قابلیت کنترل هم زمان فیسبوک و اینستاگرام

به گزارش راه ساری، با معرفی قابلیت Accounts Center توسط فیسبوک امکان کنترل هم زمان دو حساب کاربری در دو پلتفرم فیسبوک و اینستاگرام برای کاربر فراهم خواهد شد.

قابلیت کنترل هم زمان فیسبوک و اینستاگرام

قابلیت Accounts Center بین فیسبوک و اینستاگرام معرفی گردید

فیسبوک قابلیت جدید خود را با نام Accounts Center معرفی کرد. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد یک پست را هم زمان در فیسبوک و اینستاگرام منتشر نمایند. علاوه براین، دایرکت اینستاگرام با فیسبوک مسنجر ادغام شد و به روزرسانی جدید اینستاگرام اکنون، فیسبوک مسنجر را ازطریق دایرکت دردسترس قرار می دهد تا کاربران از یک پلتفرم بتوانند به دوستان خود در پلتفرم دیگر پیغام ارسال نمایند. در ادامه این مطلب از خبرنگاران درباره این قابلیت جدید بخوانید.

شاید تا به امروز برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید یک پست را در دو پلتفرم به طور هم زمان منتشر کنید. با افزوده شدن این ویژگی در به روزرسانی آینده اینستاگرام و فیسبوک، دیگر کنترل بین دو پلتفرم فقط یک ایده ناپخته و رویا نیست و فیسبوک با ایجاد یک پل ارتباطی بین دو پلتفرم خود با نام Accounts Center، این رویا را تحقق خواهد بخشید.

بنابر گفته فیسبوک، قابلیت Accounts Center به کاربران امکان مدیریت هربرنامه ای که تحت مالکیت فیسبوک باشد را خواهد داد. بنابراین، با این ویژگی می توان تمام جزئیات مربوط به فیسبوک مسنجر و سایر اپلیکیشن های تحت پوشش فیسبوک را از یک بخش مرکزی، کنترل کرد. علاوه بر امکان انتشار پست و استوری بین پلتفرمی ازطریق این قابلیت، امکان پرداخت با اطلاعات پرداختی استفاده شده در پلتفرم دیگر نیز فراهم خواهد، بدین ترتیب، درصورت خرید آنلاین در پلتفرم فیسبوک و واردکردن اطلاعات پرداخت اینترنتی، زمان خرید در اینستاگرام نیازی نیست که مجددا اطلاعات پرداخت را وارد کنید: البته ویژگی پرداخت بنابر وعده فیسبوک تا خاتمه سال با اضافه شدن Facebook Pay و فقط در ایالات متحده به مرحله بهره برداری خواهد رسید. دیگر نکته مثبت این قابلیت تسهیل بازیابی حساب های کاربری فراموش شده است.

البته فیسبوک خاطر نشان کرد که با فعال سازی قابلیت Accounts Center کاربر همچنان قادر خواهد بود از دو هویت مجزا در پلتفرم های تحت پوشش فیسبوک استفاده کند و نام کاربری و عکس پروفایل مختلفی برای هر حساب کاربری داشته باشد. گفتنی است که این قابلیت هنوز به صورت عمومی دردسترس کاربران قرار نمی گیرد و در مرحله های خاتمهی آزمایش است.

از دیگر امکانات Accounts Center این است که کاربران می توانند با روشن کردن Single Sign On از یک رمزعبور و نام کاربری برای ورود به حساب های کاربری فیسبوک و اینستاگرام استفاده نمایند.

این ویژگی جدید به مناقشه جمع آوری اطلاعات فیسبوک از کاربران پلتفرم هایش شفافیت می بخشد. زیرا در گزارشی که فیسبوک در وبلاگ رسمی خود منتشر نموده است، برای توسعه این قابلیت اطلاعات کاربران دو اپلیکیشن فیسبوک و اینستاگرام را مورد آنالیز قرار داده تا تجربه شخصی سازی شده خاصی را برای نمایش تبلیغات به هرکاربر فراهم کند. درهرصورت ازچندی پیش، فیسبوک به دلیل جمع آوری اطلاعات دادگاهی شده است و تحت آنالیز حقوقی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: فیسبوک ابزاری ساخته که با استفاده از آن، مالک هر تصویر می تواند مشخص کند تصویرش در کدام بخش های فیسبوک و اینستاگرام به نمایش دربیاید. این قابلیت نحوه کارکرد اینستاگرام را متحول می نماید. در مقاله مالکیت بر تصاویر در فیسبوک بخوانید.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: پیام دلتا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11842

به "قابلیت کنترل هم زمان فیسبوک و اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت کنترل هم زمان فیسبوک و اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید