چند نکته برای ثبت تصاویر فوق العاده در شب

به گزارش راه ساری، برای داشتن عکس های زیبا از چشم انداز ها شبانه کافی است که یک دوربین DSLR و اطلاعات پایه درباره استفاده از آن داشته باشید. با رعایت این چند نکته ساده می توانید عکس های فوق العاده ای از زیبایی های شب و چشم انداز ها متفاوت و دیدنی آن بگیرید.

چند نکته برای ثبت تصاویر فوق العاده در شب

به انتخاب فوکوس، دیافراگم و سرعت شاتر دقت کنید

برای داشتن عکس های واضح و روشن، سرعت شاتر را 30 ثانیه در نظر بگیرید و با بازترین دریچه دیافراگم عکاسی کنید. بهتر است که فوکوس اتوماتیک را خاموش کنید و به صورت دستی فوکوس کنید. اگر عکس ها خیلی تاریک می شود، سرعت شاتر را روی حالت bulb تنظیم کنید و سپس با استفاده از ریموت، زمان نوردهی را کنترل کنید.

ISO و تراز سفیدی (White Balance) را بررسی کنید

هر چه اندازه ISO (تنظیمات حساسیت نور) بیشتر باشد، دوربین شما نسبت به نور حساس تر می شود. با افزایش این اندازه، احتمال اینکه کیفیت عکس های شما پایین بیاید، بیشتر می شود. عکس هایی که با اندازه ISO بالاتر گرفته می شوند، بیشتر نویز دارند. از این رو تنظیم اندازه 100 برای ISO نقطه خوبی برای شروع است. این اندازه نویزهای قابل مشاهده عکس را تا حد امکان کاهش می دهد. عکاسی را می توانید با تنظیمات تراز سفیدی متفاوت امتحان کنید. اما به خاطر داشته باشید که انتخاب حالت های cloudy و shade برای تراز سفیدی، رنگ های قرمز و نارنجی عکس را افزایش می دهد.

از سه پایه استفاده کنید

حتی با در اختیار داشتن یک دوربین خوب و استفاده از تنظیمات مناسب، باز هم برای عکاسی در شب به سه پایه نیاز خواهید داشت. برای داشتن عکس های واضح و روشن در شب باید با افزایش سرعت شاتر، اندازه نور کم محیط را جبران کنید. اما سرعت کم شاتر کوچک ترین حرکات را نیز ثبت می کند، در نتیجه عکس های شما تار می شود؛ پس حتما از یک سه پایه استفاده کنید تا احتمال کوچک ترین حرکت و لرزش دوربین را در جریان نوردهی از بین ببرید. اطمینان حاصل کنید که لرزش گیر لنز را خاموش کرده اید. ضمناً توجه کنید که در این حالت سوژه های متحرک تار می شود. زمانی که برای عکاسی آماده شدید، از تایمر داخلی دوربین خود استفاده کنید تا نتیجه کار تار نشود.

جهتهای نور را به تصویر بکشید

برای ثبت جهتهای نور باید از یک سوژه نورانی متحرک با تکنیک نوردهی طولانی عکاسی کنید. این جهتهای نوری ممکن است مثل جهت عبور چراغ های یک ماشین، مصنوعی یا مثل چرخش ستاره ها در آسمان، طبیعی باشد. دقت کنید که در حین عکاسی، منبع نور برای مدت طولانی بی حرکت نماند. این باعث می شود که یک نقطه نورانی در عکس ایجاد شود. برای عکاسی از جهت حرکت ستارگان، شاتر را باید برای چند دقیقه باز بگذارید. می توانید این تکنیک را با افزایش اندازه ISO و کاهش سرعت شاتر امتحان کنید.

پس از اینکه در تکنیک های عکاسی از آسمان شب مهارت کافی پیدا کنید، می توانید از همین مهارت ها برای عکاسی از حرکت ابرها در غروب آفتاب و حرکت آبشار در نور کامل روز استفاده کنید.

منبع: کجارو / travelandleisure.com
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14504

به "چند نکته برای ثبت تصاویر فوق العاده در شب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نکته برای ثبت تصاویر فوق العاده در شب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید