MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می نماید!

به گزارش راه ساری، محققان دقت MRI را برای تشخیص نارسایی قلبی در زنان بهبود بخشیدند و امکان تشخیص و درمان زودهنگام را فراهم کردند که می تواند به طور قابل توجهی بر روند بهبود بیمار تأثیر بگذارد.

MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می نماید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، یک مطالعه تحقیقاتی تازه و مهم، روند تشخیص نارسایی قلبی در زنان را بهبود بخشیده است و تشخیص زودهنگام را برای بسیاری از بیماران زن ممکن ساخته است. محققان به سرپرستی تیم هایی از دانشگاه های آنگلیا شرقی (UEA)، شفیلد و لیدز، توانسته اند دستگاه (MRI) را برای تشخیص نارسایی قلبی در زنان ارتقاء دهند و آن را دقیق تر نمایند.

دکتر پانکاج گارگ، نویسنده اصلی این پژوهش، از دانشکده پزشکی نورویچ دانشگاه شرق آنگلیا و مشاور قلب و عروق در بیمارستان دانشگاه نورفولک و نوریچ، گفت:با اصلاح روش، ما توانستیم 16.5 درصد بیشتر، زنان مبتلا به نارسایی قلبی را تشخیص دهیم. این روش نرخ تشخیص زودهنگام را افزایش می دهد، به این معنی که زنان بیشتری می توانند زودتر درمان نجات دهنده را دریافت نمایند.

در سال 2022، دانشگاه شرق آنگلیا و دانشگاه شفیلد تحقیقاتی را منتشر کردند که نشان داد چگونه می توان از اسکن MRI برای تشخیص نارسایی قلبی استفاده کرد و منجر به استفاده گسترده از این روش به وسیله پزشکان شد. وقتی قلب آغاز به از کار افتادن می نماید، نمی تواند خون را به طور موثر پمپاژ کند و بنابراین فشار در قلب افزایش می یابد.

دکتر گرت متیوز از دانشکده پزشکی نورویچ دانشگاه شرق انگلیس گفت: در حال حاضر یکی از برترین راه های تشخیص نارسایی قلبی مقدار گیری فشار داخل قلب با لوله ای به نام کاتتر است. اگرچه این روش بسیار دقیق است، اما یک روش تهاجمی است و بنابراین خطراتی برای بیماران دارد که استفاده از آن را محدود می نماید. به همین علت، پزشکان تمایل دارند از اکوکاردیوگرام ها که بر اساس سونوگرافی است، برای ارزیابی عملکرد قلب استفاده نمایند، اما در 50 درصد موارد نادرست است. با استفاده از MRI، می توانیم تصاویر بسیار دقیق تری از نحوه کار قلب دریافت کنیم.

این تیم توانست معادله ای ایجاد کند که به آن ها اجازه می دهد با استفاده از یک اسکنر MRI به صورت غیرتهاجمی فشار در قلب را استخراج نمایند. با این حال، استفاده قبلی از این روش در تشخیص نارسایی قلبی در زنان، به ویژه در بیماری های اولیه یا مرزی، آنقدر که محققان می خواستند دقیق نبود.

پروفسور اندی سویفت از دانشکده پزشکی و سلامت جمعیت دانشگاه شفیلد، یکی از نویسندگان این مقاله گفت:قلب زنان از نظر بیولوژیکی با مردان فرق دارد. کار ما نشان می دهد که در نارسایی قلبی، قلب زنان ممکن است در پاسخ به افزایش فشار واکنش متفاوتی نشان دهد. نارسایی قلبی را می توان به طور متفاوت طبقه بندی کرد. زنان به طور نامتناسبی از نوعی نارسایی قلبی رنج می برند که در آن عملکرد پمپاژ قلب حفظ می گردد اما توانایی قلب برای استراحت و پر شدن از خون مختل می گردد. اکوکاردیوگرافی واقعاً برای تشخیص این نوع نارسایی قلبی مشکل دارد. پیشرفت های تشخیصی حاصل از این کار تازه، تعداد بیشتری از این گروه خاص را قادر می سازد تا با دقت بیشتری تشخیص داده شوند و امیدواریم درمان های بهتری انجام گردد.

scitechdaily

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1403 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14832

به "MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "MRI پیشرفته نارسایی قلبی پنهان در زنان را آشکار می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید