7 روش ساده برای برطرف خرابی دوربین گوشی اندروید

به گزارش راه ساری، اگر با مشکل غیرفعال شدن یکباره دوربین تلفن همراه خود روبرو شدید، این 7 روش ساده را امتحان کنید.

7 روش ساده برای برطرف خرابی دوربین گوشی اندروید

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از gadgetbridge، معمولا برنامه دوربین به طور یکپارچه در همه دستگاه های اندرویدی کار می نماید، با این حال اگر یک تلفن قدیمی دارید، ممکن است هر از چند گاهی متوجه مسائلی در دوربین شوید.

این اتفاق می تواند به دلایل زیادی رخ دهد؛ در اینجا 7 راه ساده را به شما نشان می دهیم تا با بکارگیری آن ها مشکل برنامه دوربین را در تلفن هوشمند اندرویدی برطرف کنید.

دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید

راه اندازی مجدد تلفن می تواند اشکالات پنهان را برطرف کند. این یک راه آسان برای برطرف مسائل جزئی است که قبلا در تلفن خود با آن ها روبه رو نشده اید. برای راه اندازی مجدد گوشی، کلید قفل صفحه را محکم فشار دهید و از منوی پاور گزینه Restart را انتخاب کنید.

دوربین را آنالیز کنید تا ببینید کار می نماید یا خیر. اگر اینطور نیست، به راه چاره های ذکر شده در زیر بروید.

مجوز های برنامه دوربین را آنالیز کنید

ممکن است مجوز های خاصی را برای برنامه دوربین حذف نموده باشید. برنامه دوربین روی تلفن شما برای عملکرد صحیح به مجوز های خاصی احتیاج دارد. این شامل دسترسی به میکروفون، دسترسی به فایل ها و رسانه ها و دسترسی به تلفن می گردد. برای آنالیز اینکه همه مجوز ها اعطا شده اند، به تنظیمات>برنامه ها>دوربین>مجوز ها بروید.

فورس استاپ یا توقف اجباری دوربین

استفاده از توقف اجباری همه فعالیت های برنامه دوربین شما را انتها می دهد. هنگامی که برنامه دوربین را باز می کنید، دوباره بوت می گردد و در نتیجه هر مسئله ای که ممکن است مانع از کارکرد آن شده باشد، برطرف می گردد. برای توقف اجباری به تنظیمات>برنامه ها>دوربین>توقف اجباری بروید.

حافظه پنهان دوربین و داده های برنامه را پاک کنید

با پاک کردن حافظه پنهان دوربین، از شر فایل های موقتی که برنامه ممکن است برای عملکرد سریع تر استفاده می نماید، خلاص گردد. اگر کش برای مدتی پاک نشده باشد، می تواند فایل های خراب را جمع آوری نموده و منجر به خراب شدن تصادفی برنامه دوربین گردد. برای پاک کردن حافظه پنهان و داده های برنامه، به تنظیمات > برنامه ها > دوربین > فضای ذخیره سازی > پاک کردن حافظه پنهان / داده های برنامه بروید.

آنالیز کنید که آیا برنامه دیگری از دوربین استفاده می نماید یا خیر

دوربین تلفن شما برای دو برنامه همزمان کار نمی نماید. ممکن است هنگام کوشش برای استفاده از دوربین در وسط تماس ویدیویی در واتساپ یا گوگل میت متوجه این موضوع شده باشید. اگر دوربین شما به وسیله برنامه دیگری استفاده می گردد، نمی توانید از برنامه دوربین اصلی گوشی خود بهره ببرید. برنامه را با استفاده از دوربین خاموش کنید و دوباره امتحان کنید.

به روز رسانی نرم افزار را آنالیز کنید

اگر به روزرسانی های معلقی برای گوشی شما وجود دارد که آن را به تعویق انداخته اید، ممکن است بخواهید آن ها را نصب کنید. سازندگان تلفن های هوشمند اغلب برای مسائل شناخته شده این به روز رسانی ها وصله هایی را اعمال می نمایند که ممکن است برنامه دوربین شما را برطرف کند. برای آنالیز به روزرسانی های نرم افزار، به تنظیمات> بروزرسانی نرم افزار ها بروید.

تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید

اگر هیچ یک از تکنیک های بالا قادر به تعمیر برنامه دوربین شما نیست، ممکن است بخواهید بازنشانی کارخانه ای انجام دهید. انجام بازنشانی به تنظیمات کارخانه، تمام داده های گوشی شما را پاک می نماید و تنظیمات را به حالت پیش فرض بازنشانی می نماید. این روش فقط زمانی توصیه می گردد که همه روش های دیگر را امتحان نموده باشید. برای انجام بازنشانی کارخانه به تنظیمات > مدیریت عمومی > بازنشانی > بازنشانی به داده های کارخانه بروید.

نکته پایانی:

اگر از تلفن خود برای کار های سنگین مانند بازی یا شارژ سریع استفاده نموده اید، ممکن است داغ شده باشد. بعضی از عملکرد های تلفن شما در این شرایط معلق می شوند. صبر کنید تا گوشی شما خنک گردد و سپس دوباره از اپلیکیشن دوربین بهره ببرید.

این ها چند راه آسان برای تعمیر برنامه دوربین خود در تلفن هوشمند اندرویدی هستند. اگر تمام راه چاره های ذکر شده در بالا را امتحان نموده اید و مشکل همچنان پابرجاست، ممکن است مسئله ای در سخت افزار دوربین وجود داشته باشد. در این صورت برای تشخیص بیشتر گوشی خود را به مرکز تعمیر ببرید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14626

به "7 روش ساده برای برطرف خرابی دوربین گوشی اندروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 روش ساده برای برطرف خرابی دوربین گوشی اندروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید