2 شرکت خارجی برای بهینه سازی مصرف داروی شیمی درمانی همکاری می نمایند

به گزارش راه ساری، 2 شرکت خارجی فناوری ای را توسعه دادند که با استفاده از سنجش سطح داروی خون بیمار و براساس متابولیسم دارو در بدن، دوز مصرف دارو تنظیم می گردد.

2 شرکت خارجی برای بهینه سازی مصرف داروی شیمی درمانی همکاری می نمایند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، آوروبیو (AVROBIO) یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ژن درمانی در مرحله کارآزمایی بالینی است که به دنبال رهایی بیماران از مسائل بیماری های ژنتیکی است. این شرکت خاطرنشان کرد که توافق نامه جدیدی برای توسعه و تجاری سازی با شرکت سالاداکس بیومدیکال (Saladax Biomedical) به امضاء رسانده است. سالادکس ارائه دهنده خدمات و فناوری در زمینه تشخیص طبی است که به صورت ویژه روی تست های خونی کار می نماید.

براساس مفاد این توافق نامه، این دو شرکت قرار است روی اعتبارسنجی کیت تشخیص طبی ایمنی سنجی اتوماتیک حاوی نانوذرات کار نمایند، کیتی که برای ساده سازی و نظارت بر سطح دارو های بیماران تحت درمان با بوسولفان ساخته شده است.

گوف ماکی، مدیرعامل شرکت آوروبیو می گوید: در آوروبیو ما خود را به این سمت سوق می دهیم که در خط مقدم فناوری های ژن درمانی باشیم، با این راهبرد، ما در حال تهیه بودجه و توسعه این کیت ها هستیم. راهبرد شخصی سازی شده ما نتیجه داده است. ما معتقدیم که این کیت تشخیصی جدید برای اولین بار می تواند برای بیمارانی که از داروی شیمی درمانی بوسولفان استفاده می نمایند به کار گرفته گردد تا هم اثربخشی درمان را در آن ها افزایش دهد و هم به بیمارستان ها و کلینیک ها یاری می نماید که بتوانند از فناوری سنجش سطح دارو در خون بیمار استفاده نمایند.

فناوری plato™ توسط شرکت آوروبیو ساخته شده که یک پلت فورم ژن درمانی بوده که با دستورالعمل سنجش میزان دوز دارو در خون بیمار، ادغام شده است. با استفاده از این فناوری می توان پیوند سلول های بنیادی به بیمار را به بیشینه مقدار ممکن رساند و در عین حال عوارض جانبی را کم کرد.

سامانه سنجش سطح دارو در خون تعیین می نماید که چه میزان بوسولفان در بدن بیمار متابولیزه می گردد که این میزان برای هر بیمار از بیمار دیگر متفاوت بوده و برای هر بیمار نیز در روز های مختلف فرق می نماید.

در اوایل امسال میلادی، شرکت آوروبیو نتایج کارآزمایی بالینی را که روی اولین بیمار استفاده شده بود، منتشر کرد. این بیمار بوسولفان را مورد استفاده قرار داد و سامانه سنجش دارو در خون نیز برای وی به کار گرفته شد. اطلاعات اولیه مثبت ارزیابی شد و عوارض دارو با استفاده از این فناوری به سرعت برطرف شد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9260

به "2 شرکت خارجی برای بهینه سازی مصرف داروی شیمی درمانی همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 شرکت خارجی برای بهینه سازی مصرف داروی شیمی درمانی همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید