کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می نماید

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، کفش هایی با ضربه گیرهای متعدد راحت و زیبا هستند اما آنها لزوما برای استفاده در هر شرایطی مناسب نیستند. به همین دلیل شرکت واهو(Wahu) یک سیستم بادی برای تعبیه داخل کفش ها ابداع نموده که می توان آن را برحسب احتیاج در 3 سطح مختلف تنظیم کرد.

کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می نماید

این استارت آپ مستقر در میلادی ایتالیا برای جمع آوری سرمایه محصول خود را در وب سایت کیک استارتر ارائه نموده است. در قسمت پاشنه هر لنگه از کفش های این برند یک کمپرسور مینیاتوری هوا وجود دارد که به مجموعه ای از حفره های هوا در کفی کفش متصل شده است.

هنگامیکه هوا وارد حفره ها می گردد، هر حفره یک برجستگی لاستیکی را به سمت خارج فشار می دهد و در نتیجه بالشتک یا ضربه گیری بین آنها و کف پای کاربر به وجود می آید. بنابراین آزاد کردن هوا یک یا همه حفره ها سبب می گردد حجم ضربه گیر کوچکتر گردد یا از بین برود.

کاربر با استفاده از یک اپلیکیشن مخصوص(iOS و اندروید) کمپرسورهای هوا را کنترل می نماید. براساس این ایده زمانی که فرد می خواهد راحتی بیشتری احساس کند، می تواند حجم ضربه گیر را بزرگتر کند. از سوی دیگر ضربه گیر کوچکتر مناسب زمانی است که چابکی و سختی اهمیت بیشتری می یابد.

از آنجا که حسگرهای فشار، سرعت و محور چرخش در کفش به کار رفته اند، اپلیکیشن همراه آن را می توان برای ردیابی مسافت طی شده به کار برد. بعلاوه این اپ پیشنهاداتی برای بهبود پیاده روی فرد ارائه می نماید. یک بار شارژ باتری لیتیوم یونی هر کفش برای 14 ساعت استفاده کافی است.

در حال حاضر هنوز معین نیست پس از فرسودگی این کفش ها چه اتفاقی برایشان می افتد. هرچند واهو ادعا می نماید سیستم آن طوری طراحی شده که امکان انجام فرایندهای نگهداری،تعمیر و بازیافت را فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1401 بروزرسانی: 19 شهریور 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14658

به "کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می نماید" امتیاز دهید

1 کاربر به "کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می نماید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید