مادورو: دولت افراطی ترامپ می خواهد برای نفت جنگ راه بیاندازد

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور ونزوئلا با انتقاد از سیاست های ترامپ علیه کشورش، رئیس جمهور آمریکا را متهم کرد که قصد دارد با تنش آفرینی بر سر نفت جنگ راه بیاندازد.

مادورو: دولت افراطی ترامپ می خواهد برای نفت جنگ راه بیاندازد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا را متهم کرد که در حال مداخله در بحران این کشور به شیوه ای است تا جنگی را در آمریکای جنوبی بر سر نفت آغاز کند.

وی در این مورد به شبکه خبری ای. بی. سی گفت: دولت افراط گرای ترامپ که مانند کوکلوس کلان ها رفتار می کند می خواهد بر سر نفت جنگ به راه بیاندازد. هر کاری که دولت آمریکا انجام داده، محکوم به شکست است.

مادورو افزود: آنها می کوشند، بحرانی را شکل دهند تا تنش سیاسی و مداخله نظامی در ونزوئلا را توجیه کنند و جنگ را به آمریکای جنوبی بکشانند.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین گفت که سفر مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا به بوگوتا بخشی از اقدامات به منظور تشکیل دولتی موازی در ونزوئلا محسوب می شود و گفت: ونزوئلا ملتی صلح طلب و فروتن دارد که حق دارد در صلح به سر ببرد.

وی از ترامپ خواست تا در سیاست خود مربوط به ونزوئلا تغییر ایجاد کند و گفت: من به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا برای مذاکره مستقیم با دولت شما و شخص شما آماده ام... ما اهل آمریکای جنوبی هستیم و شما اهل آمریکای شمالی. باید راهکار قرن بیست و یکم و نه راهکار های دوران جنگ سرد را پیش بگیریم. دوران جنگ سرد باید پشت سر گذاشته شود.

مادورو همچنین افزود: ما دموکرات هایی هستیم که به نوعی جدید از سوسیالیسم اعتقاد داریم و حق داریم معیار و ایدئولوژی متفاوت داشته باشیم و به همین دلیل ترامپ باید همواره آماده باشد تا روی دیگر سکه و ونزوئلای واقعی را ببیند و راستا خود را تصحیح کند و در راستای جدید حرکت کند.

رئیس جمهور ونزوئلا اتهامات گروه های حقوق بشری مبنی بر اینکه دولت وی در سرکوب های گسترده نقش دارد را هم رد کرد.

دولت آمریکا ماه گذشته اعلام کرد مادورو را به رسمیت نمی شناسد و خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت را رئیس جمهور ونزوئلا می داند. این اقدام با حمایت متحدان غربی آمریکا روبرو شد، اما بسیاری از کشورها آن را محکوم کرده و خلاف مقررات بین المللی خواندند. بر اساس برخی گزارش ها مقام های آمریکایی انتظار داشتند دولت مادورو ظرف 24 ساعت فروپاشیده و ارتش از گوایدو حمایت کند، اما تاکنون سران ارتش به طور کامل از رئیس جمهور قانونی این کشور حمایت کرده اند، تا جایی که واشنگتن به تهدید و ارعاب ژنرال های ارتش ونزوئلا رو آورده است.

انتهای پیام/م

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1507

به "مادورو: دولت افراطی ترامپ می خواهد برای نفت جنگ راه بیاندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: دولت افراطی ترامپ می خواهد برای نفت جنگ راه بیاندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید