گل محمدی: برای قهرمانی آسیا حاضریم جانمان را هم بدهیم

به گزارش راه ساری، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شرایط خیلی سختی را تحمل کردیم و تحمل می کنیم، امیدوارم با حمایت هم و در کنار هم بودن، از مدیریت تا بازیکنان بتوانیم روزهای خوبی را برای طرفداران رقم بزنیم.

گل محمدی: برای قهرمانی آسیا حاضریم جانمان را هم بدهیم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، یحیی گل محمدی در گفت وگویی با رسانه باشگاه پرسپولیس در خصوص مسائل مختلف صحبت کرد.

*در بازی ایران و یرلند شما نقش مهمی داشتید. پس از 19 سال در خصوص این بازی چه صحبتی دارید؟

بعد از اینکه بازی های مقدماتی تمام شد به عنوان تیم دوم یا سوم به پلی اف رفتیم. متأسفانه نتوانستیم از گروه به عنوان تیم اول راهی جام جهانی شویم. مجبور شدیم در پلی آف با امارات و ایرلند بازی کنیم که بازی آخر ما با ایرلند بود علی رغم اینکه می توانستیم یک گل بزنیم و موقعیت های خوبی داشتیم 2 بر صفر باختیم. حتی اگر دو بر یک هم در آنجا می باختیم و در ایران یک بر صفر می بردیم می توانستیم به جام جهانی صعود کنیم ولی آنجا نتوانستیم گل بزنیم اینجا هم کار سخت شده بود.

تیم مان خیلی خوب بود و حقمان بود به جام جهانی صعود کنیم ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد. بازی برگشت را یک بر صفر در تهران بردیم ولی گلی هم که من زدم در وقت اضافه بود. می دانستم بعد از این گل فرصتی هم نیست. چند ثانیه بیشتر فرصت نبود. خاطره واقعا تلخی بود. آن هم می توانست از گروهش صعود کند. تیم خوب و یکدستی بود. نسل خیلی خوبی از فوتبال بود اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

*به پرسپولیس برگردیم. این تیم بعد از تساوی مقابل سایپا برای بازی با صنعت نفت آماده می گردد شرایط را چطور ارزیابی می کنید.

شرایط تیم با توجه به اینکه بعد از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا از روزی که پایمان را به تهران گذاشتیم مسائلمان یکی یکی آغاز شد. هنوز هم که هنوز است نمی دانم دلیل بروز این مسائل برای ما چه بود. البته فکر می کنم در ایران هر کسی خوب پیروز و سلامت عمل کند برایش مسائلی به وجود می آورند. به نظرم این کل قضیه بود. خیلی ها از صعود ما به فینال ناراحت بودند و دوست نداشتند این اتفاق بیفتد. به نظرم برایشان سنگین تمام شد و دست به کار شدند. دیدید بعد از اینکه آمدیم چقدر مسائل داشتیم بازیکنانمان را از دست دادیم. خیلی راحت علی رغم اینکه می توانستیم این قضیه را مدیریت کنیم ولی متأسفانه با این قضیه خیلی ساده برخورد کردیم و بازیکنانمان را از دست دادیم.

کار سخت بود. هم مسائل اقتصادی وجود دارد و هم اینکه احترامی که باید به ما گذاشته می شد، نشد. بی احترامی های زیادی به ما و بازیکنان شد. این قضایا مسائل زیادی را برای ما به وجود آورد. نادری و خلیل زاده را بعد از اینکه آمدیم از دست دادیم. جایگزین کردن آن ها با توجه به شرایط موجود و در زمانیکه همه، تیم هایشان را بسته اند خیلی سخت است و روزهای خیلی سختی را می گذارنیم.

ولی در هر صورت برای فینال آسیا باید طوری برنامه ریزی کنیم که در بهترین شرایط به آن بازی برسیم. در بازی اول (در لیگ برتر) نتوانستیم برنده باشیم. علیرغم اینکه موقعیت های زیادی داشتیم. در مجموع تیم از لحاظ روحی و روانی شرایطی که باید به عنوان تیمی که به فینال رفته و مورد تقدیر و تجلیل قرار بگیرد را نداشت. حداقلش این بود که مسائلی را برای تیم به وجود نیاورند. متأسفانه این اتفاقات نیفتاد. تیم، بازیکنان و خود ما روزهای خیلی سختی را گذراندیم ولی تمام انگیزه ما این است که در فینال پیروز باشیم و دل طرفداران را شاد کنیم که این به ما انرژی زیادی می دهد برای اینکه قدرتمندانه جلو برویم. کارمان سال جاری واقعا سخت است و روزهای سختی خواهیم داشت.

با مدیریت جدید دو-سه جلسه داشتم. سمیعی برنامه های خوبی برای اینکه مسائل یکی یکی حل شوند، دارد. باید به او اعتماد کنیم و پشت هم باشیم. ان شاالله این مسائل را با یاری طرفداران و بازیکنان که این شرایط سخت را تحمل می نمایند به زودی پشت سر بگذاریم. بازیکنان هم واقعا خوب تمرین می نمایند. تحمل زیادی دارند. این شرایط را خوب درک کردند.امیدوارم بتوانیم در نهایت فینال را ببریم که تمام مسائل از یاد همه برود و فراموش نمایند.

*شما با رأی قاطع طرفداران در نظر سنجیAFC بهترین مربی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب شدید. در خصوص این افتخار فردی صحبت کنید.

عنوانی که به دست می آید قطعا به تنهایی هیچ وقت نمی توانستم آن را کسب کنم و بهترین مربی غرب آسیا شوم مگر اینکه بازیکنان و طرفداران پشت من بودند و یاری زیادی کردند. از همه آن ها تشکر می کنم. این افتخار برای پرسپولیس، همکارانم، بازیکنان و طرفداران است. بدون حمایت طرفداران واقعا هیچ بودیم. هرچه داریم از برکت وجود آن هاست. از تک تک آن ها تشکر می کنم. آن ها هم روزهای سختی را گذراندند و می دانم مسائل زیادی دارند.

امیدوارم بتوانیم طوری کار کنیم که این مسائل را زود فراموش نمایند. واقعا این فینال برای ما روز خیلی مهمی است و ان شاالله نتیجه خوبی بگیریم و قهرمان آسیا شویم. این کمترین کاری است که می توانیم برای شادی طرفداران انجام بدهیم.

*بازی های منطقه شرق آسیا از فردا در قطر انجام می شوند.

قطعا این بازی ها را رصد می کنیم.

*دوست دارید چه تیمی حریف پرسپولیس در فینال گردد؟

تیم هایی که از کره و ژاپن و چین می آیند مدعی اصلی صعود هستند. هرتیمی بیاید قطعا شایسته است. امکانات فراوانی دارند. با توجه به اینکه فوتبال سرعتی و خوبی را انجام می دهند فکر می کنم هر تیمی به فینال برسد شرایطمان خاص خواهد بود. قطعا همه تیم ها را بررسی می کنیم. فرقی نمی کند برای ما چه تیمی به فینال برسد. یک هدف عظیم داریم و برای آن حاضریم جانمان را هم بدهیم که به قهرمانی آسیا برسیم.

* در خصوص جذب مهدی مهدیخانی چه نظری دارید؟

او با توجه به اینکه سهمیه حساب نمی گردد و جوان است و از لحاظ فنی هم با من در شهر خودرو کار نموده انرژیک و پرقدرت است. امیدوارم به تیم یاری کند. ان شاالله بتوانیم از او خوب بازی بگیریم. شناخت خوبی از او داریم. دوست دارم شرایط طوری باشد که روز به روز پیشرفت کند. مانند عیسی جواب بدهد و با دل و جان کار کند. قطعا هم همینطور است. شخصیت خوبی دارد. باید به بازیکنان فرصت بدهیم تا خودشان را پیدا نمایند. تا فردا برای دریافت بازیکن فرصت داریم و باید حداقل یک بازیکن دیگر در خط دفاعی بگیریم.

واقعا شرایط جذب بازیکن خیلی سخت است. همه تیم ها بازیکنانشان را جذب کردند و بازیکنان با کیفیتی که بتوانند به ما یاری نمایند تیم دارند. امیدوارم شانس هم داشته باشیم و روز آخر بازیکنی که در حد نام پرسپولیس باشد را بتوانیم به تیم اضافه کنیم. امیدوارم اتفاقات خوب بیفتد. شرایط خیلی سختی را تحمل کردیم و تحمل می کنیم. امیدوارم با حمایت هم و در کنار هم بودن، از مدیریت تا بازیکنان بتوانیم روزهای خوبی را برای طرفداران رقم بزنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12730

به "گل محمدی: برای قهرمانی آسیا حاضریم جانمان را هم بدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی: برای قهرمانی آسیا حاضریم جانمان را هم بدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید