چقدر کارت سوخت صادر شد؟

به گزارش راه ساری، پس از سهمیه بندی بنزین، کارت سوخت اهمیت زیادی پیدا کرد و مالکانی که کارت سوخت نداشتند اقدام به دریافت این کارت طلایی کردند و آن طور که مسئولان اعلام کرده اند تا به امروز نزدیک به یک میلیون و 800 هزار کارت سوخت صادر شده است.

چقدر کارت سوخت صادر شد؟

به گزارش خبرنگاران، از بامداد روز جمعه 24 آبان، بنزین سهمیه بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه ای (ماهانه 60 لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر 3500 تومان مشخص شد.

همین موضوع موجب شد تقاضا برای دریافت کارت سوخت افزایش یابد. در این باره شهرام رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران - از صدور و توزیع تمامی کارت های هوشمند سوخت درخواستی مانده از ماه های قبل خبر داد و گفت: صدور کارت های هوشمند سوخت هم اکنون به روز شده و صدور کارت درخواست های جاری نیز در حال انجام است.

رضایی افزود: از تاریخ بیست وپنجم آبان ماه امسال تا دوازدهم اسفندماه، یک میلیون و 800 هزار درخواست کارت هوشمند سوخت دریافت شده که به طور میانگین ماهانه 600 هزار درخواست بوده است.

کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اعلام شده است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8450

به "چقدر کارت سوخت صادر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر کارت سوخت صادر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید