ترسناک ترین فیلم های قرن 21 را دیده اید؟

به گزارش راه ساری، خبرنگاران: در این مطلب تعدادی از فیلم های بسیار ترسناک قرن 21 را برایتان آورده ایم. اگر به ژانر وحشت علاقه دارید و به دنبال فیلم های ترسناک برای آخر هفته می شد، این مطلب را از دست ندهید.

ترسناک ترین فیلم های قرن 21 را دیده اید؟

فعالیت فراطبیعی (2007)

فیلم فعالیت فراطبیعی (Paranormal Activity) را باید شاهکاری از لحاظ داستانی و پیروزیت در گیشه دانست. این فیلم که تماشاگران را بر صندلی هایشان میخکوب کرد با بودجه باورنکردنی 15.000 دلار ساخته شده و یک اثر هنری بی نظیر در این ژانر لقب گرفت. بعد ها از روی این فیلم دنباله هایی ساخته شد که شباهتی به فیلم اصلی نداشتند، اما این موضوع باعث نشد که خاطره ترسناک این فیلم از ذهن تماشاگران پاک شود. فیلم داستان زوج جوانی را روایت می نماید که با ورود به یک خانه جدید متوجه می شوند شبانه که آن ها در خوابند نیرو هایی اهریمنی در خانه به فعالیت درآمده و آن ها را تسخیر می نمایند.

درون (2007)

انگار که زایمان به اندازه کافی دردناک نبوده و سازندگان فیلم درون (Inside) ترس و وحشت را به مرحله بالاتری برده که سناریویی ترسناک از آدم ربایی عجیب و غریب را در برابر چشمان شما به تصویر می کشد. فیلم داستان زنی را روایت می نماید که بعد از مرگ شوهرش برای بدنیا آوردن بچه اش آماده می شود، اما ناگهان با ورود زنی مرموز به خانه اش متوجه می شود که این زن قصد ربودن بچه به دنیا نیامده او را دارد. دیدن این فیلم به زنان باردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

کلبه ای در چنگل (2011)

این فیلم را باید شروع شهرت کریس همسوورث به عنوان بازیگر دانست. فیلم کلبه ای در جنگل (Cabin in the Woods) فیلمی هوشمندانه و همزمان ترسناک است که کمتر همتایی در ژانر وحشت برای آن وجود دارد و به کسانی که به ژانر ترسناک علاقه دارند تماشای آن را توصیه می کنیم. تماشای این فیلم علاوه بر این که شما را می ترساند بلکه برای شما مفرح و لذت بخش نیز خواهد بود. فیلم داستان گروهی دانشجو را روایت می نماید که برای تعطیلات به یک کلبه قدیمی در جنگلی دوردست رفته و در آن جا یک به یک قربانی یک زامبی و دو فردی که اتفاقات خانه را کنترل می نمایند می شوند.

او تعقیب می نماید (2015)

داستان فیلم او تعقیب می نماید (It Follows) حتی روز ها پس از سرانجام تماشای آن نیز شما را رها نخواهد نمود. تماشای این فیلم اوج درماندگی و ناامیدی یک انسان در مواجهه با خطر مرگ را به شما نشان خواهد داد و باعث خواهد شد که دیگر به راحتی به کسی اعتماد نکنید. این فیلم داستان دختر دانشجویی را روایت می نماید که پس از رابطه برقرار کردن با یک پسر جوان توسط او دزدیده شده و تعیین می شود که نیرویی ترسناک در تعقیب این دو است.

نزول (2005)

فیلم نزول (The Descent) یکی از معدود فیلم های ترسناکی است که تمامی شخصیت های آن را زنان تشکیل می دهند. اگر از جا های تنگ و تاریک و بسته ترس دارید بهتر است از تماشای این فیلم خودداری کنید، زیرا در هر لحظه شما را تا سر حد جنون خواهد ترساند. فیلم داستان گروهی زن غارنورد را روایت می نماید که پس از ورود به یک غار زیرزمینی ناشناخته متوجه می شوند موجوداتی قاتل قصد شکار آن ها را دارند.

پشت نقاب (2006)

داستان فیلم شبه مستند پشت نقاب (Behind the Mask) در دنیایی رخ می دهد که قاتلان درنده مانند فردی کروگر واقعیت خارجی دارند. این فیلم داستان یک زن جوان را روایت می نماید که می خواهد به قاتل سریالی بزرگ دوران خود تبدیل شود و در این راه یک کارگردان مستند و دو فیلم بردارش او را همراهی می نمایند. فیلم پر از صحنه های مربوط به کشتار بی رحمانه و فیلم برداری به سبک مستند سازی است که علاقمندان به ژانر وحشت نباید از دست بدهند.

بابادوک (2014)

فیلم بابادوک (The Babadook) یک فیلم ترسناک استرالیایی است که هم می توان آن را فیلمی ترسناک و هم یک درام قابل قبول دانست. این فیلم شما را به یاد ترس های دوران کودکی و هیولا هایی که پشت پرده یا زیر تخت شما کمین نموده بودند می اندازد. فیلم داستان زنی را روایت می نماید که پس از مرگ شوهرش در یک تصادف رانندگی باید از پسر شش ساله اش که دارای رفتار های عجیب و خشنی است و با ساختن سلاح قصد کشتن این و آن را دارد مراقبت کند.

جادوگر (2016)

داستان فیلم جادوگر (The Witch) در نیو انگلند و زمانی که هنوز محاکمه و سوزاندن جادوگران شروع نشده بود می گذرد. فیلم داستان یک مرد همراه با خانواده اش را روایت می نماید که به جرم کفر از یک اجتماع مذهبی در قرن هفدهم میلادی رانده می شود. آن ها برای خود خانه و مزرعه ای به دور از دیگران می سازند، اما خیلی زود تعیین می شود که جادوگری در جنگل زندگی آن ها را تهدید می نماید و بچه تازه به دنیا آمده آن ها را برای مقاصد شیطانی خود دزدیده است.

ویجا: خاستگاه شیطان (2016)

فیلم ویجا: خاستگاه شیطان (Ouija: Origin of Evil) دنباله فیلمی ترسناک به نام ویجا بود که از قسمت اول خود عملکرد بسیار بهتری داشت. این فیلم از شیوه های مدرن بیشتری برای ترساندن تماشاگر استفاده می نماید، اما با همین شرایط بیننده را تا مرز فرار خواهد ترساند. فیلم داستان زنی همراه با دو فرزندش را روایت می نماید که پس از مرگ مرد خانواده و به دلیل یک اشتباه گرفتار روحی می شوند که دختر کوچک خانواده را تسخیر نموده است.

پاکسازی (2013)

دنیای پادآرمانشهری ترسناک فیلم پاکسازی (The Purge) دنیایی است که فکر نکردن به آن کار راحتی نیست، زیرا نشانه هایی از آن در دوران کنونی دیده می شود. چه کسی تاکنون به کشتن همسایه هایش یا به یک نبرد خونبار برای زنده ماندن فکر ننموده است؟ این همان چیزی است که این تفکر را با شیوه ای جدید به تصویر می کشد و با بازی بی نظیر بازیگرانی مانند اتان هاک و لنا هیدی شما را وحشت زده خواهد نمود. فیلم داستان یک دوران دیکتاتوری در سال 2017 را به تصویر می کشد که در آن تنها در یک روز و 12 ساعت از سال هر گونه قتل، جنایت و کشتاری قانونی است و در این مدت هیچ گونه خدماتی اعم از پلیسی، آتشنشانی و دیگر خدمات دولتی در دسترس نخواهد بود.

حلقه (2002)

فیلم ترسناک حلقه (The Ring) که ریشه ای آسیایی دارد شخصیت های ترسناکی را می سازد که به فرهنگ عمومی مردم راه یافته اند. حتی اگر این فیلم شما را نترساند نیز هنگام استفاده از نوار های وی اچ اس شما را به فکری خوفناک فرو خواهد برد. فیلم داستان یک فیلم نامفهوم وی اچ اس را روایت می نماید که هر کسی آن را نگاه کند ظرف هفت روز آینده توسط دخترک خوفناک درون فیلم به قتل می رسد.

اره (2004)

فیلم اره (Saw) یکی دیگر از فیلم های مدرن ترسناک این فهرست است که خیلی زود به یک فرانچایز پرفروش و پرطرفدار تبدیل شد. شخصیت اصلی قاتل فیلم کسی است که همزمان او را دوست داشته و از او خواهید ترسید. وسایل و دام های ترسناکی که در این فیلم برای شکنجه و به نوعی امتحان قربانیان به کار گرفته می شود به شاخصه اصلی این فرانچایز تبدیل شده که آن را از دیگر فیلم های ترسناک متمایز می سازد. فیلم داستان دو مرد را روایت می نماید که ناگهان خود را زنجیر شده و گرفتار می یابند و برای رهایی باید یک بازی دردناک، مرگبار و اجباری را بازی نمایند که یک فرد ناشناس برای آن ها طرح ریزی نموده است.

ستون فقرات شیطان (2001)

فیلم ترسناک اسپانیایی ستون فقرات شیطان (The Devils Backbone) ساخته گیرمو دل تورو در واقع علیه جنگ داخلی این کشور ساخته شده است که مواجهه های ترسناک شخصی را به تصویر می کشد. این فیلم داستان یک نوجوان را روایت می نماید که پدرش در جریان جنگ های داخلی کشته شده و اکنون به یک مدرسه شبانه روزی سپرده می شود. اما او خیلی زود با مسئولین مدرسه و به خصوص یکی از همکلاسی هایش دچار مشکل می شود و با دیدن روح یک پسربچه در چاه آب مدرسه پی به حقیقتی تلخ می برد.

برو بیرون (2017)

اولین تجربه کارگردانی جوردن پیلی یک فیلم ترسناک اجتماعی که بدون شک طلایه دار فیلم هایی جدید در این سبک خواهد شد. این فیلم حتی پس از ترک سینما یا سرانجام تماشای فیلم نیز شما را رها نخواهد نمود و شما را برای مدتی طولانی در ترسی توأم با تفکر در خصوص نژاد پرستی و جهالت انسان فرو خواهد برد. فیلم برو بیرون (Get Out) داستان یک جوان سیاه پوست را روایت می نماید که همراه با نامزد سفید پوستش نزد خانواده او می رود که اگر چه ادعا می نمایند مسئله ای با تفاوت های نژادی و رنگ پوست او ندارند، اما خیلی زود حقیقتی تلخ و مرگبار را در برابر چشمان داماد سیاهپوستشان به تصویر می کشند.

28 روز بعد (2002)

فیلم 28 روز بعد (28 Days Later) در دنیای زامبی ها اتفاق افتاده و به شدت شما را نسبت به این سبک از فیلم علاقمند خواهد نمود. ترسی که شخصیت های فیلم در هنگام محاصره شدن توسط زامبی هایی که تعدادشان بیشتر بوده و به سرعت حرکت می نمایند شما را نیز وحشت زده خواهد نمود. فیلم داستان گروهی کوچک از انسان ها را در بریتانیا روایت می نماید که پس از شیوع یک ویروس مرگبار که افراد را به زامبی هایی بیرحم مبدل می نماید سعی دارند زندگی شان را نجات دهند.

احضار روح (2013)

فیلم احضار روح (The Conjuring) یک فیلم ترسناک فراطبیعی در بهترین شکل ممکن خود است که داستان آن در دهه 70 و در یک خانه روستایی رخ می دهد و از شروع تا سرانجام بیننده را در تعلیقی بی سرانجام فرو می برد که بازیگران فیلم نقش مهم و اصلی را در ایجاد آن دارند. فیلم داستان یک خانواده با پنج دختر را روایت می نماید که به یک خانه روستایی نقل مکان می نمایند، اما خیلی زود تعیین می شود که نیرو هایی اهریمنی و فراطبیعی در خانه حضور دارند و مادر خانواده از دو کارشناس درخواست یاری می نماید.

توطئه آمیز (2010)

جیمز وان در فیلم توطئه آمیز (Insidious) دنیای بچه ها و ژانر وحشت را به خوبی در هم آمیخته و فیلمی قابل اتکا و نمونه در ژانر وحشت ساخته است. داستان فیلم در عین ترسناک بودن چنان پیچیده و درگیر نماینده است که شما را با خود همراه می سازد. فیلم داستان یک خانواده را روایت می نماید که وارد یک خانه جدید می شوند، اما پس از مدتی پسر نوجوان خانواده صدا هایی را می شنود که او را به کنجکاوی وا می دارد، اما در نهایت در اثر یک اتفاق به کما می رود و این موضوع باعث رخ دادن اتفاق هایی ترسناک در خانه می شود.

مسافرخانه (2005)

فیلم ترسناک الی راث با نام مسافرخانه (Hostel) از همان ابتدا بیننده را چنان درگیر خود می سازد که قید سفر کردن به کشور های اروپای شرقی را برای همیشه خواهید زد. این فیلم یکی از ترسناک ترین و مشمئز نماینده ترین فیلم های این فهرست است که باعث شهرت کارگردان شد و با توجه به صحنه های بسیار خشن و پر از شکنجه و دردش سینمارو ها را شوکه کرد. فیلم داستان دو دوست دانشجو را روایت می نماید که به سفر دور اروپا می روند، اما ناگهان خود را در دام گروهی می یابند که افراد ربوده شده را برای تفریح شکنجه داده و به فجیع ترین شکل ممکن به قتل می رسانند.

آدم درست را راه بده (2008)

اگر چه فیلم سوئدی آدم درست را راه بده (Let The Right One In) از لحاظ اسم و محتوا شباهت های زیادی با فیلمی با همین عنوان ساخته تایلر پری دارد، اما وحشت، ترس و شقاوت را به مرحله ای تازه وارد می نماید. داستان فیلم به شدت پیچیده و صحنه پردازی و فیلم برداری نیز بی نقص است. فیلم داستانی خون آشامی را روایت می نماید که در آن پسربچه ای که پدر و مادرش از هم جدا شده اند در مدرسه مورد آزار همکلاسی هایش قرار می گیرد و آشنایی او با یک دختر خون آشام شرایط را برای وی تغییر می دهد.

آن (2017)

مدت زمان زیادی از اکران نسخه سینمایی شاهکار ترسناک استفن کینگ در سینما ها نمی گذرد که رکورد های باکس آفیس فیلم های ژانر وحشت را یکی پس از دیگری جابجا نموده و در این فهرست نیز بحق در رتبه اول قرار گرفته است. این فیلم اگر چه حول دنیای بچه ها و ترس های آن ها از دلقک ها می گذرد، اما تنها فیلمی است که می توان ادعا کرد بزرگ تر ها را نیز به وحشت از دلقک ها دچار خواهد نمود. فیلم داستان گروهی از پسربچه های بازنده را روایت می نماید که با توجه به گم شدن تعدادی از پسربچه های شهر در صدد پیدا کردن آن ها و روشن کردن واقعیت ماجرا بر می آیند، اما در این جهت ناگهان با یک دلقک قاتل روبرو می شوند.

در شب می آید (2017)

آیا این فیلم خوب بازاریابی نشده بود یا مخاطبان به خاطر ترسناک بودن بیش از حد و تاریکی بی محابا ان را پس زدند؟ دلیل هر چه که بود، در شب می آید (It Comes at Night) یکی از نادیده گرفته شده ترین جواهرات ژانر وحشت در سال های اخیر است. کارگردان این فیلم توجهی به چرا ها و چگونه های فضای پساآخرالزمانی داستان خود ندارد و تنها از ترس های معمولی برای ترساندن مخاط استفاده می کند. نادیده گرفته شده، با فضایی تنگ و تاریک (خانه محل وقوع داستان خود یک شخصیت مهم است) و پر از بازی های خارق العاده، در شب می آید یک فیلم ترسناک بسیار طبیعی است.

هالووین (2018)

بعد از سال های دنباله ها و راه اندازی مجدد های بی فروغ، دیوید گوردون گرین این نماد سینمای وحشت را به ریشه های خود و به درون دنیای آینده برد. نتیجه فیلمی به دنبال داستان فیلم اصلی بود که تمام دیگر فیلم های ساخته شده پس از فیلم اورجینال را نادیده گرفته و با دقتی مثال زدنی بر روی دو ایده متمرکز می شود: مفهوم مایکل مایرز به عنوان نیروی اصلی شیطان و تم استرس پس از وقوع حادثه که با بازی فوق العاده قدرتمند جیمی لی کرتیس در نقش شخصیت برای همیشه آسیب دیده لوری استرود به تصویر کشیده می شود. جدیدترین فیلم در فرانچایز هالووین (Halloween) با فضای کنونی دنیا نیز مرتبط بوده که بر ترسناکی آن می افزاید.

مندی (2018)

شبیه رویا، سورئال و هیپنوتیزم نماینده- البته زمانی که با خشم در حال فریاد زدن نیست- فیلم مندی (Mandy) بیشتر از داستان ساده اش به خاطر فضا و تصویرسازی ترسناکش مورد توجه قرار گرفته که یک تجربه ترسناک غیرقابل توصیف را برای مخاطب ایجاد می نماید. در مرکز این فیلم آزمایشی شجاعانه از پانوس کوسماتوس، بازی فوق العاده ای از نیکلاس کیج قرار گرفته است که بعد از سال ها یک بازی قابل درک و احساسی را از او به نمایش می گذارد. شاید تماشای این فیلم تا سرانجام کمی سخت باشد، اما شعرگویی بصری و ستاره از قفس آزاد شده آن هیچگاه شما را ناامید نخواهد ساخت.

موروثی (2018)

بعد از چند بار دیدن و گذشت یک سال از انتشار، بسیار سخت است که تصور کرد فیلم موروثی (Hereditary) اولین کار سینمایی آری آستر در مقام نویسنده و کارگردان است، کارگردانی که ترکیبی رژه وار از وحشت ها را به آنالیز ترسناک شرایط یک خانواده از هم پاشیده می آورد. تونی کولت در نقش مادر خانواده که میخواهد حتی در مواجهه با یک تراژدی غیرقابل بازگویی و این واقعیت که گذشته خانوده اش علیه اوست، خانواده را در کنار هم نگه دارد بسیار خیره نماینده است. ترسناک و کاملاً آزار دهنده، فیلم موروثی احتمالاً بهترین مثال برای موج نو فیلم های ژانر است که شما را زهره ترک خواهد نمود.

یک مکان ساکت (2018)

کی فکر می کرد آن جیم هالپرت ساده و آرام سریال اداره (The Office) روزی یکی از تحسین شده ترین و ترسناک ترین فیلم های چند سال اخیر را کارگردانی کند؟ در سومین تجربه کارگردانی اش، جان کرازینسکی- و البته به عنوان نویسنده و بازیگر- از سکوت که همیشه نقش مهمی در فیلم های ترسناک داشته است به هوشمندانه ترین و خلاقانه ترین شکل ممکن استفاده می نماید. او، امیلی بلانت و سه فرزندشان در یک دنیای متعلق به آینده نزدیک زندگی می نمایند، دنیایی که در کنترل مخلوقاتی نابینا، اما ترسناک است که از قدرت بالای شنوایی خود برای شناسایی شکار های خود استفاده می نمایند. بدین ترتیب معدود انسان هایی که باقی مانده اند باید تا جایی که می توانند بیصدا زندگی نمایند وگرنه مرگی سریع، اما دردناک در انتظار آنان خواهد بود. نتیجه این ماجرا یک تریلر ترسناک است که قدم ها در آن با وحشت برداشته شده و حتی میخ های زنگ زده نیز می توانند به یک وحشت بی سرانجام دامن بزنند.

انتقام (2018)

بسیاری از هواداران فیلم های ترسناک در دوران خود فیلم هایی با بن مایه تجاوز و انتقام در ژانر وحشت ندیده اند و می توان ادعا کرد که معدود فیلم های ترسناک ساخته شده با این بن مایه نیز بسیار بدساخت و ضعیف بوده اند. در این میان، اما استثنائاتی نیز وجود دارد و فیلم فرانسوی انتقام (Revenge) یکی از آنهاست. شاید باورکردنی نباشد، اما این فیلم توسط یک زن نوشته و کارگردانی شده که در ژانر وحشت بسیار نادر است، اما همچنان در آن می توان هوشمندی، خشونت و انرژی فیلم هایی که با این بن مایه ساخته شده اند را دید، فیلمی که به حق می توان آن را بهتر از سلفش، روی گورت تف خواهم کرد (I Spit On Your Grave)، دانست.

سوسپیریا (2018)

بازسازی فیلمی که از آن با عنوان بهترین اثر داریو آرجنتو یاد می نمایند کار بسیار شجاعانه ای است و نتیجه کار فیلمی ترسناک است که هواداران فیلم اورجینال ایتالیایی باید به خاطر فراوری آن پس از نسخه آمریکایی کوتاه و خسته نماینده اش ممنون باشند. فیلم سوسپیریا (Suspiria) یک فیلم ترسناک افسانه ای طولانی است که فعالیت های بدور از هیاهو، اما شیطانی اعضای مدرسه پایکوبی برلین را دنبال می نماید و زن جوان بدشانسی که متوجه واقعیت ترسناک این مدرسه شده است. حتی با توجه به صندلی رفیع فیلم اورجینال در سینمای وحشت، در نسخه 2018 این داستان نیز زیبایی و جاه طلبی فوق العاده ای موج می زند که آن را به یکی از بهترین فیلم های ترسناک قرن 21 تبدیل نموده است.

ما (2019)

در فیلم ترسناک تحسین شده ما (Us) چیزی که شبیه یک تریلر حمله به خانواده آشنا شروع می شود، خیلی سریع به یک بازی ذهنی ترسناک و پیچیده منتهی می شود که در آن ایده هایی جدید، اما ترسناک در هر گوشه از فضا کمین نموده اند. در ظاهر، ما در خصوص یک خانواده مرموز از همزادهاست، اما وقتی عمیقتر می روید به ایده های جذاب و بسیار جدیدی خواهید رسید. علاوه بر این، اگر چه تمامی بازیگران این فیلم بی نقص هستند، اما لوپیتا نیونگو به معنای واقعی کلمه شاهکار بازیگری را ارائه می دهد به نحوی که انتظار می رود او یکی از نامزد های دریافت جایزه اسکار نیز باشد.

نیمه تابستان (2019)

فیلم نیمه تابستان (Midsommar) به عنوان دومین فیلم آری آستر پس از شاهکارش، موروثی، فیلمی ترسناک، شریرانه و گمراه نماینده از هر نظر است. برخلاف موروثی، این فیلم مخاطبان را وادار می نماید که در دنیای ترسناک داستان ساخته و پرداخته شده آری آستر به شکلی واضح وارد شوند و تجربیات شخصیت ها را با تمام وجودشان حس نمایند. چهار دوست دانشجو به اضافه یک دختر که به تازگی عزیزانش را از دست داده تصمیم می گیرند از یک فستیوال سنتی مبهم در سوئد در جنگل های منطقه اسکاندیناوی دیدن نمایند، اما رفته رفته از احساس ابهام و گنگی به ناراحتی و در نهایت وحشت می رسند. در فیلم موروثی خبری از غول و هیولا نیست، اما حس ترسناک زندگی معمولی و البته یک گروه مذهبی عجیب است که به شکل گیری ترسناک ترین فیلم سال 2019 و یکی از بهترین فیلم های تاریخ این ژانر منتهی می شود.

خزیدن (2019)

فیلم خزیدن (Crawl) در خصوص یک پدر و دختری گرفتار زیر پایه یک خانه سیل زده و در فضایی پر از کروکودیل های آدمخوار برای فرار از یک گردباد بسیار قوی در فلوریدا است، فیلمی که به یک فیلم پیروز غیرمنتظره در باکس آفیس 2019 تبدیل شد و صندلی آن را در میان بهترین فیلم هایی ترسناک سال های اخیر تثبیت کرد. این تریلر پرتعلیق 87 دقیقه ای با موضوع فجایع طبیعی است که علیرغم سادگی و حتی کلیشه ای بودن داستانش، تجربه ای مهیج و البته ترسناک را برای مخاطب رقم می زند.

از دیگر فیلم های دو سال اخیری که می توانستند در فهرست بهترین فیلم های ترسناک قرار بگیرند می توان به حفره ای در زمین (The Hole in the Ground)، اوج (Climax)، پیرسینگ (Piercing)، شیطان را به دام انداختم (I Trapped the Devil)، بی نقص بودن (The Perfection)، بازی بچگانه (Childs Play)، یک تکه از مردگان (One Cut Of The Dead) و هاگازوسا: نفرین کافر (Hagazussa: A Heathens Curse) اشاره نمود.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: برترین ها
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5064

به "ترسناک ترین فیلم های قرن 21 را دیده اید؟" امتیاز دهید

697 کاربر به "ترسناک ترین فیلم های قرن 21 را دیده اید؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترسناک ترین فیلم های قرن 21 را دیده اید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید