شروع بارش باران و برف از امروز در بیشتر نقاط کشور ، کاهش دما در نوار شمالی

به گزارش راه ساری، کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور اطلاع داد و گفت: این سامانه موجب بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

شروع بارش باران و برف از امروز در بیشتر نقاط کشور ، کاهش دما در نوار شمالی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز های آینده، گفت: امروز بعدازظهر شنبه (10 اسفندماه) سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می گردد که موجب بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

گودرزی ادامه داد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می گردد، اما از بعدازظهر با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: یکشنبه در مناطق شمال غرب و غرب استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد، در استان های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف و وزش باد پیش بینی می گردد.

گودرزی ادامه داد: دوشنبه بارش در شمال غرب کشور تضعیف خواهد شد و در بخش هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و همچنین شمال شرق فعال می گردد. دوشنبه کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید در نوار شمالی کشور پیش بینی می گردد، سه شنبه این سامانه در شمال شرق سبب ریزش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر بارش باران می گردد و اواخر روز چهارشنبه از شمال شرق کشور خارج می گردد.

وی گفت: از بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه و سه شنبه دریای خزر مواج است، روز های دوشنبه غرب خلیج فارس و روز های سه شنبه و چهارشنبه مرکز و شرق خلیج فارس مواج است.

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی است و در شب صاف و کمی ابری گاهی با وزش باد همراه است. کمینه دمای امروز صبح تهران 5 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به 15 درجه بالای صفر می رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای 7 درجه زیر صفر و بندرعباس 27 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

toure-kish.ir: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

3ye.ir: گلچینی از بهترین های وب

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8309

به "شروع بارش باران و برف از امروز در بیشتر نقاط کشور ، کاهش دما در نوار شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بارش باران و برف از امروز در بیشتر نقاط کشور ، کاهش دما در نوار شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید