پیودی پای همچنان پیروز ترین ستاره یوتیوب است

به گزارش راه ساری، این روزها استریم کردن بازی ها نه تنها باعث به شهرت رسیدن افراد مختلفی شده، بلکه سودی بسیار زیادی را هم برای آن ها به همراه داشته است. همین دو هفته پیش بود که با خبر شدیم نینجا با قرارداد سودآوری تصمیم گرفته تا استریم های خود را روی پلتفرم میکسر ادامه دهد؛ گفته می گردد ارزش این قرارداد چیزی در حدود 6 تا 50 میلیون دلار بوده باشد. با این همه، مطالعات جدیدی نشان می دهد که با تمام حواشی اخیر و انتقال استریمرها به پلتفرم های جدید، پیودی پای (PewDiePie) همچنان یکی از پیروز ترین استریمرهاست و توانسته به حکمرانی خود روی یوتیوب ادامه دهد.

پیودی پای همچنان پیروز ترین ستاره یوتیوب است

در این مطالعه تمام راه های درآمدزایی پیودی پای از تجارت و خرید و فروش گرفته تا تبلیغات کنار یکدیگر قرار داده شده اند. با نگاه کردن به آمار منتشر شده می فهمیم که پیودی پای نه تنها نسبت به سایر تولیدکنندگان یوتیوب عملکرد بهتری دارد، بلکه توانسته با اختلاف بسیار زیادی رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

شرکت Purple Moon - مجموعه ای که این تحقیقات را انجام داده است - اول از هر چیز به سراغ درآمد حاصل از فروش کالاها و محصولات پیو دی پای رفته است. این شرکت با در نظر دریافت میانگین بازدیدهای هر ویدیو و مقایسه آن با قیمت محصولات، درآمد حاصل شده را تخمین زده است. بر اساس آمار ارائه شده، پیودی پای هر ماه نزدیک هفت میلیون دلار تنها به وسیله فروش کالاها و محصولات خود به دست می آورد.

با این حال، فروش محصولات تمام درآمد این یوتیوبر را شامل نمی گردد. تبلیغاتی که در حین ویدیوهای او پخش می شوند باعث شده تا فروش همان موارد هم بیش تر گردد. همان طور که می دانید هر وقت فردی یکی از ویدیوهای یوتیوب را تماشا می نماید و تبلیغی برای او پخش می گردد، بخشی از پول تبلیغات به جیب فردی می رود که آن کانال یوتیوبی را در اختیار دارد. یوتیوب این روش پرداختی را با استفاده از مدل CPM انجام می دهد.

در مدل CPM زمانی که یک تبلیغ هزار بار و به صورت کامل دیده گردد، مقدار مشخصی پول به استریمر یا تولیدکننده محتوا پرداخت می گردد. ویدیوهای پیودی پای به طور میانگین ماهانه بیش از 544 میلیون بازدیدکننده دارند. با این حال افرادی که این تحقیق را انجام داده اند دقیقا نمی دانند که او از این راه چقدر درآمد دارد؛ اما در مقایسه اجرا شده با استریمرهای مشهور، درآمد او حدود 1.1 تا 1.8 میلیون دلار در هر ماه تخمین زده شده است.

با این حساب پیودی پای هر ماه نزدیک 8.5 میلیون دلار درآمد دارد. گفته می گردد که درآمد او در کل سال گذشته حدود 15.5 میلیون دلار بوده است. اگر تمامی این آمار و ارقام درست باشد، انتظار می رود که پیودی پای در آخر سال جاری درآمد بسیار بیش تری را صاحب گردد، چرا که هر روزه افراد بیش تری ویدیوهای او را می بینند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4738

به "پیودی پای همچنان پیروز ترین ستاره یوتیوب است" امتیاز دهید

5 کاربر به "پیودی پای همچنان پیروز ترین ستاره یوتیوب است" امتیاز داده اند | 4.4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیودی پای همچنان پیروز ترین ستاره یوتیوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید