مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان: فعالیت های آزمایشگاهی 50 درصد افزایش یافته است

به گزارش راه ساری، مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت های آزمایشگاهی در استان 50 درصد افزایش یافته بطوری که پارسال افزون بر 55 هزار و 500 مورد آزمایش صورت گرفته است.

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان: فعالیت های آزمایشگاهی 50 درصد افزایش یافته است

به گزارش خبرنگار از ، دکتر مهدی حسینی مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای برنامه های اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در زمینه مدیریت و بهداشت بیماری های دامی، انجام نظارت های بهداشتی- قرنطینه ای و کنترل کیفی فرآورده های خام دامی و آزمایشات تشخیصی که منجر به حفظ سرمایه های دامی استان و ارتقای سطح سلامت جامعه می گردد، نمونه برداری در سطوح مختلف اجرا شده و به آزمایشگاه های دامپزشکی ارسال و مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی گفت: 55 هزارو 585 مورد آزمایش در سال 97 اجرا شده که نسبت به مدت مشابه سال 96 که 37 هزارو 134 مورد بوده است، رشد 50 درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: از این میزان 19 هزارو 679 مورد آزمایشات تشخیص مولکولی شامل بیماری های کرونا ویروس در شتر، آنفلوانزای فوق حاد و نیوکاسل پرندگان و ... و 35 هزارو 906 مورد آزمایشات سرولوژی دام و طیور، انگل شناسی و کنترل کیفی و نمونه های دام، طیور و آبزیان اجرا شده است.

ع

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2749

به "مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان: فعالیت های آزمایشگاهی 50 درصد افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان: فعالیت های آزمایشگاهی 50 درصد افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید