کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد ، این کارها ممکن است باعث فرود اضطرای شوند

به گزارش راه ساری، خلبان هواپیما فردی است که تصمیم می گیرد چه کاری درست است و با چه کاری باید مقابله کرد. آنها مسئولند پرواز را امن و آرام نگه دارند. مواردی که در زیر آورده شده، نکاتی است که انجام آن ها به علت های امنیتی و یا رعایت حق دیگر مسافران درست نیست و خلبان ها موظف هستند در این موارد تذکر دهند و یا اقدام مناسب را انجام دهند.

کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد ، این کارها ممکن است باعث فرود اضطرای شوند

بعضی از این موارد را هر آدم متمدنی می داند اما گاهی اوقات فراموش می نماید که منجر به بحث، دعوا و گاهی فرود اضطراری می گردد.

1.فقط در جایگاه خود بمانید

شما فقط پول جایگاه خود را داده اید و اجازه دارید تا جایی که می توانید از آن لذت ببرید. خلبان ها به افرادی که بیش از حد در طول پرواز در کابین پرسه می زنند تذکر می دهند. رفتن به دستشویی و یا یک کشش مختصر به بدن دادن مسئله ای ایجاد نمی نماید. اما مسافری که دائما در کابین رفت و آمد می نماید باعث نگرانی خدمه می گردد.

2.مواظب رفتار و گفتارتان باشید

خلبان ها به تنهایی کارشان را انجام نمی دهند، بلکه در تیمی همراه مهماندارها کار می نمایند در نتیجه حواس شان هست که مسافرها چگونه با مهماندارها برخورد می نمایند. تعرض به مهاندارها از جمله اشتباهات بزرگی است که باعث می گردد فرد را از پرواز بیرون نمایند.

3.فقط آرام باشید

این کار از جمله اشتباهاتی است که افراد انجام می دهند و فراموش می نمایند که آرام باشند. آنها عصبی و نگران می شوند و این استرس را به دیگر مسافران و خدمه نیز منتقل می نمایند.

4.کفش های خود را در نیاورید

درست است که همه می خواهند در طول پرواز راحت باشند اما این راحتی حدی دارد. در آوردن کفش ها هیچ وقت کار درستی نیست. این کار بی احترامی به باقی مسافران است.

5.فرد کناری شما بالشت شما نیست

در بعضی از پروازهای طولانی، چرت زدن ایده خوبی است اما به شرطی که سبب آزار فرد دیگری نگردد. اگر قصد خوابیدن در هواپیما را دارید حتما با خود بالش مخصوص گردنی ببرید تا مطمئن شوید که سر خود را بر روی مسافر کناری تکیه نمی دهید.

6.قدر جایگاه خود را بدانید

جایگاه کنار پنجره معمولا جایگاه محبوب همه است، در نتیجه اگر خوش شانس بودید و آن جا نشستید قدر آن را بدانید. در نظر نگرفتن دیگران برای بستن یا باز نگه داشتن کاور پنجره بی احترامی محسوب می گردد و بهتر است زمانی که دیگران خوابند کاور پنجره را قبل از اینکه بحثی صورت بگیرد تا نیمه ببندید.

7.اجازه دهید وسایلتان همان جا که هستند بمانند

تقریبا همه مسافران کیفی دارند که در ابتدا در جاهای مخصوص گذاشته اند. از جابه جایی آن ها در طول پرواز بپرهیزید. زیرا هم باعث اشغال شدن راهرو می شوید و هم فردی که زیر آن نشسته را آزرده می کنید.

8.کارهاش شخصی را در هواپیما انجام ندهید

بهداشت شخصی حتما علتی دارد که شخصی خوانده می گردد. برای جلوگیری از دعوا و بحث نباید کارهای مربوط به بهداشت شخصی مانند کوتاه کردن ناخن، نخ کشیدن دندان و یا شانه کردن مو را در جایگاه هواپیما انجام داد.

9.کیفتان را خودتان جا به جا کنید

مهماندارها آن جا هستند که یاری نمایند اما این یاری نیز حد و حدودی دارد. اشتباهی که اغلب مردم می نمایند این است که ار آنها می خواهند که خبرنگاران شان را بلند نمایند. مهماندارها نباید خبرنگاران ها را بلند نمایند تا از آسیب های احتمالی دوری گردد.

10.کنترل صدا

یکی از نگرانی های اصلی خلبانان حفظ آرامش کابین است و گاهی مردم در این مورد اشتباهاتی را مرتکب می شوند. باید حواستان باشد که در هواپیما آرام صحبت کنید زیرا هواپیما خیلی بزرگ نیست و صدای شما دیگران را آزار خواهد داد.

11. نبستن کمربند اشتباه بزرگی است

خلبان ها معتقدند نبستن کمربند در هر زمانی اشتباه است. حتی اگر چراغ مخصوص روشن نیست شما باید همیشه کمربند خود را ببندید زیرا تکان ها و چاله های هوایی ممکن است به یکباره رخ دهند.

12. حواستان به کودکتان باشد

معمولا وقتی خانواده ای با فرزند کوچک وارد هواپیما می گردد حس نارضایتی را در چهره دیگر مسافران می توان دید. درست است که بچه ها غیر قابل پیش بینی هستند اما والدین موظف به کنترل آنها هستند و اگر در مسئولیت خود کوتاهی نمایند، خلبان می تواند به راحتی از آنها بخواهد که پرواز را ترک نمایند.

منبع:thetravel.com

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: چمدان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7223

به "کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد ، این کارها ممکن است باعث فرود اضطرای شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد ، این کارها ممکن است باعث فرود اضطرای شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید