجب پور از شهدای دفاع مقدس بابل که در شلمچه به شهادت رسید است.

کتاب عهد کمیل خاطرات همسر شهید مصطفی (کمیل) صفری تبار اهل بابل که در سال 1390 توسط گروهک پژاک در منطقه سر دشت به شهادت رسید است

کتاب حواله ای عاشقی خاطرات شهید مدافع حرم حسن رجایی فر از شهدای خان طومان که به تازگی پیکرش به میهن اسلامی بازگشته است .

کتاب شکار مرغابی ها خاطرات سردار شهید غلا معلی (جواد) نژاد اکبر فرمانده گردان صاحب الزمان در جنگ تحمیلی.

لازم به ذکر می باشد که کلیه آثار معصومیان با موضوع مدافعان حرم توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و در اختیار علاقمندان به فرهنگ ایثار و شهادت قرار داده شده است.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12283

به "سنگ تمام جامانده خان طومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ تمام جامانده خان طومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید