چرا نعل اسب خوش شانسی می آورد؟

به گزارش راه ساری، خبرنگاران: نعل اسب از قدیمی ترین نماد های خوش شانسی در تاریخ دنیاست. تأثیرات احتمالی آن از آوردن شانس خوب برای حل و برطرف کردن مسائل تا از بین بردن درگیری ها و اختلافات تغییر می کند، با وجود آنکه شاید تصور کنید این فقط یک فلز به نظر می رسد. خاصیت نعل اسب در فرم U شکل آن نهفته است. همچنین نعل اسب در کف پای اسب ها برای کاهش ساییدگی سم مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا نعل اسب خوش شانسی می آورد؟

البته ذکر این نکته هم ضروری است که گفته می شود نحوه قرار دریافت نعل اسب تأثیرات متفاوتی بر جای می گذارد:

  • نعل رو به پایین:

    حفاظت و حمایت به همراه می آورد
  • نعل رو به بالا:

    خوش شانسی به همراه می آورد

منشأ اولیه نعل اسب

اجداد ما نعل اسب را به عنوان طلسم و جادو زمانی مورد استفاده قرار دادند که متوجه شدند فرم U شکل آن به هلال ماه شباهت دارد. تمدن اولیه معتقد بود اجسام آسمانی مانند خورشید و ماه می توانند خوش شانسی و باروری برای زنان داشته باشند.

به همین دلیل ایده استفاده از نعل اسب به عنوان نماد خوش شانسی از آنجایی آمد که اسب به عنوان حیوان اهلی شناخته شد. به عبارت دیگر یونانی های باستان نعل اسب را به تمدن غرب معرفی کردند. از آن زمان نعل اسب مهم ترین نماد خوش شانسی به شمار می رود.

حالا اگر دوست دارید یک نماد خوش شانسی و حمایت به کسی دوستش دارید، هدیه دهید. این گردنبند طلا با پلاک نعل اسب را سفارش دهید:

سن دانتان و نیرو های شیطانی

با وجود تاریخچه ذکر شده، در قرن دهم میلادی افراد به تدریج نعل اسب را روی درب منازل آویزان کردند تا از خانه و خانواده شان محافظت کند و این عمل به لطف فردی به نام سن دانتان انجام گرفت. او آهنگری بود که در شهر کانتربری انگلستان به مقام اسقف اعظم رسیده بود. اما چرا نعل اسب را انتخاب کرده و به سراغ وسیله دیگری از آهنگری اش نرفته بود؟

افسانه این است که فردی به دیدار اسقف اعظم آمد تا از او نعل اسب طلب کند. او نعل ها را برای کار دیگری جز پا های خود نمی خواست که به طرز عجیبی شبیه به پای حیوان بود و درست در همان زمان دانتان فهمید که این موجود شیطان است.

سپس سن دانتان درخواست مرد را انجام داد، ولی اجازه نداد بفهمد که از هویت اصلی اش باخبر شده است. سن دانتان به مرد گفت که تنها روش استفاده از نعل آن است که او را بر دیوار آویزان کند و به این ترتیب شیطان با شنیدن این جمله تقاضای بخشش کرد. بعد از این ماجرا آهنگر از این فرصت استفاده و از مردم خواست برای جلوگیری از ورود شیطان به خانه شان، نعل اسب را روی درب ورودی منزل آویزان کنند.

این داستان به سرعت در میان جامعه کاتولیک مشهور شد. گفته می شود این فرد تغییرات زیادی در تاریخ به وجود آورده است. پس از آن اتفاق با استفاده از میخ نعل اسب حلقه هایی ساخته و در میان مردم باب شد. افراد تصور می کردند که این حلقه ها خاصیت شفابخشی و درمانی دارند.

نظرتان راجع به هدیه دادن یک جاکلیدی برنجی نفیس با طرح نعل اسب به یک دوست قدیمی چیست؟

تمدن باستان

با در نظر دریافت موارد ذکر شده، مردم نعل اسب را قبل از قرن دهم به عنوان طلسم مورد استفاده قرار می دادند. به نظر می رسد یونانی ها اعتقاد داشتند فلز متریالی است که نیرو های شیطانی را دور می کند و شاید به همین دلیل از این ماده در نبرد های خود هم استفاده می کردند. از طرفی دیگر شکل هلالی نعل اسب این باور را در مردم به وجود آورد که اجسام آسمانی با کمک این وسیله شانس خوش و باروری را برایشان به ارمغان می آورد. معجزه عدد 7 را نیز باید در اینجا متذکر شد: این مسئله اتفاقی نیست که برای نصب نعل اسب به سم او نیاز به 7 میخ دارید.

در نهایت در قرون وسطا مردم نعل اسب را برای محافظت از خودشان در برابر سحر و جادو مورد استفاده قرار می دادند. در آن زمان باور عموم این بود که جادوگران سوار بر جارو به حرکت در می آمدند چرا که از اسب ها می ترسیدند. به همین دلیل در روسیه، آهنگر ها به عنوان افراد دارای جادوی سفید شناخته می شدند. این باور به اندازه ای قوی بود که افراد آهنگر مراسم عروسی را برگزار می کردند. همچنین سندان به تنها تجهیزاتی تبدیل شد که می توانست حلقه را در دست عروس و داماد قرار دهد.

تاریخچه نعل اسب بدون شک گسترده و گیج کننده است، ولی یک نکته واضح در رابطه با آن وجود دارد: تقریباً همه تمدن های غربی این وسیله را به عنوان طلسم در نظر می گیرند و به همین دلیل همچنان به عنوان یکی از شناخته شده ترین نماد های خوش شانسی مورد استفاده قرار می گیرد.

هر فرد می تواند خودش انتخاب کند که به این خرافات اعتقاد داشته باشد یا خیر و این باور در میان فرهنگ و اعتقادات مختلف چه از نظر زمانی و چه از نظر مکانی متفاوت است.

منبع: steptohealth

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: برترین ها
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3908

به "چرا نعل اسب خوش شانسی می آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نعل اسب خوش شانسی می آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید