آخرین خبرها درباره عرضه صندوق ETF سوم

به گزارش راه ساری، خبرنگاران: معاون سازمان خصوصی سازی گفت: مرحله سوم عرضه صندوق های ETF در آذرماه انجام می گردد که شامل گروه خودرویی و فلزی خواهد شد.

آخرین خبرها درباره عرضه صندوق ETF سوم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، حسن علایی به آخرین تصمیمات اتخاذ شده در ارتباط با عرضه صندوق های ETF در بورس اضافه نمود: نخستین صندوق های ETF اردیبهشت ماه در بورس عرضه شد که تا به امروز با رشد خوبی همراه است.

عرضه ETF دوم تا خاتمه مردادماه

وی اضافه نمود: طبق برنامه ریزی های اجرا شده صندوق ETF دوم که شامل سهام پالایشی است تا خاتمه مرداد ماه پذیره نویسی خواهد داشت.

علایی اظهار داشت: اکنون در این زمینه با بعضی از موانع قانونی و اجرایی همراه هست که این مسایل در ابتدا باید مرتفع گردد و بعد توسط وزارت نفت یا شرکت پخش و پالایش به ثبت برسد.

معاون سازمان خصوصی سازی گفت: بعد از ثبت اولیه، پذیره نویسی عمومی بوسیله بورس انجام می گردد و در سرانجام رقم قطعی صندوق به سازمان خصوصی سازی اعلام و به مردم منتقل خواهد شد.

به گفته وی، برنامه این است در صورتی که مسئله ای پیش نیاید تا خاتمه مرداد ماه این اقدام انجام گردد.

معاون سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: تا به امروز تصمیم گیری در زمینه عرضه مرحله چهارم عرضه صندوق ETF اتخاذ نشده و اطلاعاتی در این مورد به طور رسمی منتشر نشده است.

به گزارش ایرنا؛ یکی از برنامه های مهم پیش روی دولت برای بازار سهام، عرضه صندوق های قابل معامله (ETF) به بورس است که بسیاری از کارشناسان معتقدند این اقدام دولت در کنار دیگر حمایت هایی که اجرا شده می تواند در ارتباط با عمق بخشیدن به معاملات بازار و جهش قیمت سهام شرکت های دیگر تاثیرگذار باشد و این صندوق ها با هدف دسترسی اکثریت مردم به بازار سرمایه و ارتقای شرایط مالی خانواده ها از سوی دولت عرضه خواهد شد.

با توجه به چنین تصمیمی، پذیره نویسی نخستین مرحله واگذاری سهام دولتی در قالب صندوق های قابل معامله بورسی که شامل سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات و دو بیمه البرز و اتکایی بود از روز یکشنبه (14 اردیبهشت) شروع و تا ساعت 16 (31 اردیبهشت) ادامه داشت که با استقبال نزدیک به سه و نیم میلیون سهامدار روبرو شد و تا به امروز بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) در بورس است.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10888

به "آخرین خبرها درباره عرضه صندوق ETF سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها درباره عرضه صندوق ETF سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید