سه چهارم اپلیکیشن های موبایل ضعف امنیتی دارند

به گزارش راه ساری، گزارشی جدید نشان می دهد سه چهارم اپلیکیشن های اندروید و آی او اس اطلاعات کاربران را به شیوه ای غیر ایمن ذخیره کرده اند.

سه چهارم اپلیکیشن های موبایل ضعف امنیتی دارند

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،طبق تحقیق جدید شرکت Positive Technologies سه چهارم اپلیکیشن های اندروید و iOSدر خصوص ذخیره سازی اطلاعات ضعف دارند.

این گزارش به مسائل امنیتی می پردازد که در بسیاری از اپلیکیش های گوگل پلی و اپ استور iOS وجود دارد. ذخیره سازی اطلاعات کاربران اپلیکیشن ها به شیوه غیر ایمن به نشت اطلاعاتی مانند پسورد، اطلاعات مالی و شخصی و ارتباطات افراد توسط هکرها می شود.

در 38 درصد اپلیکیشن های iOS و 43 درصد اپلیکیشن های اندروید ضعف های امنیتی با ریسک بالا وجود دارد.

همچنین 76 درصد اپلیکیشن هایی که در 2018 میلادی روی موبایل ها دانلود شدند به طور غیر ایمن اطلاعات کاربران را ذخیره کرده اند و هکرها می توانند به آنها دسترسی یابند.

علاوه بر آن در گزارش ذکر شده 89 درصد از ضعف های امنیتی موجود در اپلیکیشن ها به هکرها اجازه دسترسی به اطلاعات از راه دور را می دهد. به عبارت دیگر هکرها لازم نیست به طور فیزیکی به موبایل کاربر دسترسی داشته باشند تا بدافزاری روی آن نصب کنند.

البته این گزارش به طور خاص به اپلیکیشنی به عنوان یک ریسک امنیتی اشاره نکرده است.

یکی از نگرانی هایی که این گزارش به وجود آورده آن است که اپلکیشن ها فقط به مشتری (صاحب تلفن همراه) سرویس نمی دهند. آنها اطلاعات را به سروری متعلق به توسعه دهنده اپلیکیشن منتقل می کنند. هرچند سیستم های عامل جدید موبایل مکانیسم های امنیتی در خود دارند که از دسترسی غیر مجاز به اطلاعات جلوگیری می کند اما بیشتر اوقات چنین اقدامات حفاظتی برای اطلاعاتی که در سرور توسعه دهنده ذخیره می شود، انجام نشده است. همینطور اقدامات حفاظتی زیادی برای انتقال اطلاعات میان موبایل و سرور نیز وجود ندارد. این بدان معنا است که ضعف های امنیتی در سرورهای توسعه دهندگان هم وجود دارد.

این گزارش شامل توصیه هایی برای توسعه دهندگان است تا اپلیکیشن هایی با امنیت بهتر بسازند. از سوی دیگر کاربران باید به درخواست های دسترسی اپلیکیشن ها به اطلاعات مختلف توجه بیشتری نشان دهند. آنها باید به طور دقیق بدانند به اپلیکیشن اجازه می دهند به چه اطلاعاتی دسترسی یابد. اگر درخواست اطلاعات از سوی اپلیکیشن غیر معقول به نظر می رسید باید آن را رد کرد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3512

به "سه چهارم اپلیکیشن های موبایل ضعف امنیتی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه چهارم اپلیکیشن های موبایل ضعف امنیتی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید