مخالفت شورای نگهبان با لغو ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه ها ، زنان فکر می نمایند قلیان کشیدن کلاس دارد

به گزارش راه ساری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: استعمال قلیان در میان جوانان به ویژه بانوان نوعی کلاس محسوب می گردد.

مخالفت شورای نگهبان با لغو ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه ها ، زنان فکر می نمایند قلیان کشیدن کلاس دارد

خبرنگاران - بعضی از نمایندگان مجلس طرحی را در مجلس مطرح کردند که بر اساس آن قهوه خانه ها به اماکن خصوصی تبدیل گردد. تبدیل شدن قهوه خانه به مکان خصوصی باعث می گردد که قانون ممنوعیت عرضه قلیان و مواد دخانی در مکان های عمومی مصداق نداشته باشد و دیگر وزارت بهداشت نتواند بر آنها نظارت کند اما شورای نگهبان با این طرح که به یک مصوبه تبدیل شد مخالفت کرد اما آن را برای آنالیز مجدد به مجلس باز گرداند.

رسول خضری نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص مخالفت شورای نگهبان با لغو ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه ها گفت: لغو ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه ها مغایر با اصل 73 قانون اساسی است و این موضوع را می شد در قالب بخشنامه و تعامل بین وزارت خانه ها معین تکلیف کرد نه اینکه مجلس به قانون گذاری جدید روی بیاورد. در این رابطه از اقدام وزارت بهداشت و شورای نگهبان در مخالفت با مصوبه مذکور استقبال می کنیم و حمایت لازم را از وزارت بهداشت و همچنین کاهش و محدود کردن تجارت دخانیات خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت مردم به هیچ وجه نباید اجازه دهد عرضه قلیان در قهوه خانه ها آزاد گردد ادامه داد: آزاد شدن عرضه قلیان به هیچ وجه اقدام منطقی و درستی نیست؛ متاسفانه گسترش قارچ گونه قلیان سراها در کشور به گونه ای است که در کنار صدور یک مجوز بهداشتی و درمانی 600 مجوز احداث قلیان سرا صادر می گردد و این تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: ما به دنبال ایجاد مشکل در جهت کسب و کار مردم نیستیم اما بهتر است به دنبال شغل دیگری باشند زیرا قلیان سراها جز افزایش و ایجاد بیماری ها نه تنها هیچ کارکردی ندارند بلکه دروازه ورود به مواد مخدر و اعتیاد هستند.

استعمال قلیان در میان جوانان به ویژه بانوان نوعی کلاس محسوب می گردد

وی با انتقاد از اینکه استعمال قلیان در میان جوانان به ویژه بانوان نوعی کلاس محسوب می گردد به خانه ملت گفت: مصرف دخانیات در کشور سیر صعودی دارد و متاسفانه آمار مصرف سیگار و قلیان در میان زنان بسیار افزایش یافته و به طور قطع با این شیوه ای که داریم پیش می رویم به هیچ وجه پیغام های خوبی برای جامعه به همراه ندارد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: چمدان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6076

به "مخالفت شورای نگهبان با لغو ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه ها ، زنان فکر می نمایند قلیان کشیدن کلاس دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت شورای نگهبان با لغو ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه خانه ها ، زنان فکر می نمایند قلیان کشیدن کلاس دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید