محمدپور در عشق آباد به طلا رسید

به گزارش راه ساری، مدال طلای المپیک 2012 لندن با مثبت شدن تست دوپینگ 4 وزنه بردار برتر این رقابت معتبر بعد از 6 سال توسط رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری به سعید محمدپور اهدا شد.

محمدپور در عشق آباد به طلا رسید

به گزارش خبرنگاران ، سعید محمدپور وزنه بردار ایران بعد ازشش سال مدال طلای المپیک لندن را دریافت کرد. محمدپور در دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری المپیک 2012 لندن پنجم شده بودکه بعدا تست دوپینگ چهار نفر اول مثبت شد و کمیته بین المللی المپیک هم قهرمانی محمدپور را تایید کرد.

برهمین اساس طبق برنامه فدراسیون دنیای وزنه برداری، از این وزنه بردار دعوت شد تا به ترکمنستان برود و در حاشیه مسابقات قهرمانی دنیا 2018 مدال طلای المپیک و حکم قهرمانی دسته 94 کیلوگرم المپیک 2012 لندن به او اهداء گردد.

این اتفاق امشب رخ داد و تاماش ایان رییس فدراسیون دنیای وزنه برداری مدال طلای المپیک 2012 لندن و حکم قهرمانی محمدپور را به او اهداء کرد. نکته جالب این است که محمدپور در حالی در ترکمنستان مدال طلایش را گرفت که ایلیا ایلین هم آنجا حضور داشت. پیش از وزنه بردار ایران، ایلین در المپیک لندن قهرمان دسته 94 کیلوگرم شده بود اما بعدا تست دوپینگش مثبت شد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 643

به "محمدپور در عشق آباد به طلا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدپور در عشق آباد به طلا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید