مشاغل آمریکا 2 برابر پیش بینی ها رشد کرد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، اشتغال آمریکا سال 2018 را با قدرت به خاتمه رساند و فراتر از پیش بینی ها، 312000 شغل غیر کشاورزی، در ماه دسامبر به بازار کار اضافه شد ولی نرخ بیکاری به 3.9 درصد افزایش یافت.

مشاغل آمریکا 2 برابر پیش بینی ها رشد کرد

نرخ بیکاری به دلیل خوبی افزایش یافت؛ در این ماه 419 نیروی کار جدید به بازار کار اضافه شدند نرخ مشارکت نیروی کار به 63.1 درصد افزایش یافت. سطح مشارکت 0.2 درصد نسبت به ماه نوامبر و 0.4 درصد در مقایسه با سال قبل بالا رفت.

به علاوه رشد مشاغل، دستمزدها هم 3.2 درصد نسبت به سال قبل و 0.4 درصد نسیت به ماه قبل افزایش یافتند. میزان افزایش دستمزدها نسبت به سال قبل، با میزان افزایش ماه اکتبر مساوی بود که هر دو بهترین افزایش دستمزد از سال 2009 تا کنون بودند. میانگین ساعات کار هفتگی با 0.1 ساعت افزایش به 34.5 ساعت رسید.

اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت نموده بودند پیش بینی نموده بودند که مشاغل آمریکا در ماه دسامبر 176000 شغل بیشتر گردد و نرخ بیکاری به 3.6 درصد افت کند. همچنین میزان رشد دستمزد 3 درصد از لحاظ سالانه و 0.3 درصد نسبت به ماه نوامبر، پیش بینی شده بود.

پاول اشورس، اقتصاددان آمریکایی کپیتال اکانومیکز، می گوید: افزایش بیش از حد انتظار 312 هزار شغل در ماه دسامبر، وحشت بازار از رکود قریب الوقوع اقتصاد را کاهش داد و نشان داد اقتصاد آمریکا هنوز شتاب رو به جلوی قابل توجهی دارد.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 995

به "مشاغل آمریکا 2 برابر پیش بینی ها رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغل آمریکا 2 برابر پیش بینی ها رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید