قدیمی ترین ورزش های تاریخ که هنوز وجود دارند

به گزارش راه ساری، خبرنگاران: امروزه نسبت به گذشته ورزش های بسیار بیشتری وجود دارد. بعضی افراد همان ورزش های قدیمی را ترجیح می دهند و بعضی سعی می نمایند ورزش های جدیدی ابداع نمایند که تا به حال به فکر کسی نرسیده باشد. در اینجا با قدیمی ترین ورزش های دنیا آشنا می شوید که هنوز هم هواداران زیادی دارند.

قدیمی ترین ورزش های تاریخ که هنوز وجود دارند

دویدن

همه ما در کلاس های ورزش دبستان و راهنمایی مجبور بودیم بدویم. اولین مسابقه دو که در تاریخ ثبت شده، در بازی های المپیک سال 776 پیش از میلاد یونان بوده است. سایر ورزش ها هم به عنوان بخشی از رژیم تمرینی خود به دویدن احتیاج دارند. این فعالیت به بالا بردن استقامت توانایی آن ها یاری می نماید.

کشتی

انسان ها از دوران باستان از کشتی به عنوان نمایش قدرت و نفوذ خود استفاده می نموده اند. در بسیاری از جوامع، مسابقه کشتی، قوی ترین مرد روستا معین می کرد. تصور می گردد کشتی 15هزار سال قدمت داشته باشد.

پرش طول

این ورزش، هنر پریدن به دورترین فاصله از نقطه آغاز است. اسناد تاریخی نشان می دهد این ورزش اولین بار در سال 656 قبل از میلاد توسط ورزشکاران المپیک صورت گرفته است.

پرتاب نیزه

تا به حال دلتان خواسته بدانید که یک چوب تیز را تا چه فاصله ای می توانید پرتاب کنید؟ این ساده ترین شرح برای این ورزش است، اما برای این کار به دقت زیادی احتیاج است. در اسناد باستانی مربوط به المپیک، هدف این است که نیزه را درون یک مرز معین به دورترین نقطه ممکن پرتاب کنید. هرچند ساده به نظر می رسد، اما پرتاب دقیق با تمام قدرت احتیاج به آمادگی جسمانی زیادی دارد.

پرتاب دیسک

این ورزش به دقت زیادی احتیاج دارد. این ورزش شامل حداقل دوبار چرخیدن قبل از پرتاب جسم سنگینی شبیه دیسک در یک جهت معین بود. سوابق نشان می دهد این ورزش از قرن پنجم در اروپا وجود داشته است. اولین اجرای ثبت شده این ورزش در سال 708 قبل از میلاد بوده است.

چوگان

شرکت نمایندگان در این ورزش شاهانه سوار اسب می شوند و سعی می نمایند با یک چوب بلند توپ را به دروازه تیم مقابل راهنمایی نمایند. این ورزش از قرن چهارم قبل از میلاد وجود داشته است. منشا این ورزش از خاورمیانه است زمانی که پادشاهی هخامنشیان هنوز وجود داشت.

ژیمناستیک

در ژیمناستیک تنوع حرکات بیشتر است. این ورزش برای آزمودن انعطاف پذیری، چابکی، تعادل و قدرت بدنی و در یونان باستان اختراع شد. جالب است بدانید که این ورزش در اصل مبنی بر حرکات آکروباتیک اسب سواران هنگام سوار شدن و پیاده شدن از اسب ایجاد شده است. این ورزش در بازی های المپیک مدرن در سال 1896 احیا شد.

بوکس

طبق اسناد تاریخی، بوکس اولین بار در یونان و در سال 687 قبل از میلاد ظاهر شد. در قرن شانزدهم تا هجدهم، این بازی محبوب به المپیک اضافه شد.

سوارکاری

این ورزش ساده به نظر می رسد، اما کسانی که با آن آشنا هستند می دانند که بسیار سخت است. سوارکاری از انگلستان ریشه گرفته و مسابقات سوارکاری اولین بار در سال 1900 برگزار گردید.

هاکی

بازیکن افسانه ای هاکی و قهرمان ملی کانادا وین گرتسکی بود که این ورزش را مشهور کرد. بعضی معتقدند که این ورزش از کانادا سرچشمه گرفته، اما آثار 4000هزار ساله یونان باستان دو بازیکن را نشان می دهد که ظاهرا با چوب های هاکی بازی می نمایند. قبیله Daur مغولستان هم نوعی هاکی بازی می نمایند که حداقل هزار سال قدمت دارد.

منبع: celebspulse

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: برترین ها
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5086

به "قدیمی ترین ورزش های تاریخ که هنوز وجود دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین ورزش های تاریخ که هنوز وجود دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید