نصب دستگاه های آب شیرین کن در روستاهای لرستان

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/لرستان مدیرعامل آبفار لرستان از نصب دستگاه های آب شیرین کن در بعضی روستاهای استان اطلاع داد.

نصب دستگاه های آب شیرین کن در روستاهای لرستان

علیرضا کاکاوند در گفت وگو با خبرنگاران در رابطه با دستگاه های آب شیرین کن و کاربردهای آن در استان، اظهار کرد: این دستگاه ها در جاهایی که کیفیت آب دچار مشکل است استفاده می شوند.

وی مطرح کرد: به دلیل احداث سد سیمره شدت ec آب در بعضی روستاها بالا رفت که با نصب یک دستگاه آب شیرین کن مشکل آن ها حل شد.

کاکاوند با اشاره به مشکل منطقه ولی عصر رومشگان، گفت: در این منطقه دو حلقه چاه داریم، یک حلقه 18 لیتر در ثانیه آب دهی دارد که مقداری آب آن شور بوده و ec آن تقریباً 1300 است هرچند از نظر بهداشتی مسئله ای ندارد ولی با ذائقه مردم سازگار نیست و درخواست دارند آب شیرین داشته باشند.

این مسئول بیان نمود: چاه دیگری 5 لیتر در ثانیه آب دهی دارد که شیرین است و ظرفیت دستگاه های آب شیرین کن بسیار پایین و در حد 150 مترمکعب در شبانه روز است، بنابراین تصمیم گرفته شد بر روی این چاه آب شیرین سیستم دو شبکه ای اجرا گردد که آب شور که در مدار است بابت شستشو و موارد بهداشتی استفاده گردد و آب چاهی که خروجی آن 5 لیتر در ثانیه بوده را مانند قم به صورت کارتی به وسیله نازل ها بین مردم توزیع کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان این که در منطقه سراب رباط خرم آباد مشکلاتی در رابطه با گوگردی بودن آب وجود دارد، گفت: در نظر داریم آب منطقه که سراب پُرآبی دارد را گوگردزدایی کنیم که مشکل چندین روستا به وسیله این دستگاه ها حل می گردد.

toure-kish.ir: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

3ye.ir: گلچینی از بهترین های وب

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7943

به "نصب دستگاه های آب شیرین کن در روستاهای لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دستگاه های آب شیرین کن در روستاهای لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید