لورفتن پسورد کاربران اینستاگرام با نشت امنیتی

به گزارش راه ساری، اینستاگرام نشت امنیتی بسیار جدی را تجربه نموده که می تواند رمز عبور کاربر را در معرض دید عموم قرار دهد.

لورفتن پسورد کاربران اینستاگرام با نشت امنیتی

به گزارش خبرنگاران، اخیراً فیس بوک در ابزار خود موسوم به View as حفره ای را پیدا کرد که به وسیله آن اطلاعات کاربر قابل مشاهده بود. حالا سایت Information از کشف یک باگ جدی خبر داده است. گفته می گردد ابزار مرتبط با کپی کردن دیتا هنگام دانلود خطرآفرین بوده و باعث می گردد تا پسورد کاربر قابل مشاهده گردد.

ذخیره و ارسال پسورد کاربران در یک فایل تکست در یک URL کاری است که هنگام دانلود دیتا به صورت کپی انجام می گردد و بنابراین کلیه کاربرانی که از این قابلیت استفاده نموده اند، در معرض خطر هک قرار دارند.

پسورد مذکور هم زمان روی سرور فیس بوک نیز ذخیره می گردد، هرچند مدیران فیس بوک اعلام نموده اند پسوردهایی که این گونه فراوری و ذخیره شده اند را پاک نموده تا مورد سوءاستفاده قرار نگیرند.

سخنگوی اینستاگرام گفته است تنها تعداد کمی از کاربران تحت تأثیر این حفره امنیتی قرارگرفته اند. البته کاربرانی که دیتای خود را روی شبکه اداری خود ذخیره نموده اند، ممکن است همچنان در معرض هک قرار داشته باشند.

5656

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 748

به "لورفتن پسورد کاربران اینستاگرام با نشت امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لورفتن پسورد کاربران اینستاگرام با نشت امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید